اتفاقات امروز ، تصمیمات فردا …

243
telegram nokhbegan-start
اتفاقات امروز ، تصمیمات فردا ...Reviewed by رضا on Oct 14Rating:

سلام  به دوستان

امروز هم با بررسی اتفاقات بازار در خدمت شما خواهیم بود. بخش های مختلف این مطلب را در خدمتتان خواهیم بود.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

بخش 1 اخبار سیاسی داخلی و خارجی:

در بخش سیاسی که همه ی نگاه ها، به سمت ژنو است. فردا مذاکرات آغاز می شود و امروز هم سیگنا هایی از طرفین به یکدیگر به طور مستقیم و یا از طریق خبرگزاری ها جابجا شد. مسکو در حاشیه ی قبل از مذاکرات اعلام کرده  پیش شرط انتقال اورانیوم غنی‌شده ایران به خارج اشتباه است. دکتر ظریف: مبنای ما در مذاکرات ژنو امتیاز دادن و گرفتن نیست و طولانی شدن گفتگوها از بین برنده اعتماد متقابل است.

بخش 2 – اخبار اقتصادی داخلی و خارجی:

امروز بازار طلا و سکه داخلی بسیار آرام بود به طوری که تقریباً هیچ نوسان قیمتی را تجربه نکرد. قیمت سکه تمام بهار امروز 932 هزار تومان قیمت گذاری شد. دلار نیز در بازار با کاهش بسیار کم در حدود 5 تومان مواجه شده است.

بخش 3 – روند بازار سهام:

در بازار امروز شاهد امواجی کوتاه ، پس از سونامی دیروز در شاخص را شاهد بودیم. شاخص امروز با رشدی 520 واحدی توانست خود را به عدد 714700 برساند. در شاخص امروز نمادهای فارس ، شبندر ، شپنا ، تاپیکو ، کگل و فولاد بیشترین تاثیر مثبت را داشتند. و تنها نماد فملی بود تلاشش برای پایین آوردن شاخص ناکام ماند.

در گروه پتروشیمی تعیین نرخ خوراک کاماکان در میان خبرها جلب توجه می کند. خبرها حاکی از آن است که قرار است نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها  13 سنت تعیین شود. و آن بخشی از مصرف پتروشیمی ها که بصورت عادی است همان مقدار 700 ریال باقی بماند. این خبر به تنهایی می تواند بر روی پتروشیمی هایی مانند شیراز ، مارون و دیگر پتروشیمی هایی که از خوراک گاز استفاده می کنند تاثیر بگذارد. همچنین خبرهایی حاکی از تعدیل و بازگشایی قریب الوقوع نماد معاملاتی پتروشیمی خراسان به گوش میرسد.

گروه بانکی امروز با استقبال چندانی از سهامداران مواجه نشد. شایعات زیادی با تغییر مدیر عامل بانک دی در مورد این بانک به گوش می رسد. همچنین امروز بانک تجارت درصد سهام خود را در گروه فولادی ها افزایش داد. مدیر عامل این بانک از تغییر رویه این بانک در مورد سرمایه گذاری در بورس خبر داد. همچنین  بانک کارافرین گزارش 6 ماهه خود را منتشر کرد این بانک توانست 40 درصد از سود خود را پوشش دهد.

در گروه حمل و نقل نیز اوضاع بر وقف مراد سهامداران نبود. بجز دو نماد حتاید و حپرتو بقیه در درصد های منفی معامله شدند. امروز حکشتی اطلاعیه افزایش سرمایه خود را در کدال منتشر کرد.

نماد فسرب در مورد تعطیلی این کارخانه به دلایلی غیر زیست محیطی شفاف سازی کرد.

با انتشار خبر درج شدن نیروگاه عسلویه در فرابورس نماد مپنا با استقبال سهامداران مواجه شد.

بهبود شرایط سیاسی و معاملات آینده سهام می تواند روی گروه رایانه و الکترونیک تاثیر بسزایی داشته باشد. در این گروه بجر دو نماد افرانت و مداران بقیه نماد ها در منفی بسر می بردند.

  در کانی های غیرفلزی نماد  کسرا همچنان مورد توجه است . این شرکت برنامه افزایش 50 درصدی تولید محصولات را دارد. در این گروه نماد های  کگاز،کساپا و کاذر به همراه کمرجان نیز سبز بودند. کپشیر،کسرام و کرازی نیز انید ها را در سهامداران خود از بین بردند.

در فولادی ها فولاد مبارکه اصفهان با افزایش 2.2 درصدی مواجه شد.  با خروج سهام این شرکت از مالکیت دولت و واگذاری آن به  بخش خصوصی می تواند به نفع این سهم باشد.

گروه سرمایه گذاری در رکود بسر  می برد. با رونق بازار هنوز شاهد رونق این گروه نبوده ایم. امروز در این گروه وسکاب با گزارش مثبت خود با افزایش قیمت روبر و شد همچنین وگستر نیز  در قیمت های مثبت معامله شد اما سایر نمادها به حاشیه رانده شدند.  این درحالی است که انتظار می رود با رونق بازار ، سرمایه گذاری ها بیش از هر گروه دیگر مورد توجه قرار گیرند.

سیمانی ها امروز نیز  موفق نبودند. در این گروه نماد ساروم برای تعدیل متوقف شد.

ساختمانی ها  امروز مورد عرضه قرار گرفتند. رکود بازار مسکن ، احتمال کاهش سود شرکت های این گروه را برای سال مالی 93 افزایش داده است. این درحالی است که بنظر می رسد وضعیت بنیادی این گروه نیز می تواند در کوتاه مدت به کمک ساختمانیها بیاید. در این گروه نماد هایی چون وساخت ، ثاژن ، ثشرق از سهم های خوب بنیادی به حساب می آیند.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن