آموزش اندیکاتور آرون (Aroon)

5086
telegram nokhbegan-start
آموزش اندیکاتور آرون (Aroon)Reviewed by سایت تحلیلها on Jul 27Rating: 5.0آموزش اندیکاتور آرون (Aroon)آموزش اندیکاتور آرون (Aroon)

آموزش اندیکاتور آرون (Aroon)

اندیکاتور آرون توسط فردی به نام توشر در سال 1995 به وجود آمده است. این اندیکاتور به نسبت اندیکاتور های دیگر  جدیدتر می باشد. ویژگی اصلی آن  این است که به طور کلی این را مشخص می کند که سهم روند دارد یا خیر ؟ و در صورتی که روند داشته باشد ، قدرت آن روند را تخمین می زند.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

اندیکاتور آرون از دو قسمت  که از یکدیگر جدا می باشند تشکیل شده است :

1. آرون بالا

تصویر آموزش اندیکاتور آرون (Aroon)

 

2. آرون پایین

شکل آموزش اندیکاتور آرون (Aroon)

 

که دوره زمانی استانداردی که برای آرون بالا و آرون پایین تنظیم شده است ، معمولا 25 روزه می باشد.

آرون بالا و پایین در خط مرکزی که مقدارش 50 می باشد نوسان می کند و محدوده ای در آن قراردارد بین  0 تا 100 است . آرون بالا بر پایه بیشترین قیمت می باشد و آرون پایین هم بر مبنای کمترین قیمت ها تنظیم شده است. زمانی که یک روند صعودی در حال تشکیل شدن می باشد (بازار گاوی می باشد)  آرون بالا ، بالای خط 50 قرار می گیرد و آرون پایین در زیر خط 50 قرار می گیرد. اما زمانی که روند سهم میل به نزولی شدن دارد (بازار خرسی در حال شکل گیری است ) ، آرون پایین بالاتر از خط 50 قرار می گیرد و آرون بالا در زیر خط 50 قرار می گیرد.

شکل زیر نماد وگردش است در نمودار روزانه که نزولی و صعودی شدن سهم را با استفاده از اندیکاتور آرون و موقعیت قرار گرفتن آن طبق خط 50 به خوبی مشخص شده است.

نمودار آموزش اندیکاتور آرون (Aroon)

با استفاده از اندیکاتور آرون سه موقیعت معاملاتی را می توان در نظر گرفت :

1. هرزمانی که  خطوط آرون بالا و آرون پایین بایکدیگر موازی باشند ، می تواند نشانه ای از این موضوع باشد که سهم در دورره تثبیت خودش به سر می برد و معامله گران باید منتظر باشند تا حجم معاملات و قیمت سهم افزایش پیدا کند و بعد موقعیت معاملاتی خودشان را تغییر دهند.

2. زمانی که آرون بالا ، آرون پایین را به سمت بالا قطع می کند ، سیگنال مبنی بر شروع یک روند صعودی می باشد. و عکس این قضیه هم وجود دارد . به این صورت که وقتی آرون پایین ، آرون بالا را به سمت بالا قطع کند می تواند سیگنالی مبنی بر شروع یک روند نزولی باشد.

3. در نظر گرفتن محدوده بین 0 تا 100 که آرون در آن نوسان می کند.

توشر با استفاده از آرون بالا و آرون پایین سیگنال های زیر را برای سهم  در نظر گرفته است :

1. زمانی که آرون بالا بالای مزر 70 قرار می گیرد ، نشان از روند صعودی قوی دارد.

2. هرگاه آرون پایین در محدوده بالای مرز 70 قرار بگیرد ، روند نزولی قوی را بیان می کند.

3. وقتی که آرون بالا زیر مزر 50 قرار بگیرد ، هشداری مبنی بر اینکه روند صعودی ضعیف شده است ، به حساب می آید.

4. زمانی که آرون پایین زیر محدوده 50 قرار بگیرد ، سیگنالی مبنی بر  اینکه روند نزولی ضعیف  است ،محسوب می شود.

نحوه محاسبه اندیکاتور آرون 

آرون بالا : up aroon

آرون پایین : down aroon

 

اسیلاتور آرون : aroon

نحوه اضافه کردن آرون در نرم افزار مفید تریدر 5 در  آموزش اندیکاتور آرون (Aroon)

بعد از اینکه Aroon را دانلود کردید ، بعد از نصب آن در قسمت  search بالای نرم افزار  Aroon را نوشته و بعد نرم افزار در قسمت پایین می آورد . به شکل زیر توجه نمایید :

aroon 1

در پایین نرم افزار گزینه ی Aroon را انتخاب کرده فقط دقت نمایید که Aroon oscilator  را انتخاب نکنید ، فقط Aroon   شکل زیر راهنمایی می کند :

aroon 3

aroon 2

با کلیک به روی Aroon به صورت شکل زیر می شود :

aroon 4

و بعد با Drag  کردن Aroon  به صفحه نرم افزار اضافه می شود. به صورت شکل زیر :

aroon 5

aroon 6

نتیجه گیری

آرون اندیکاتوری است که به معامله گر کمک می کند تا روند صعودی ، نزولی بازار را شناسایی کند . زمانی که روند بازار تغییر می کند ، معامله  گران هم باید هم رویکرد معاملاتی خودشان را تغییر دهند . اندیکاتور آرون این امکان را برای  معامله گران فراهم می کند که مسیر حرکت بازار را در چها رچوب زمانی مختلف در سهم به راحتی شناسایی کنند. پس در درجه نخست به کمک این اندیکاتور روند را در سهم شناسایی می کنیم.

 

شما احتمالا به آموزش اندیکاتور های زیر علاقه مند هستید


توضیح در مورد اندیکاتور ها :

قطعا شما هم به تحلیل تکنیکال علاقه مند هستید چون اینجایید و در مورد این اندیکاتور ها مطالعه می کنید. اما یک موضوع بسیار مهم اینکه آیا واقعا یاد گرفتن اندیکاتور ها و اینکه خودمان بخواهیم با جزوه ها و کتاب های مختلف در مورد اندیکاتور ها و مباحث دیگر در بازار بورس موفق باشیم امکان پذیر است ؟! پس جای تجربه کجاست ؟ این تعداد بالای اندیکاتور ، این همه ابزار های مختلف شناسایی سهام خوب بازار بورس ، پس چرا این همه افراد ضرر می کنند ، چرا معدود افرادی می توانند نتیجه خوبی از تحلیل تکنیکال در بازار بورس بگیرند . واقعا چرا ؟! بیایید به این موضوع فکر کنیم آیا واقعا اگر قرار بود با مقداری آموزش های اینترنتی جسته و گریخته بتوانیم در سرمایه گذاری موفق باشیم پس  باید همه الان در بازار بورس موفق بودند !؟

مساله کجاست واقعا چگونه می توانیم این همه ابزار های مختلف درست استفاده کنیم ؟

برای شما مثالی میزنم ، تا حالا یک یونیت دندان پزشکی دیده اید ؟ پر است از ابزار های مختلف ( مثل تحلیل تکنیکال ما که ابزار های مختلفی دارد ) حالا آیا شما با داشتن این یونیت می توانید دندان بیماری را درمان کنید؟قطعا جواب خیر است . حتما نیاز دارید تا علاوه بر داشتن دانش کار استادی هم بیاید و برای شما این کار را انجام دهد و بعد از دیدن و تمرین کردن همراه او حالا شما هم کم کم قادر خواهید بود این کار را انجام دهید.بازار بورس ما هم اینگونه است تا زمانی که آموزش های مستمر نبینید و استادی همراه خود نداشته باشید که طریقه استفاده صحیح از ابزار های مختلف را به شما آموزش دهید نمی توانید انتظار داشته باشید یک تحلیلگر حرفه ای بازار بورس باشید و در آن سود های خوبی کسب کنید.

INDICATOR

. توصیه می کنیم به دنبال استادی باشید که به شما کار را بیاموزد چون در مثال بالا هیچ شخصی با خواندن کتاب و مطالب رایگان اینترنتی دندان پزشک نمی شود! و همچنین سرمایه گذار موفق در بازار بورس.

توصیه می کنیم به سایت خانه سرمایه سر بزنید زیرا یکی از آموزشگاه های بسیار عالی بورس است ، دوره نخبگان بورس و پکیج جامع این آموزشگاه بی نظیر است و همانند استادی می تواند در کنار شما بهترین شیوه موفقیت در بازار بورس را بیاموزد. همچنین اگر عبارت "مشاوره آموزش"را به 5000100090 پیامک کنید مشاورین آموزش جهت راهنمایی با شما تماس می گیرند

یادتان نرود بهترین سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری بر روی دانش شخصی خودتان است!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bashgah-banner

4 نظرها

  1. سلام وخسته نباشید…
    میخواستم بگم من این اوسیلاتور رو دانلود کردم ولی شکلش یه طور دیگریه.فقط یک خط داره و خطهای افقی برابر هستند با-50و0و50و در این بازه نوسان میکنه.اصلا این مدلی که توی تصویر بالا اومده نیست.لطفا راهنمایی کنید….
    تشکر

نطر گذاشتن