آموزش سرمایه گذاری به زبان ساده با تاکید بر صدرا

237
telegram nokhbegan-start
آموزش سرمایه گذاری به زبان ساده با تاکید بر صدراReviewed by علی صابریان on Jul 9Rating:

ر خصوص صدرا و تمام حرفها و حاشیه های آن:

با آمدن گزارش صدرا بر روی سایت کدال جار و جنجال و داد وبیداد از طرف سهامداران امیدوار به سهم شروع شد. از طرفی کسانی که این سهم را نخریده اند و هیچ دانشی هم از سرمایه گذاری در بازار سهام ندارند و همچنین دارای تجربه بسیار کمی در بازار هستند شروع به تحلیل های کشکی و سخن از دانش نداشته بورسی خود می کنند. کسانی که دارای دانش و تجربه در بازار سهام هستند می دانند که:

1- قبل از خرید هر سهمی مطالعه کامل دارند و آگاهی دارند چه سهمی را با چه قیمتی و به چه هدفی خریداری می کنند و می دانند بازار مالی بازار قطعی نیست و عوامل مختلفی بر بازار موثر است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

2- اگر سهمی را به منظور نوسان خریداری کنند و نتواند از آن نوسان بگیرند و با زیان از آن خارج شوند نگران زیان نیستند زیرا برای نوسان وارد سهم شده بودند.

3-اگر سهم زیان دهی را خریداری کنند قبل از خرید آگاهی دارند و بعد از زیان خود را نفرین نمی کنند بلکه تصمیم خود را ارزیابی می کنند.
4- از عملیات خود افسرده و یا مغرور نمی شوند. سود و زیان هر دو مربوط به بازار و کسب وکار است. معامله گر ناراحت معامله گر مرده است. هر گاه در معامله ای زیان کردید ناراحت نباشید و همانطور اگر در معامله ای سود فوق العاده بدست آورید مغرور و سرمست نشوید.

5-معامله گر با تجربه گرگ باران دیده است و می داند که قیمت فقط تابع صورت های مالی نیست و قیمت تابع عوامل بی شماری است و با آمدن یک گزارش رنگ خود را نمی بازد. صدرا با زیان بیشتر از این رقم قیمت 400 تومان را هم دیده است. پس افزایش و یا کاهش قیمت بسیار فنی تر از صحبت های افراد نوآموز بورس است.بهمن با سود 65 تومانی سال 90 و 61 تومانی سال 91 بالاتر از 175 تومان نمی رود. پس سود سهم فقط یک معیار ارزش گذاری و همچنین قیمت گذاری سهم است.

6-در خرید نگهداری و فروش سهم و همچنین کسب سود و یا زیان هیچ کسی را جز خود موثر نمی داند. اگر سود بدست آورد نتیجه دانش تجربه و مهارت خود است و اگر زیان کند یک جای کارش ایراد داشته است.

7- سود وزیان در روز فروش محاسبه نمی شود نه در روز ارائه گزارش در کدال و نه در روز بازگشایی نماد.
در باره صدرا و مجمع آن و گزارش وتحلیل های آن بحث کافی است.سعی کنید در بازار سهام آگاهانه فعالیت کنید. سود وزیان مهم نیست ذات بازار است . انچه می ماند دانش مبتنی بر تجربه شما برای ساختن یک سرمایه گذار آگاه است و سرمایه گذار آگاه در بلند مدت هم فرصت های بسیاری دارد و هم صاحب ثروت قابل قبولی خواهد شد.
منبع : EPSnewz

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن