telegram nokhbegan-start
آغاز مذاکرات هسته ای و نگاه ویژه بازار به خودروییهاReviewed by محمد محمدی on Oct 14Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

بازار امروز تحت تاثیر از دو موضوع بود ، اول شایعه تغییر رییس سازمان بورس بود که زمزمه های آن از چند روز قبل در فضای مجازی شبکه های اجتماعی شنیده میشد و امروز در قالب یک موج خبری در بازار پیچید ، بصورتی که حتی از آقای رحمانی به عنوان جانشین ایشان نام برده شد .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

البته این خبر در پایان همین امروز از سوی هر دو فرد تکذیب شد .

موضوع دوم آغاز مذاکرات هسته ای بین آقای ظریف و خانم اشتون و همتای آمریکایی ایشان بود ، موضوعی که با صحبت های دیروز آقای رییس جمهور روحانی و تاکید ایشان بر حل قطعی این موضوع رنگ دیگه ای به خود گرفت و امیدها در مورد حل این موضوع بیش از پیش پررنگ شد .

امروز شاخص کل با 101 واحد افزایش به عدد 71893 واحد رسید . بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای حکشتی ، خودرو ، وبصادر ، ونوین و خساپا داشتند .

 

 

آخرین اخبار هسته ای :

 

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و تیم مذاکره کننده هسته‌ای صبح امروز -سه‌شنبه- به منظور رایزنی با طرف آمریکایی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه رایزنی‌ها درباره راه‌حل جامع هسته‌ای وارد شهر وین پایتخت اتریش شدند.

در همین راستا، نشست سه جانبه سید عباس عراقچی، مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران، ویلیام برنز قائم مقام و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا و هلگا اشمیت معاون کاترین اشتون در محل هتل پله کوبورگ شهر وین لحظاتی پیش آغاز شد.

پیش از این اعلام شده بود که رایزنی‌های امروز در سطح معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکاست.

امشب نیز قرار است ظریف و اشتون بر سر میز شام به رایزنی و گفت‌وگو بپردازند. فردا چهارشنبه نیز نشست سه جانبه‌ای بین وزرای خارجه ایران و آمریکا و کاترین اشتون برگزار خواهد شد.

گروه خودرویی :

گروهی که امروز به شدت مورد توجه بازار قرار گرفت ، و بازار تقریبا برای تمام نمادهای این گروه صف خرید تشکیل داد گروه خودرویی بود . از لحاظ تکنیکال امروز خودرو کار بزرگی انجام داد و توانست از سد مقاومت سخت و بسیار مهم 262 تومان عبور کند . البته فردا نیز سهم درگیر مقاومت 274تومانی خواهد بود که در صورت عبور احتمال رشد قیمتی خودرو تا محدوده 290تومان وجود خواهد داشت . خساپا دیگر نماد اصلی این گروه درگیر مقاومت مهم 132تومان میباشد که برای عبور از آن و تثبیت بالای این محدوده کار سختی را خواهد داشت ، البته سهم بعد از عبور از این محدوده با مقاومت 140- 145 تومانی نیز دست و پنجه نرم خواهد کرد . هفته آینده هجوم گزارشات ششماهه را خواهیم داشت که باید دید گروه خودرو و مجموعه قطعه سازی چه گلی به سر سهامداران خود خواهند زد .

گروه ساختمانی :

امروز این معاملات ثاخت بود که در گروه ساختمانی خودنمایی میکرد ، حجم معاملات 18میلیونی و صف خرید انتهای کار این نماد در روزی که اکثر نمادهای اصلی این گروه معاملات متعادلی داشتند ، موضوعی نبود که بشه براحتی از کنار آن عبور کرد . ثاخت مدتها بود زیر ارزش ذاتی و با p/e  کمتر از 3 در حال معامله بود و بازار توجهی به این موضوع نداشت . مهترین مقاومت فعلی سهم محدوده 180تومان میباشد . ثفارس امروز نتوانست به حرکت صعودی خود ادامه دهد ، و با عرضه های زیادی روبرو شد ، احتمال اصلاح سهم تا محدوده 410تومان وجود دارد . ثنوسا بعد از رشد 70% همچنان پرتقاضاست ، امروز بعد از عرضه های نسبی دوباره به صف خرید رسید تا همچنان  یکه تاز یکماه گذشته گروه ساختمانی لقب بگیرد .

گروه دارویی :

مهمترین اتفاق امروز این گروه بازگشایی نماد دامین با 33% افزایش قیمت بعد از افزایش سرمایه 480% از محل تجدید ارزیابی داراییها بود . قبل از بازگشایی شرکت گزارش ششماهه خود را منتشر کرد که با تعدیل مثبت حدودا 7% و پوشش 54% همراه بوده است . با همه این اوصاف عطش خریداران برای خرید این سهم به حدی بود که حتی سهم بعد از بازگشایی به صف خرید نیز رسید . در حال حاضر p/e سهم به حدود 11 رسیده است که توجیه منطقی ندارد و میشه گفت سهم از ارزش ذاتی خودش دور شده است . در این گروه داسوه در قیمتهای 1280 – 1300 تومان در محدوده جذابی برای خرید قرار گرفته است ، گفته میشود سایت جدید شرکت تا پایان آذرماه افتتاح میشود ، موضوعی که سود سال آتی شرکت را دستخوش تغییرات گسترده ای خواهد کرد.

والبر بعد از رسیدن به محدوده حمایتی  465 – 470 تومان امروز معاملات بهتری داشت و در درصدهای مثبت معاملات خود را دنبال میکرد . دیران که گفته میشود گزارش ششماهه خوبی خواهد داشت امروز به صف خرید رسید . گزارش خوب این نماد میتواند بازگشایی دسبحا را که یکشنبه افزایش سرمایه 24% را در مجمع خود به تصویب رسانده بود تخت تاثیر قرار دهد .

گروه رایانه :

نمایندگان این گروه یعنی رانفور ، رتاپ و رکیش وضعیت مطلوبی دارند ، موضوعی که این روزها در مورد این گروه وجود دارد بحث کارمزد خدمات این شرکتها میباشد که در شورای پول و اعتبار در حال بررسی میباشد ، از لحاظ تکنیکال رکیش مقاومت جدی در محدوده 585 تومان دارد ، گفته میشود شرکت بواسطه قراردادهای جدیدی که بسته برنامه افزایش سرمایه را در درستور کار خود دارد . که تا پایان سال اجرایی خواهد شد . رتاپ امروز با صف خرید از سد مقاومت 840تومانی عبور کرد که امکان رشد قیمتی سهم تا محدوده 900تومان را هموار کرد .

موفق باشید …

 

 

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن