اخبار و شایعات تالار حافظ

799
telegram nokhbegan-start
اخبار و شایعات تالار حافظReviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 23Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

مرجع اطلاعات این بخش صرفا شنیده ها و شایعات موجود در بازار است.توجه داشته باشید که خرید یا فروش بر اساس این مطالب توجیه تحلیلی نداشته و تنها جهت اطلاع از اخبار در جریان ، این موارد در طول بازار به روز رسانی می گردد.

 

پاکشو

افزایش تولید و صادرات محصولات شوینده از هنکل پاکشو. قابلیت تسعیر منابع ارزی حاصله به نرخ صرافی و توانایی تحقق سود 200 تومانی هر سهم در سال مالی جاری شرکت

 

ددام

احتمال افزایش نرخ فروش محصولات دارویی ددام از نیمه دوم سال و افزوده شدن اقلام جدید دارویی دامی و انسانی با بهره برداری از طرح توسعه و امکان تعدیل مثبت عایدی بیش از 20 درصدی هر سهم

 

شسپا

شنیده می شود اعلام خسارت آتش سوزی شسپا تا دو هفته دیگر/این روانکار افزایش سرمایه دارد/مدیرعامل عنوان کرده :خبرهای خوبی در گزارش 6 ماهه برای سهامداران داریم .

 

کاما

ثبات افزایش نرخ جهانی روی بزرگترین پتانسیل این شرکت در سال جاری است.

 

شرانل

تغییر ترکیب تولید شرکت می تواند در میان مدت سود آن را با جهش دیگری روبرو کند. از سوی دیگر با سود 344 تومانی فعلی هر سهم، نسبت p/e آن نیز کمتر از 4 است.

 

وپست

هم که روزهای گذشته با شایعه افزایش سرمایه همراه بود، افزایش سرمایه احتمالی شرکت تکذیب شده است.

 

فلوله

ازآنجا که اعتبارات بخش آب در حال افزایش چشم گیری اشت این سهم در بلند مدت بازدهی بسیار مطلوبی در قیمت های خرید کنونی خواهد داشت

 

ستران

در نماد سیمان تهران شنیده می شود تولید و فروش شرکت در 3 ماهه دوم مناسب بوده و خریداران انتظار پوشش سود عملیاتی مناسبی از این سهم دارند

 

دکیمی

در نماد کیمیدارو احتمال رشد نرخ داروها در نیمه دوم سال در کنار بازدید گروهی از فعالان بازار از این شرکت در هفته گذشته، می تواند در کوتاه مدت باعث جلب توجه فعالان بازار به سهم شود.

 

تکمبا

مدیرعامل شرکت کمباین‌سازی ایران از راه‌اندازی اولین واحد مکانیزاسیون برنج برای نخستین بار در کشور خبر داد.

 

دلر

از دارو سازی اکسیر خبر می رسد که احتمالا این شرکت با تعدیل کاهنده چشمگیر مواجه خواهد شد. در این راستا گفته می شود که ظن تعدیل سود 54 درصدی در این شرکت گریز ناپذیر است. ارزیابی های نادرست از سود سال 93 در برآورد بودجه شرکت دلیل تعدیل اخیر خواهد بود

 

حفاری

در مورد حفاری شنیده شده که شرکت قرارداد جدیدی را امضا کرده و در گزارشات آتی احتمالا با تعدیل مواجه می گردد.

 

بانکی ها

در گروه بانک، مهمترین خبر، لغو تحریم بانک مرکزی ایران به حکم دادگاه اتحادیه اروپاست. همچنان بانک ها برنامه فروش اموال مازاد را دارند. در این گروه وانصار افزایش سرمایه 33 درصدی دارد.وبصادر تلاش می کند تا سطح 80 تومان را حفظ کند. این بانک برنامه فروش سهام غدیر را دارد که احتمالا بر سود شرکت موثر خواهد شد.

 

دزهراوی

قیمت فروش محصولات خود را در سطوح پایینی در نظر گرفته که از این طریق جای تعدیل مثبت خوبی دارد. همچنین شایعات از سود 1000 تومانی این شرکت تا پایان سال حکایت دارد ،شرکتی که به دلیل سرمایه بسیار اندک خود اهرم بالایی در تغییرات سودش دارد.

 

رتکو

افزایش سرمایه رتکو مورد موافقت قرار گرفته است و تا هفته آینده در کدال درج می گردد .طبق این خبر ، رتکو افزایش سرمایه 300 درصد را دریافت کرده است که طی فرصت مقرر 2 ماهه بعد از درج در کدال میبایست 200 درصد از افزایش سرمایه را اعمال نماید و 100 درصد دیگر را تا 1 سال آینده اجرا نماید .

 

ولساپا

شایعه شده با توجه به افزایش چشم گیر فعالیت های ولساپا، این نماد برای تعدیل سود در گزارش ۶ ماهه متوقف خواهد شد.

 

کچاد

در نماد کچاد شایعاتی مبنی بر گزارش ۶ ماهه خوب شرکت بگوش میرسد. در این سهم افزایش سرمایه ۵۰% نیز در حال نهایی شدن است.

 

پکرمان

در نماد لاستیک کرمان زمزمه هایی از راه اندازی طرح تولید لاستیک در کردستان در اواخر سال 94 بگوش میرسد.

 

سنگ آهنی ها

شایعاتی در مورد احتمال حذف عوارض صادراتی کنسانتره سنگ*آهن به گوش می*رسد.

 

خکاوه

سایپا دیزل توانسته از از محل پیش فروش محصولات خود در 6 ماهه نخست سال ، زیان عملیاتی خود را به 150 ریال کاهش دهد.طبق این شنیده ها ، خکاوه درصدد است تا پایان سال مالی کنونی خود زیان عملیاتی را به سود تبدیل نماید.

 

سیمانی ها

دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: در راستای پیگیر‌ی‌های به عمل آمده صادرات سیمان به عراق افزایش یافت و از ابتدای سپتامبر هر شرکت سهمیه‌ای به میزان ماهیانه 15000 تن از پایانه‌های مرزی شلمچه، چزابه و مهران صادر خواهد کرد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان درخصوص ورود سیمان به بورس کالا و بحث قیمت گذاری گفت در سری قبل دولت در حالی که ادعا می کرد نمی خواهد قیمت گذار سیمان باشد اما در نهایت با تعیین سقف قیمتی موجب شده بود تا همچنان تعیین کننده نرخ باشد و این بازار بورسی سیمان را متاثر می کرد ولی در این دور سعی داریم همه این مسائل حل شود و سپس سیمان را به بورس بیاوریم. مدیرعامل هلدینگ سیمانی غدیر گفت سیمانیها از موجودی سیمان خود استفاده میکنند و موجودی انبار دلیلی به مازاد بودن محصولاتشان نیست.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن