ارزش سرمایه گذاری اعتلای البرز چند…؟

1078
telegram nokhbegan-start
ارزش سرمایه گذاری اعتلای البرز چند...؟Reviewed by کارشناس on Mar 11Rating:

با سلام خدمت اعضای محترم تحلیلها

با توجه به عرضه اولیه سهم سرمایه گذاری اعتلاء البرز با نماد اعتلا بر آن شدیم تا ارزشی از این شرکت 180 میلیارد ریالی را به دست آوریم تا کاربران محترم بتوانند در خرید این شرکت با آگاهی کامل تصمیم گیری نمایند.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شرکت سرمایه گذاری اعتلاء البرز تحت مالکیت 100 درصدی شرکت سرمایه گذاری البرز می باشد که قرار است روز چهارشنبه 10% از سهام آن معادل 18 میلیون سهم عرضه گردد.

این شرکت در 9 ماهه نخست سال مالی 92 توانسته است مبلغ 1321 ریال سود را به ازای هر سهم محقق سازد و طبق صورتهای مالی حسابرسی نشده 9 ماهه شرکت، این شرکت فاقد بدهی بوده و بر اساس صورت وضعیت پرتفوی این شرکت سرمایه گذاری های آن شامل شرکتهای بورسی(82%) و به ویژه صنعت دارویی می باشد که از این نظر دارای شفافیت بالایی نیز می باشد. 

نخست به بررسی پرتفوی بورسی شرکت می پردازیم:

1

 

همانطور که در جدول بالا مشاهده نمودیم تا تاریخ 92/12/20 پرتفوی بورسی شرکت دارای مازار ارزشی معادل 187142 میلیون ریال میباشد.

اکنون با توجه به ماهیت سرمایه گذاری بودن این شرکت به محاسبه ارزش خالص دارایی های آن شرکت می پردازیم:

Untitled

در جدول بالا مشاهده نمودیم که ارزش خالص دارایی های اعتلاء برابر 4147 ریال به ازای هر سهم برآورد گردید که 75% NAV آن برابر 3110 ریال خواهد شد که به نظر برای جذاب بودن عرضه قیمتی در محدوده 3000 ریال می تواند با جذابیت قیمت و استقبال سهامداران روبرو گردد.

bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

نطر گذاشتن