امواج الیوت چیست ؟

9322
5 موج صعودی الیوت
telegram nokhbegan-start
امواج الیوت چیست ؟Reviewed by علی صابریان on Mar 4Rating: 5.0امواج الیوت چیست ؟امواج الیوت چیست ؟

یادگیری امواج الیوت کمک بسیاری بزرگی به تحلیلگران تکنیکال برای فهمیدن نقشه راه می‌کند. برخی تحلیلگران معتقد هستند تحلیل امواج الیوت یکی از برترین و پرقدرت‌ترین ابزار های تحلیل بازار بورس و دیگر بازارهایی است که بر اساس عرضه و تقاضا معاملات صورت می گیرد . امواج الیوت نظم موجود در تغییرات نمودار قیمت سهام که بر اساس رفتار های روانشناختی انسانی است را  کشف کرده است و به عنوان راهنمای راه در اختیار تحلیلگران بازارهای مالی قرار داده است.

 

چه ویژگی از امواج الیوت  آن را پدیده ای در ابزار های تحلیل تکنیکال کرده است ؟


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

اکثر ابزار های تحلیلی بازار بورس و دیگر بازار های مالی صرفا با شما در مورد وضعیت فعلی قیمت صحبت می کنند و نمی توانند زیاد در مورد آینده آن اطلاعات در اختیار شما قرار دهند .اما در مورد تحلیل امواج الیوت ، تحلیلگر الیوت قادر است حرکات و رفتار آینده سهم را پیش بینی کند تا حدی که حتی با اختلاف چند درصدی قیمت هایی که نمودار خواهد دید را پیش بینی نماید.زیرا می تواند موج های حرکتی سهم و مقدار این حرکت را با توجه به قواعد امواج الیوت پیش بینی کند

آیا تحلیل امواج الیوت در بازار بورس ایران جواب می دهد ؟

این معمولاً یکی از سؤالاتی است که ذهن هر خواننده ای را به خود جلب می کند . آیا تحلیل امواج الیوت که بخشی از علم تجربی تحلیل تکنیکال است در بازار بورس ایران جوابگو است .در پاسخ باید با قاطعیت گفت بله

علم تحلیل امواج الیوت همانند تحلیل تکنیکال در بازاری که عرضه و تقاضا قیمت را تعیین می کند جوابگو است و هرچه بازار عمق بیشتری داشته باشد ، هر مقدار معامله گران و افراد بیشتری داشته باشد ، هر چه حجم معاملات بالاتری داشته باشد قطعاً این علم بیشتر خود را نمایان می کند.

خوشبختانه با وجود برخی بی نظمی ها اما این دو شرط اساسی در بازار بورس ما وجود دارد و بررسی نمودار های قیمت سهام و شاخص های بورس این موضوع را به خوبی نشان می دهد.

در نظریه امواج الیوت ما پنج موج صعودی داریم و سه موج نزولی این اصل کلی به فراوانی در بازار بورس ما دیده می شود . در بررسی انجام شده تقریباً بیش از 90% سهام بازار بورس از قواعد و نظم الیوت پیروی می کنند و این موضوع برای بازار بورس ما و تحلیلگران تکنیکال بسیار خوشحال کننده خواهد بود زیرا می توانند با اتکا زیادی به بازار و پیش بینی های خود در صورتی که تحلیلگر حرفه ای باشند و آموزش های لازم را دیده باشند اتکا نمایند.

با توجه به جایگاه بالا و جا افتاده اصول و قواعد امواج الیوت این موضوع به عنوان یک قاعده و علم در بین مراجع مخالف بازار های مالی جای بازکرده به عنوان مثال سایت Wikipedia به صورت مفصل در مورد این علم توضیح داده است. کتاب های بسیار زیاد و متعددی نیز در این باره در تألیف شده است که مشهورترین کتاب رابرت پرکتر است

 

برای بحث امواج الیوت نیز مجموعه بین المللی روی این موضوع کار می کنند که می توانید  با این گروه در سایت www.elliottwave.com آشنا شد

اما این دوره در ایران و در کجا و توسط چه کسی تدریس می گردد ؟

یکی از دوره های بسیار حرفه ای و جذابی که به دلیل نبود اساتید خبره در آن به ندرت در بازار بورس ایران توسط کسی تدریس می شود  امواج الیوت است .

مهندس علی صابریان  مشاور و مدیر سرمایه گذاری ، در آموزشگاه بورس خانه سرمایه این دوره را تدریس می کنند ایشان همچنین برنامه ای در رادیو اقتصاد در مورد معرفی امواج الیوت داشته اند که توصیه می شود حتماً به لینک زیر رفته و فایل را دانلود نمایید و از این فایل ارزشمند رایگان استفاده نمایید. همچنین این دوره توسط این مجموعه به صورت فیلم تصویری برای علاقه مندان به آموزش به عنوان بسته ای آموزشی در سایت خانه سرمایه  قرار گرفته است تا حتی عزیزانی که در شهرستان هستند بتوانند از این آموزش ارزشمند حداکثر استفاده را داشته باشند. هر چند ارزش این دوره شاید میلیون ها تومان باشد ولی خانه سرمایه با مبلغی متعادل و خوب این را در اختیار سرمایه گذاران قرار داده است.

http://www.khanesarmaye.com/items/protechnicalanalysis/elliotwaves/

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن