شاخص در انتظار حوالی 70000 ؟!

572
telegram nokhbegan-start
شاخص در انتظار حوالی 70000 ؟!Reviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 7Rating:

 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

اوضاع نه خیلی مناسب بازار را شاهدیم.بازاری که در ابتدای کار با فشار از سوی حقیقی و جمع آوری دستوری از حقوقی شروع شد.میانه معاملات ثبات نسبی بر معاملات بسیاری از گروه ها حاکم شده و همین امر نیز نوسانات شاخص ها به حداقل رسانده است. در بخش ساختمانی “ثاخت” در درصدهای مثبت بازگشایی شد و “ثاباد” به صف خرید رسید. همین وضعیت را “مرقام” در بخش انفورماتیک تجریه کرد. در بخش معدنی “کبافق” بار دیگر به صف خرید رسید. صف فروش “رتکو” در بخش فنی مهندسی جمع آوری شد. در بخش کانی غیر فلزی “کاذر” و “کخاک” مجددا به صف فروش رسید و تعداد دیگری از نمادهای این گروه مانند “کفپارس” کماکان صف فروش را پیش روی خود می بینند. در بخش حمل و نقل “خفارس” مجددا به صف فروش رسید. صف های خرید “خساپا” و “خمحرکه” در گروه خودرویی عرضه شد. همچنین صف فروش در نماد “خاذین” برچیده شد. رونق نسبی بر معاملات تعدادی از نمادهای گروه لاستیک و پلاستیک حاکم گشته است. در این بخش “پدرخش” توانست به مدار صعود باز گردد و “پلاسک” نیز به صف خرید رسید.

در مجموع یک 160 تایی دیگر را دیدیم که از ارزش عددی شاخص کل کم شد.در روز گذشته دور نمای نزدیک شاخص را بررسی مختصری داشتیم.با این تفاسیر به نظر می رسد هنوز خریدار وجود داشته باشد.این خریداران فردا حضور پررنگ تری هم خواهند داشت.

 

شنیده ها و شایعات امروز بازار

 

می گویند بیمه مرکزی به تازگی جدولی از آمار حق بیمه تولیدی، خسارت پرداختی و ضریب خسارت به تفکیک شرکت ها اعلام کرده است که در این بین مشخص شده است ضریب خسارت برخی از بیمه ای ها به بیش از 80 درصد رسیده است، بیمه ملت رتبه اول را در این بین کسب کرده است.

تأیید تعدیل مثبت بیش از 25 درصدی غصینو در گزارشات ادواری توسط مدیران شرکت ولی لزوم تخلیه حباب و اصلاح قیمتی سهم در آینده نزدیک

شنیده شده گروه هایی که قبلاً در برخی نمادهای کانه فلزی فعال بوده اند در برخی نمادهای گروه لاستیکی همچون پدرخش فعال شده اند.

می گویند صندوق بازارگردانی مپنا که به تازگی تاسیس شده است در حال فعالیت و حمایت از سهم است.

در گروه بانکی وپاسار به کف حمایتی خود نزدیک شده است و می تواند مورد توجه بازار قرار بگیرد.

یک شنیده غیر موثق از لپارس

در مورد لپارس صحبت هایی از فروش زمین کارخانه به رایتل و حتی صحبت هایی از انحلال شرکت است، برخی معتقدند باید در این قیمت ها جانب احتیاط را راعایت کرد.

 

 سهم مناسبی برای خرید را پیدا کردیم که بازدهی ۱۵٪ رو در کوتاه مدت میتونه داشته باشه.این سهم پس از تکمیل سیکل 5 موجی خود فاز استراحت و اصلاح قیمتی را پیش رو گرفته و از دید هارمونیک مناسب خرید میباشد. نقاط مناسب خرید را در اینجا ببینید.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 6984

نیکل (تن/دلار) 19449

آلومینیوم (تن/دلار) 2041

روی (تن/دلار) 2392

طلای جهانی (اونس/دلار) 1268

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن