افزایش نرخ دارو در ششماهه دوم سال

  498
  telegram nokhbegan-start
  افزایش نرخ دارو در ششماهه دوم سالReviewed by محمد محمدی on May 7Rating:

  سلام خدمت دوستان عزیز

  جمعی از سهامداران شرکتهای دارویی طی نامه ای خواستار شفاف سازی دکتر دیناروند رییس سازمان غذا و دارو در مورد افزایش قیمت دارو در سال 93 شدند . که متن نامه و پاسخ دکتر دیناروند رو جهت اطلاع دوستان عموم خوانندگان محترم سایت تحلیلها انتشار دادیم :


  خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

  پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
   

  جناب آقای دکتر دیناروند ریاست محترم سازمان غذا و دارو کشور

  سلام علیکم

  با احترام به استحضار میرساند اینجانبان سهامداران شرکتهای دارویی فعال در بازار سرمایه مراتب اعتراض خود را نسبت به برخوردها و مصاحبه های دوگانه جنابعالی در طی چندماه گذشته اعلام میداریم و خواستار پاسخگویی صریح و روشن جنابعالی نسبت به موضوعات مطروحه هستیم .پس از چندماه از شروع بکار دولت تدبیر و امید نگاه مثبت و مصاحبه های امیدوار کننده دولت و مسئولین وزارت بهداشت و شخص جنابعالی به عنوان بالاترین مقام دارویی وزارت باعث توجه بازار سرمایه به شرکتهای دارویی شد بطوریکه بخشی از فعالین بازار سرمایه با خرید سهام شرکتهای دارویی ضمن کسب منفعت همراهی خود را نیز با برنامه های دولت تدبیر و امید اعلام کردند و منتظر به ثمر نشستن سرمایه گذاری خود شدند . در ذیل تنها به بیان یک مورد از مصاحبه ها و خبرهایی که شما نوید داده بودید که نشاندهنده حمایت از شرکتهای دارویی میباشد اشاره میکنیم :

  ایسنا21دیماه 92 : رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد : میزان افزایش قیمت دارو در سال 93 :…….. مطمئن هستیم افزایش قیمت ها در حد نرخ تورم خواهد بود و نه بیشتر
  وی با اشاره به اینکه بخشی از گرفتاریهای مربوط به بروز بحران دارویی در گذشته ناشی از عدم تدبیر به موقع بود ، اکنون در تلاش هستیم تا وضعیت داروی کشور روز به روز بهتر شود…..

  حال پس از گذشت چند ماه نه تنها وعده های داده شده عملی نشده است بلکه مصاحبه ها هم رنگ عوض کرده و موجب ضرر و زیان بیش از پیش سهامداران شرکتهای دارویی شده :

  ایسنا 2اردیبهشت 93 :رییس سازمان غذا و دارو : امسال افزایش قیمت دارو نخواهیم داشت !!!

  مگر میشود علی رغم افزایش نرخ ارز اتاق مبادله ای ، افزایش هزینه های عمومی و تولید ، و بطور کلی تورم بالای 25% در کشور اجازه افزایش نرخ به شرکتهای دارویی نداد ؟!
  تدبیر شما برای جلوگیری از بحران دارویی دیگر و حمایت از صنعت داروی کشور اینگونه است ؟!

  اکنون سهامداران زیان دیده شرکتهای دارویی خواستار پاسخگویی و شفاف سازی شما نسبت به مغایرت در مصاحبه های جنابعالی هستند لذا خواهشمند است در اسرع وقت ضمن پاسخگویی به نامه سهامداران زیان دیده شرکتهای دارویی ، در جهت تنویر افکار عمومی جامعه نیز پاسخگو باشید .

  با تشکر

  رونوشت :
  جناب آقای جهانگیری معاون اجرایی رییس جمهور جهت استحضار
  جناب آقای دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت و درمان جهت استحضار و بررسی
  جناب آقای دکتر شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی جهت استحضار و بررسی موضوع
  جناب آقای صالح آبادی دبیر شورای عالی بورس و اوراق بهادار جهت استحضار و پیگیری حقوق سهامداران
  جناب آقای دکتر زرگری مدیرعامل محترم هلدینگ دارویی تامین جهت استحضار و پیگیری حقوق سهامداران
  جناب آقای دکتر سمیعی مدیرعامل محترم هلدینگ شفا دارو جهت استحضار و پیگیری حقوق سهامداران
  جناب آقای دکتر جمشیدی مدیرعامل محترم گروه دارویی برکت جهت استحضار و پیگیری حقوق سهامداران

  پاسخ دکتر دیناروند :
  بسمه تعالی
  کاهش و کنترل قیمت داروهای وارداتی و تثبیت قیمت داروهای تولید داخل در 6ماهه اول ادامه خواهد داشت.

  00000

  همچنین کاربران عزیز میتوانند سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان مطرح نمایند.(کلیک کنید)

  bashgah-banner nokhbegan-start

  مطلب هنوز نظری ندارد

  نطر گذاشتن