از لیدر پالایشی ها تا لیدر پتروشیمی ها

317
telegram nokhbegan-start
از لیدر پالایشی ها تا لیدر پتروشیمی هاReviewed by کارشناس on Nov 27Rating:

با سلام خدمت کاربران عزیز تحلیلها

پالایشی ها


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در بازار این شائبه وجود دارد که کاهش نرخ ارز به ضرر گروه خواهد بود اما نکته درست اینجاست که با کاهش فضای تحریم مسیر برای افزایش ظرفیت تسریع در طرح های توسعه و افزایش صادرات بازخواهد شد  و گروه با رونق بیشتری همراه خواهد شد

در ضمن در 15 اذر شاهد تحویل لایحه بودجه 93 به مجلس هستیم این اتفاق در صورتی که با حذف سهمیه بنزین و افزایش نرخ حامل های انرژی باشد دوباره بازار را به این نمادها سوق می دهد . همچنین میتوان منتظر بهای جهانی نفت و نرخ دلار اعلامی در بودجه سال 93 بود که آیا نرخ دلار بالای 25000ریال خواهد بود یا خیر؟

همچنین شایعاتی در بازار در مورد لیدر پالایشی ها(شبندر) مبنی بر تعدیل سود 20 درصدی سهم وجود دارد و گفته می شود سهم در آینده کوتاه متوقف خواهد شد

و همینطور خبرهایی از افزایش سرمایه چنددرصدی برخی از پالایشی ها نیز به گوش می رسد.

پتروشیمی ها

پتروشیمی ها با کاهش  تحریم و انتظار افزایش صادرات و همچنین تخفیف خوراک مایع انتظار افزایش قیمت سهام را میتوان داشت که با افت دلار و همچنین خبر احتمالی افزایش قیمت متان(خوراک پتروشیمی ها) با فشار عرضه روبرو شدند.

لیدر پتروشیمی ها(فارس) امروز با خبرهایی از جمله تایید صحت معاملات توسط سازمان خصوصی سازی دقایقی را در رنج مثبت معامله گردید سپس با خبر افزایش قیمت متان دوباره به رنج منفی بازگشت.

همچنین شنیده هایی مبنی بر فروش ساختمان مرکزی توسط شکربن و اعلام عدم فروش وساخت توسط وپترو نیز در بازار به گوش می رسد.

نتیجه گیری:

با توجه به شرایط بنیادی مناسب هر دو گروه پالایشی و پتروشیمی و به خصوص لیدرهای این دو گروه انتظار رشد قیمتی سهام این گروه پس از افت موقتی چند روزه در آینده خواهد رفت(با توجه به جو بازار و اخبار سیاسی و تصمیمات مجلس شورای اسلامی)

کاربران گرامی جهت تصمیم گیری در مورد خرید و فروش پس از بررسی اقدام نمایید.

bashgah-banner nokhbegan-start

5 نظرها

نطر گذاشتن