ابهاماتی در پیش بینی ذوب

196
telegram nokhbegan-start
ابهاماتی در پیش بینی ذوبReviewed by منوچهر عطائی on Mar 3Rating:

از نکات قابل توجه. قسمت بهای تمام شده شرکت و از همه مهمتر مواد اولیه شرکت است. بر اساس طرح توازن قرار بود ذوب کک کمتری بخرد و با توجه به سایر بخشهای طرح توازن شمش بیشتری خودش تولید کند. حالا یک نکته جالب تو گزارشش به غیر از شمش بقیه مواد اولیه را شرکت فرض کرده از امسال مقدار  بیشتری بخرد..

مثلا شرکت در بحث تولید شمش فرض کرده امسال 200 هزار تن شمش بخرد یعنی نسبت به پارسال 500 هزار تن کمتر. حالا برای این 500 هزار تن کمتر می بنیم شرکت 2 میلیون تن کنسانتره بیشتر خرید در ضمن اگر پارسال 200 هزار تن گندله مصرف کرده امسال فرض کرده 500 هزار تن مصرف می کنه. یعنی شمش تنها 500 هزار تن کم شده ولی 300 هزار تن به مصرف گندله و حدود 2 میل به سنگ آهن اضافه شده که به نظرمیرسد متوازن نیست..


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

موضوع جالب قضیه تو بخش کک سازی است. شرکت در سال گذشته 1 و 250 هزار تن کک مصرف کرده است. در حالیکه بایستی با افتتاح طرح کک سازی امسال این میزان کاهش قابل توجه می داشت ولی می بینیم که شرکت فرض نموده امسال هم 1140 هزار تن خرید و مصرف داشته باشد. جالب اینجاست که فرض نموده امسال 1.385 هزار تن خرید و مصرف ذغالسنگ هم داشته باشد. نکته اینجاست که وقتی ذغالسنگ برای تولید کک خریدی و مصرف هم کردی دیگه چرا اینقدر کک؟؟؟؟؟؟؟

شما جمع همین دو عدد را داشته باشید امسال جمع ذغالسنگ و کک خریداری و مصرف شده را رقمی در حدود 2200 میلیارد تومان می شود در صورتیکه در سال گذشته این رقم با این که کک زیادی از خارج خریداری شده بود رقمی در حدود 1000 میلیارد تومان بود یعنی طرح کک سازی هیچی به هیچی………

به نظرچندان محاسبات متوازن نیست و مراحل تولید رعایت نشده. یعنی بابت تولید 500 هزار تن شمش اضافی خیلی به میزان و هزینه مواد مصرفی آب بستند. یعنی اگر قرار باشد هزینه تولید 500 هزار تن شمش اضافی به قیمت 700 هزار تن کک اضافی حدود 2 میلی سنگ آهن اضافی و 300 هزار تن گندله اضافی باشد اصلا نمی ارزه، مثل سابق باشه بهتره

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیذوب در آستانه ی …
نوشته بعدیبر بام بازار یکشنبه 13 اسفند…
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

2 نظرها

نطر گذاشتن