اخبار بازار

350
telegram nokhbegan-start
اخبار بازارReviewed by منوچهر عطائی on Sep 14Rating:

فرواورده های نسوز(کفرا) بر اساس نامه شفاف سازی خود که در ان به چرایی تعدیل که موجب بسته شدن سهم شد اشاره دارد واعلام نموده است با توجه به انعقاد قرار دادهای جدید برای تحویل محصول در سال جدید و فروش محصولات با ارزش افزوده بالا نیاز به تعدیل در مبلغ فروش و در نهایت سود سال جاری وجود دارد. و رقم تعدیل به ازای هر سهم 140 تومان به ازای هر سهم میباشد و قبل از این تعدیل، سود پیش بینی شرکت 2728 تومان به ازای هر سهم بود.
وتوشه که در اواخرمرداد ماه برای تعدیل بسته شده است با دست پر برگشت و تعدیل مثبت 52 درصدی خود را به بازار گزارش کرد و بدین ترتیب سود خود را از 365 به 555 ریال به ازای هر سهم افزایش داد تا گامهای خود را برا رسیدن به قیمت 300 تومان را تسهیل بخشد.
شبندر هم همچنان در کانال 1160 و 1280 در نوسان است و از جمله دلایل این نوسان را میتوان به عرضه بلوکی پیش رو نسبت داد و همچنین بسیاری از سهامدران این سهم شبندر را از قیمت های پایینتر دارند و به همین دلیل به راحتی اقدام به عرضه میکنند ، سهم با گذر از مقاومت خود در قیمت 1280 به محدوده 1425 حرکت خواهد کرد.
واتی نیز که بعد از مدت ها سقوط صعود را در پیش گرفته و از حمایت خوب حقوقی ها برخوردار شده است در 680 و 700 با مقاومت روبرو خواهد شد و اخباری مبنی بر حمایت بانک صنعت و معدن و نیز شایعه تعدیل 40 درصدی و بیشتر در ارتباط با شرکت مطرح است.
و از گروه دارویی میتوان به ددام اشاره داشت که به محدوده ای نزدیک شده است که انتظار افزایش عرضه در چند روز اینده انتظار میرود ولی دستیابی به قیمت 2500 با توجه به پتانسیل شرکت و اخبار مربوط به داروی ها دور از دسترس به نظر نمیرسد.و از معدود سهم های منفی در اخرین روز بازار در همین گروه دلر بود که انتظار حمایت از سهم برای فردا میباشد. و هلدینگ دارویی وپخش نیز در پیش بینی خود بر اساس عملکرد 3ماهه سود به ازای هر سهم را از 1430 به 2042 ریال افزایش و با تعدیل مناسب 43 درصدی روبرو شده است.
با توجه به وعده مسئولین برای بازگشایش پارسان در اوایل این هفته، در صورت معامله در قیمت بالای 1000تومان توصیه به فروش کوتاه مدت میشود( باتوجه به ریسک های موجود در بازار و نزدیکی شاخص به نقطه مقاومت) و بطور کلی بستگی به شرایط بازار دارد.
در رابطه با شبریز نیز باید به طرح بنزین سازی شرکت و افزایش تولید و فروش بنزین که موجب سوداوری هرچه بیشتر شرکت خواهد شد،اشاره داشت. سود پیشبینی شده شرکت بر اساس عملکرد سه ماهه 385 تومان میباشد.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبر بام بازار چهارشنبه 20 شهریور…
نوشته بعدیفولای در وضعیت تعدیل …
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

2 نظرها

نطر گذاشتن