انتظارهای نجات بخش از طرف وین 6

333
telegram nokhbegan-start
انتظارهای نجات بخش از طرف وین 6Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 30Rating:

 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

بخواهیم یا نخواهیم پذیرای 600 واحد ناقابل دیگر هم بودیم.امروز هم شبندر با 80  تاپیکو با 77 وغدیر با 45 رمپنا با 39 وپاسار 26 فولاد با 26 و و ساپا با 23 واحد به قرمز بازار دامن زدند.اما با این تفاسیر امروز بازار از ابتدا خیلی هم بد شروع به کار نکرد.حسب اطلاعیه های قبلی کدال ،استارت گروه خودرو تقریبا در اوایل لحظات معاملات دیدنی تر بود.البته انتظار هم نمی رفت با این منطق کل بازار دیروز و پریروز و روزهای گذشته ی خویش را فراموش کرده و کلا جمع شود! با این حال صف خرید ولغدر،ولصنم و فشار های خریدی که بر روی خودرو و خمحرکه ایجاد می شد به نوعی احساس بازار را نسبت به سبز شدن در آینده ی نزدیک ظاهرا نوید می داد.اوضاع سایر قسمت های بازار که از جنس بانک بودند هر چه بود از دیروز بهتر بود.در این میان تک سهم هایی هم بودند که قدرت روند شان را به رخ می کشیدند.در این باب اشاره ای داریم بر بیمه ی ما! سهمی با حجم معاملات فوق العاده کم،نقد شوندگی بسیار پایین و اما فرابورسی و مختص روزهایی که بازار این گونه حواسش از لیدر ها و غیر لیدر ها پرت است…

در مجموع وضعیت بازار به گونه ای شده که امروز مجلسی­ها، متولیان بازار سرمایه و حقوقی­ها به منظور حمایت از بازار جلساتی را تشکیل دادند. روز گذشته نیز خبری در مورد تصمیم دولت مبنی بر اصلاح نرخ گاز مصرفی پتروشیمی­ها از 265 تومان به 100 تومان در هر متر مکعب منتشر شد. اما با وجود انتشار این اخبار، شاخص به روند نزولی خود ادامه می­دهد. وجود فروشندگان و نبود خریدار، کمبود نقدینگی، عدم حمایت حقوقی­ها و…. عوامل تقویت کننده این شرایط هستند.

در عرصه سیاسی، تنها 2 روز تا آغاز مذاکرات زمان باقی مانده و نگاه بازار به نتیجه مذاکرات است. در این راستا عراقچی، معاون وزیر خارجه اعلام کرد که از تاریخ 11 تا 29 تیرماه در وین، تدوین پیش نویس توافقنامه جامع هسته­ای به ریاست ظریف،وزیر خارجه ایران و اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز خواهد شد و در صورت حصول توافق، وزرای 6 کشور برای توافق نهایی در وین حضور خواهند داشت.

امروز در کدال :

شرکت لیزینگ خودرو غدیر پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۰۹/۳۰ را همراه با تعدیل مثبت ۲۵ درصدی از ۳۴۴ ریال به ۴۲۹ ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۶ ماهه مبلغ ۳۰۶ ریال سود محقق کرده است . ( پوشش ۶ ماهه : ۷۱ درصد)

شرکت پتروشیمی فن آوران در عملکرد ۱۲ ماهه ۹۲ به ازای هر سهم مبلغ ۶,۸۵۹ ریال سود خالص محقق کرد .

شرکت آبسال در عملکرد ۱۲ ماهه ۹۲ به ازای هر سهم مبلغ ۹۹۹ ریال سود خالص محقق کرد .

شرکت سیمان خوزستان اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ را با سرمایه ۶۵۰،۰۰۰ میلیون ریالی، مطابق پیش بینی اخیر (حسابرسی شده) مبلغ ۸۸۵ ریال به ازای هر سهم اعلام نموده است .

بانک حکمت ایرانیان در عملکرد ۱۲ ماهه ۹۲ به ازای هر سهم مبلغ ۱۱۱ ریال سود محقق کرد

شرکت فولاد مبارکه درخصوص شایعات موجود  به استحضار می رساند تولید شرکت فولاد مبارکه مطابق برنامه سال ۹۳ انجام می گردد و هرگونه شایعه مبنی بر ایجاد خلل در روند تولید به واسطه قطعی آب و برق مورد نیاز شرکت ، تکذیب می شود .

شرکت افست پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ حسابرسی شده ، را همراه با تعدیل مثبت ۹ درصدی از ۱,۲۵۲ ریال به ۱,۳۶۵ ریال افزایش داد.

در خصوص یک سهم توصیه به بررسی و گوش به زنگ بودن را دارم که آن را در بخش تک سهمی به نام فلوله بخوانید.

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیتک سهمی به نام فلوله !
نوشته بعدیولصنم , سهمی سر به زیر
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

1 نظر

نطر گذاشتن