ارزش فوق العاده بالای این سهم ساختمانی

793
telegram nokhbegan-start
ارزش فوق العاده بالای این سهم ساختمانیReviewed by مدیر سایت on Aug 10Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

یکی از سهمهایی که تو سبد بنیادی معرفی کردم و تو این مدت بازدهی خوبی رو نصیب سهامداران کرد ثفارس بود .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

حالا میخواهیم یک بررسی رو این شرکت داشته باشیم تا پتانسیل ها و ارزش واقعی این شرکت رو بهتر بشناسیم .

 

مهمترین پروژه فعلی شرکت

 
– پروژه تجاری، فرهنگی و اقامتی نیکان

 

موقعیت پروژه :
اراضی مجتمع تجاری اقامتی و فرهنگی نیکان ( مدرسه خان ) در بر خیابان لطفعلی خان زند و جنوب و شرق بازار وکیل واقع شده است . به لحاظ موقعیت شهری اراضی شهر جزء بافت قدیم شهر شیراز و در چهار راه مهم خدمات تجاری شهر شامل بازار وکیل و خیابان لطفعلی خان زند قرار دارد . وسعت اراضی طرح بالغ بر 33000متر مربع است که حدود 12000متر مربع آن واحدهای مسکونی قدیمی که کل آن خریداری و تخریب و تعدادی نیز بصورت موجود در طرح حفظ ، احیاء ، مرمت و مورد بازسازی قرار خواهد گرفت .

 

نیکان1

 

 

نیکان-2

 

 

 

 

منطقه پیرامون مدرسه خان ( پروژه نیکان ) از دوران آل بویه جزء محدوده شهر شیراز محسوب می‌شده و یکی از محورهای اصلی شمالی – جنوبی شهر از مجاورت مدرسه خان فعلی می گذشته است . به این ترتیب گذر مذکور که بخشی از آن بازار وکیل امروزی و بخشی از آن بازار مسگر‌ها ، بازار اردو می‌باشد جزء عناصر اصلی ساختار شهر بوده که تا به امروز نیز اهمیت خود را حفظ کرده است .

 

 

همچنین از دیگر عناصر مهم ، مدرسه خان است که از دوره صفوی به بعد به عنوان یک عنصر معماری شاخص در بافت قدیم و در مجاور محور فوق الاشاره نقش مهمی بازی می‌کند . از دیگر عناصر شاخص پیرامون مدرسه خان سرای مشیر و مسجد وکیل می‌باشد که در مجاورت بازار قرار دارند و امروزه به عنوان عناصر شاخص و جاذب برای شهروندان و به خصوص توریست داخلی و خارجی نقش اساسی در مجموعه شهری پیرامون منطقه مدرسه خان را بازی می‌کند .

 

 

نیکان-5

 

 

با توجه به موقعیت اراضی طرح در اطراف دو بازار مهم با عملکرد ملی و منطقه‌ای بازار وکیل و بازارهای اطراف خیابان لطفعلی خان احداث واحدهای تجاری در کنار بازار وکیل و مرتبط با آن در راستای ارائه خدمات به توریسم داخلی خارجی یکی از مهم‌ترین نیاز‌ها و کمبودهای شهر محسوب می‌گردد که در این اراضی قابل تأمین است و احداث یک مرکز تجاری در اراضی واقع در شرق مدرسه خان و بر خیابان لطفعلی خان زند به منظور معوض تجاری‌های تخریب شده در طرح و تعداد محدودی برای فروش و عرضه نیز می‌تواند راهکار دوم برای عرضه واحدهای تجاری محسوب گردد .

 

 

بخش دیگری از اراضی طرح نیز اختصاص به احداث هتل 3ستاره  داده شده است که با توجه به نزدیکی اراضی طرح به مراکز مذهبی شاهچراغ (ع) و آستانه سید علاء الدین حسینی (ع) و مراکز توریستی ، بازار وکیل ، مسجد وکیل، مسجد زندیه ، و مدرسه خان قطعاً عملکرد آن مورد استقبال گردشگران قرا خواهد گرفت .

 

 

نیکان-8

 

 

آخرین وضعیت پروژه به روایت تصویر : ( عکسها مربوط به اردیبهشت ماه 93 میباشد )

 

 

 

32

 

22

 

12

 

 
بررسی صورتهای مالی :

 
شرکت در حال حاضر دو پروژه عمده دارد به نامهای مجمتمع تجاری اقامتی نیکان و فاز 2 صدرا که مطابق آخرین گزارش ارسالی شرکت بر روی کدال اولی فروردین سال 94  ( که البته طبق بررسیهای ما احتمالا تاخیر ششماهه خواهد داشت ) و دیگری شهریور ماه همان سال به پایان میرسد.

 

 

 

farse

 

 

 

طبق گزارش خود شرکت پروژه نیکان بهای تمام شده 84میلیارد تومانی و مبلغ فروش 198میلیارد تومانی خواهد داشت و پروژه فاز 2 صدرا بهای تمام شده 56میلیارد تومانی و مبلغ فروش 81میلیارد تومانی خواهد داشت . که در مجموع به بهای تمام شده 136میلیارد تومانی و و مبلغ فروش 261میلیارد تومانی خواهیم رسید که سود عملیاتی حاصل از فروش این دو پروژه در حدود 137میلیارد تومان خواهد بود .

 

 

 

farsee

 

 

 

شرکت سیاست زمان فروش این پروژه ها را طی سالهای مالی 94 تا 96 اعلام کرده است اگر میزان فروش پروژه طی سه سال متوالی را یکسان فرض کنیم که سودی معادل حدودا 40میلیارد تومانی برای هر سال بدست می آید یعنی سود 130تومانی به ازای هر سهم برای سه سال متوالی آینده . حتی اگر در محاسبات ضریب خطای 30% در نظر بگریم باز هم به سود 100تومانی به ازای هر سهم میرسیم که نشاندهنده ارزش حداقل 500تومانی سهم تو بلند مدت میباشد .

 

 

 

استراتژی خرید کوتاه مدتی ها : ( ریسک متوسط )

شرکت تا یکماه آینده اولین پیش بینی سود سال 94 خودش رو به روی کدال خواهد فرستاد ، انتظار داریم شرکت سودی تو محدوده 60-80تومان تو این مرحله اعلام کند ( سود سال قبل شرکت 38تومان بوده است یعنی تعدیل مثبت بالای 50%  ) که در این صورت سهم تو کوتاه مدت حداقل تا 310-320 تومان رشد خواهد کرد .

 

خرید تو محدوده 260 – 270 به قصد بازدهی حدودا 20% یکماهه

 

 

استراتژی خرید بلند مدتی ها : ( ریسک بسیار کم )

خرید تو محدوده 260 – 270 تومان به قصد بازدهی 100% یکساله

 

 

دوستانی که این مطلب از نظر اونها مفید بوده  لطفا لایک

هدفم از این موضوع صرفا اینه که بدونم مطلب ارائه شده چقدر برای دوستان مفید بوده و چقدر ازش رضایت دارند  پس لطفا همکاری کنید .

 

موفق باشید .

bashgah-banner nokhbegan-start

31 نظرها

 1. با عرض سلام و وقت بخیر
  تو همایش بیشتر گفتن که تو خرید سهم برای اولین بار ضرر کردن شما تنها کسی بودید که سود کرده بودید حتما شخص کاربلدی بهتون معرفی کرده بود.
  این اولین خرید من خواهد بود که با سهامی که شما معرفی کردید انجام خواهم داد. البته قصد شرکت در دوره ها رو دارم تا در اینده خودم بتونم تحلیل کنم.
  10 میلیون نصفش داسوه نصفش ثفارس با نقطه ورود 240 یک تا سه ماهه.
  دوست دارم نظرتون رو راجع بهش بدونم و اینکه داسوه الان برای خرید موقع خوبیه و چقدر و تا کی رشد میکنه؟
  اگه سهم مناسب دیگری هم هست بفرمایید.
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز
   این طرز فکرتون که به دنبال یادگیری هستید و ماهیگیری رو ترجیح میدید به خود ماهی ستودنیست . داسوه ارزنده ترین سهم دارویی میباشد البته باید دیدتان در مورد این سهم بلند مدت باشد و سهامدار صبور میخواهد . ثفارس هم از نظر من بهترین سهم ساختمانی است و ارزش فوق العاده بالایی دارد . مطالب گفته شده صرفا نظر اینجانب در مورد وضعیت بنیادی این شرکتها میباشد . موفق باشید.

 2. با سلام خدمت دوست عزیزم آقای محمدی
  از اینکه تحلیل جامعی از این پروژه که در دست اقدام است مطالبی بیش از اطلاعات دوستان بنده که درگیر پروژه هستندقرار دادید ممنونم. این پروژه در حال انعقاد قراردادهای پیمانکاری ساخت در برخی قسمت ها میباشد که حاکی از جریان مالی در پروژه میباشد.اما زمان خاتمه به احتمال زیاد بیش از پیش بینی خواهد بود که از ارزش آن کاسته نمیکند.
  ضمنا ابعاد گسترده تری در این پروژه وجود دارد که امکان بیان ندارم.
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز
   این پروژه از اهمیت بالایی در سطح استان فارس برخوردار میباشد ، بله جدیدا هم یک مناقصه برای اجرای کارهای تاسیساتی و برق و … در حال انجام میباشد . در مورد زمان خاتمه هم با شما موافقم تو مطلبم هم اشاره کردم که احتمالا ششماه به تاخیر بیفته ، ولی نکته بسیار مثبت این شرکت عدم استفاده از تسهیلات بانکی میباشد استراتژی شرکت پیش فروش واحدها برای تامین منابع مالی مورد نیاز میباشد . و این یعنی شناسایی بخشی از این سود در سال مالی 94 شرکت ، چیزی که واسه من کاملا محرز شده اینه که سهم تو این قیمتها فوق العاده ارزنده است و زیر ارزش واقعی در حال معامله میباشد . موفق باشید .

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از لطفتون ، دلیلش اینه که دوست دارم دوستان خودشون هم به عمق مطلب پی ببرند تا در موارد مشابه بتونند استفاده کنند . واقعا هم تحلیل بنیادی کار خیلی سختی نیست ، واسه شروع کافی دوستان یک مقدار به گزارشات شرکتها توجه کنند ، حداقل گزارشات کدال رو بخونند حتی اگر خیلی به صورتهای مالی آشنایی نداشته باشند . اگر سوالی هم داشته باشند در حد توان پاسخ خواهم داد . موفق باشید .

  • سلام دوست عزیز
   ثاخت شرکت خوب و کم ریسکی است و غدیر هم برنامه های بلند مدتی خوبی برای پرتفوی ساختمانی خودش در نظر گرفته است تغییرات مدیریتی زیر مجموعه ها هم تو همین راستا بوده است . بررسیش میکنم اگر نکته قابل توجهی داشت حتما تحلیلش رو برای استفاده همه دوستان رو سایت قرار خواهم داد .موفق باشید .

 3. با سلام خدمت شما و تشکر از ارائه خوبتون در همایش
  برای خرید ثفارس نقد نیستم و میخوام یکی از سهمهای قندیم رو قصفها و قشکر نقد کنم
  به نظر شما بعد از اعلام نرخ شکر کدوم کمترین رشد رو خواهد داشت؟
  و اینکه این نرخ کی اعلام خواهد شد؟
  با تشکر پیشاپیش

  • سلام جناب رضایی
   امیدوارم لایک از ته دلتون بوده باشه ، اگر دوستان به این موضوع توجه داشته باشند میتونه به ما کمک کنه تو بهبود مطالب و رشد کیفی سایت و در نهایت رضایت همه دوستان عزیز، دوست دارم یکجوری این ارتباط بین کاربران و ما وجود داشته باشه و نسبت به مطالب بی تفاوت نباشند هر جا مطلبی نظرشون رو جلب کرد و یا انتقادی نسبت به مطالب و عملکرد داشتند به یک نحوی ( لایک یا کامنت ) اعلام کنند .
   خدا رو چه دیدید یک وقت دیدید ثفارس هم کانسلیمی شد .
   موفق باشید .

نطر گذاشتن