از پترو ها بخوانید + چرا بازار جان گرفت ؟

334
telegram nokhbegan-start
از پترو ها بخوانید + چرا بازار جان گرفت ؟Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 7Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام بر اهالی تحلیل ها و فعالان بازار سرمایه؛

امروز کمی خلاصه تر در خدمت هستم.در بازار سهام ، پالس هایی مثبت از گروه پتروشیمی رویت می شود. در روزهای گذشته از مارون و طرح های توسعه آن نوشتیم.اکنون در بازار شایعه شده که سهم به زودی سود خود را تعدیل خواهد داد و از سود بالای 800 تومانی رونمایی خواهد کرد. همین امر باعث تشکیل صف خرید بر روی نماد در معاملات دیروز و حتی امروز شد. البته فعلا 4200 تومان به عنوان مقاومت پیش روی سهم خواهد بود که باید به خوبی تثبیت شود.

تعدیل مارون می تواند جو مساعدی نیز روی پارسان ایجاد کند. البته در این قیمت ها خرید پارسان چندان جذاب نخواهد بود.

در نماد شازند نیز افزایش سرمایه 200 درصدی می تواند محرک سهم برای عبور از مقاومت 2780 تومانی باشد. البته شکست سطح 3000 تومان در کوتاه مدت کمی دشوار است.

از شفن هم اخبار خوبی به گوش می رسد. شایع شده سهم یک تعدیل زیر 20 درصد پیش رو دارد. البته خرید سهم و کسب سود در این نماد کمی حوصله می خواهد.مهمترین مقاومت پیش روی فناوران 3065 تومان است که با عبور از آن الگویی مشابه دوقلوی کف شکل می گیرد. به نظر می رسد شفن می تواند بازدهی 10 تا 15 درصدی را در بازه دوماه نصیب سهامدارانش کند.

خارک هم وضعیتی مشابه شفن دارد. این سهم نیز می تواند تعدیلی باشد. خرید سهم در حوالی 3600 تومان خالی از لطف نخواهد بود. محدوده 3800 – 3830 مقاومت سنگینی در پیش روی این نماد است. بنابراین توجه کنید که روی مقاومت سهم نخرید.

پتروشیمی ها که در زمستان سال گذشته بازار را کلافه و سردرگم کرده بودند ، با کمترین افت در بازار روبر شدند و اکنون نیز نزدیکی به فصل مجامع و تقسیم سود حداکثری به همراه پتانسیل های تعدیل در گزارش 12 ماهه باعث شده تا بار دیگر مورد توجه واقع شوند.

در سایر نمادهای بازار کماسه پس از اصلاح در هفته های گذشته ، روند نوسانی در پیش گرفته است. به نظر می رسد این بار مقاومت 740 – 745 تومانی شکسته شود و از منظر تکنیکی الگوی سر و شانه سقف تکمیل شود. در صورت وقوع این مهم سهم می تواند تا حوالی 900 تومان پیش روی کند.

اما در اواسط بازار شاهد شدت خرید در بسیاری از نماد ها بودیم.از این نماد های می توان به خودرو سایپا بهمن پترو ها و بانک ها اشاره کرد.گفته می شود پالس های مثبتی از سوی مذاکرات هسته ای ساتع شده! با این وجود با آرزوی موفقیت برای مذاکره کنندگان اماده ی هر گونه مثبت های بیشتر در بازار هستیم!

برای مشاهده گزارش مجمع سبحان دارو اینجا را کلیلک کنید..

کاربران عزیز برای مشاهده نظر کارشناسان درباره دیگر نماد ها اینجا را مشاهده کنید..

همچنین کاربران عزیز میتوانند سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان مطرح نمایند.(کلیک کنید)

موفق باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیگزارش کدال به زبان تحلیلها
نوشته بعدیگزارش مجمع سبحان دارو
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن