احتمال کاهش قیمت خوارک مایع …!!

212
telegram nokhbegan-start
احتمال کاهش قیمت خوارک مایع ...!!Reviewed by Khalili on Jun 11Rating:

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی با بیان این‌که چند سالی است که به دلیل برتری که خوراک‌های گازی دارند، سرمایه گذاران پتروشیمی به سمت خوراک‌های گازی می‌روند، گفت: تلاش می کنیم که نرخ خوراک‌های مایع کاهش یابد. وی با بیان این‌که مقوله خوراک در پتروشیمی یک موضوع بسیار اساسی است گفت: هر گونه تصمیم گیری در مورد خوراک با بودن یا نبودن و حیات صنعت پتروشیمی ایران عجین است.

در پتروشیمی انواع خوراک‌ها در دو دسته خوراک‌های گازی و مایع مصرف می‌شود:


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

خوراک‌های مایع از قبیل نفتا، نفت سفید، میعانات گازی‌ که در عسلویه استحصال می‌شود، پلت فرمینگ و … هستند که قیمت گذاری آن‌ها براساس قانون به میزان 95درصد نرخ فوب خلیج فارس است.
گروه دوم خوراک‌ها به نام خوراک‌های گازی شامل متان، اتان و گازهای غنی (شامل متان، اتان و ترکیبات 4 کربنه، 5 کربنه، 6 کربنه و بیشتر ) است که پتروشیمی خارک و پتروشیمی فارس نیز از گازهای غنی شده استفاده می‌کنند.

معاون وزیر نفت با اشاره به لزوم بازنگری در قیمت خوراک‌های مایع در راستای تشویق سرمایه گذاران و کاهش رقم 95 درصد فوب خلیج فارس، اظهار کرد: به صورت متوسط قیمت خوراک‌های مایع روی 90 درصد فوب خلیج فارس برگردد؛ هستند کشورهای دیگر که قیمت خوراکشان از این مقدار هم کمتر باشد اما در کشور ما براساس قوانین مختلفی از جمله قانون برنامه توسعه پنجم داریم که اشاره به قیمت عادله و منطقی خوراک دارد، 90 درصد را قیمت منطقی می‌داند.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن