بازار امروز

271
telegram nokhbegan-start
بازار امروزReviewed by منوچهر عطائی on Jul 20Rating:

در بازار اولین روز هفته، شاخص با رشد خوب 439 واحدی رشد خود را ثبت کرد و با توجه به نزدیکی شاخص به نقطه مقاومت و سقوط بیش از پیش دلار و با توجه به حدود زمانی دوهفته ای تا روی کار آمدن دولت جدید، در معاملات دقت بیشتری باید کرد.
گروه پتروشیمی ها  متاثر از اخبار مثبت با اقبال بازار روبرو شدند از جمله با گزارش سه ماهه شخارک که موفق به پوشش بسیار خوب 43 درصدی بودجه شده است و انتظار سودی فراتر از 700 تومان چندان هم دور از دسترس نخواهد بود، و نیز شازند که در مقایسه با سال مالی مشابه قبل خود و بر اساس گزارش سه ماهه با رشد عالی 123 درصدی روبرو شده و به سود بسیار خوب و نزدیک به 80 تومان دست یافته است و شایعه سود 280 تومانی شرکت در پیش بینی سه ماهه شرکت قوت گرفته است ارزش ذاتی سهم 1800 تومان است. از دیگرسهم های برتر این گروه میتوان به مارون با ارزش ذاتی 3 هزار تومان اشاره کرد.
و ازدیگر اخبار مهم پتروشیمی ها افزایش 80 درصدی نرخ اوره بود که پارسان و شپدیس را با صعود روبرو کرد.

و در ارتباط با مجامع مهم امروز:
در مجمع بانک صادرات سود 10 تومانی تقسیم شد و افزایش سرمایه  43,593,858 میلیون ریالی را برای مدت 2 سال به تصویب رسید.
و در مجمع نفت بهران سود 268 تومانی بین سهامدارن تقسیم گردید و اعلام شد و باتوجه به افزایش فروش و راه اندازی کارخانه فورفورال، شرکت برای سال مالی 92 قطعا با تعدیل مثبت خوبی همراه خواهد شد.
پتروشیمی امیر کبیر هم سود 55 تومانی را تقسیم کرد و اعلام شد در شرایطی شرکت به رشد 46 درصدی سود ناخالص رسید که بدلیل تسعیر نرخ ارز برای سال جاری 170 میلیارد تومان ذخیره شده است. و از طرح NGL ماهشهر که تاثیر بسزایی در سود اوری شرکت خواهد داشت خبر داده شد.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

مجمع شتران هم با اعتراض سهامداران خرد و عمده مبنی بر ارزان فروشی شتران به پالایش و پخش و لزوم انتقال زیان ناشی از تسعیر ارز به بخش بهای تمام شده صورت ها ی مالی، قرار شد  نوبت دوم مجمع 14 روز دیگر برگزار و اصلاحیه مورد نظر بررسی شود.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن