انتخاب سهام مناسب با استراتژی کارشناسان تحلیلها- بخش سوم

904
telegram nokhbegan-start
انتخاب سهام مناسب با استراتژی کارشناسان تحلیلها- بخش سومReviewed by عليرضا حاجيان on Aug 15Rating:

 با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

در مباحث خرید و فروش آگاهی از روند اصلی بازار مهم است.بهتر است برای هر سهم ابتدا شاخص کل بررسی و سپس شاخص گروه و سپس خود سهم بررسی شود.تازمانی که نمیدانید افت و صعود بازار به چه دلیل نمیتوانید از سودهای خوبی بهره مند شوید.در بازار های هیجانی خطوط مقاومت استاتیکی مقاومت و حمایت ایجاد میکنند و در بازار های منطقی این حمایت و مقاومت به فیبوناچی ها هم جواب خواهد داد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

استفاده از اسیلاتور های قدرت همچون RSI و MACD برای درک قدرت بازار و سهم و استفاده از میانگین های متحرک برای درک بهتر روند مناسب است.بهتر از 2 الی 3 میانگین متحرک مثلا 10 – 20 و 55 استفاده شود تا روند دقیتر تشخیص داده شود.

توجه کنید یک سهامداران باید دید دقیقی از بازار داشته باشد. معمولا زمانی که بازار هیجانی میشود ( هیجانی منفی و مثبت ) الگو های هارمونیک زیاد پدیدار میشوند.در بازار هایی که الگوهای هارمونیک مثل الگوی  ( گارتلی / خفاش / پروانه / عقرب ) وجود دارد به خوبی میتوان هدف رشد یا افت سهم را متوجه شد.بنابراین شناخت هارمونیک ها یکی دیگر از موارد سود در بازار بورس است.

الگوی های برگشتی همانند ( سروشانه / دوقلو ها و سقلو ها ) نیز دراکثر موراد هدف های خود را تکمیل می کنند به شرطی که حتما برای بازگشت واگرایی ( آشکار / مخفی ) دیده شود.

مثال :

آکنتور :در این شکل مشاهده میکنید سهم پس از افت در قله ی خود به مرز حمایتی ، هم خط روند و هم حمایت دینامیکی و حمایت فیبو پروجکشن برخورد و با کندل مثبت برگشت داده شده است.مشاهده میکنید سهم الگوی سروشانه ی کف را ایجاد کرده که پس از تکمیل هدف اول به اصلاح رسیده است.در این روند ها حمایت ها و کانال ها به خوبی حمایت و مقاومت خود را نشان و به آنها واکنش میدهند.

 

آک

مثال :

سمگا : در این سهم نیز مشاهده می کنید پس از رسیدن به حمایت فیبوناچی خود بازگشت داده شده و با کندل مثبت قدرت خوبی را ایجاد کرده است.مشاهده میکنید قدرت در سهم آنقدر قوی بوده که سهم را تا مقاومت سقف قبلی رسانده و سپس دچار فشار فروش شده است.سقف کانال روند را تایید و مشاهده میکنید با شکست مووینگ ها و رشد از آنها به قدرت خوبی رسیده است.کانال نزولی همانطور که گفته شد به خوبی نقش خود را تایید و سهم با شکست سقف کانال اکنون در حال پول بک به این مرز می باشد.

سم

همچنین کاربران گرامی می توانند استراتژی انتخاب سهام برتر- بخش دوم را با کلیک بر اینجا مشاهده نمایند.

bashgah-banner
نوشته قبلیبررسی روند حرکتی سیدکو
نوشته بعدیحمایت و مقاومت نمادهای مورد توجه حقوقی ها
اينجانب عليرضا حاجيان مدت 8 سال سابقه ي سرمايه گذاري در سازمان بورس و مدت 6 سال سابقه ي تحليلگري براي انواع سايت ها و اشخاص حقيقي و همچنین پورتفوی گردانی برای شرکت های سرمایه گذاری را به مدت 3 سال دارا ميباشم. همچنین مبتکر بسیاری از استراتژی های نوسانگیری / استراتژی های سود هفتگی و برنامه های کاربردی تحلیلی با ضریب خطای کم و چندین مقاله تحلیلی میباشم. دارای مدرک بین المللی تحلیلگری تکنیکال از سازمان ITCC انگلستان ( International Ltd ) مورد تایید وزارت علوم و سازمان بورس و به انواع نرم افزار هاي تحليلگري تكنيكال MT5 - Advance Get - Amibroker –Elwave Trader – Dynamic Trader تسلط و همچنین توانايي در زمينه ي تحليلگري بازارهاي سرمايه ، بورس هاي جهاني ، شاخص بورس هاي جهان و معاملات رواني ، روانشناسي بازار هاي بورس و زيرمجموعه هاي آن و مقابله با سطح هاي رواني و كنترل آن را دارا میباشم.

1 نظر

نطر گذاشتن