این سهم ها را به راحتی از دست ندهید| 20% تا پایان فروردین 95

2761
telegram nokhbegan-start

سلام خدمت شما همراه همیشگی تحلیلها

در این مطلب تصمیم داریم در خصوص چند نماد صحبت کنیم که چشم انداز خوبی را در کوتاه مدت- تا پایان فروردین ماه- داشته باشند. توصیه کارشناسان سایت تحلیلها این است که این سهم ها را به راحتی در سفارش فروش قرار ندهید چرا که در آینده چشم انداز روشنی در پیش خواهند داشت.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

ابتدا از گروه خودروسازی و قطعات صحبت میکنیم. دو-سه سهم از بزرگان این گروه ابتدای هفته را با مجامع خود شروع کردند و همانطور که در سایت های مختلف هم مطالعه نمودید خبرهای مثبتی از آنها منتشر شد. این گروه حکم گروه پتروشیمی را برای سال 92 بازی کرد چرا که نقدینگی در ابتدای کار به سمت این گروه آمد. قیمت های نزدیک به 480 تومان شاید برای ایران خودرو نزد کارشناسان در کمتر از سه ماه پیش غیرقابل باور بود اما گویی که با سبقتی که گرفته است این قیمت ها مانعی برای این سهم به حساب نخواهد آمد. البته این اتفاقات بیشتر از اینکه بخواهند چشم انداز این شرکت را مشان دهند هیجانات خرید را بیشتر نشان می دهند. اما سود گرفتن از هیجانات بازار هم بخشی از بازار است.

در این گروه همچنان خبرهای مثبت و منفی از سایپا می رسد که طبیعی است اگر بازگشایی شود عیدی خوبی به سهامداران خود خواهد داد. این روزها زامیاد هم در حال جوینت شدن با اویکو و نیسان است که همانند سایر خودرویی ها خبر خوبی برای سهم است. خپارس و داستان همیشه زنده رنو فرانسه که جان تازه ای به سهم می دهد و این بار گویا خبرهایی در پیش است.

پس تا اینجای کار خودرو، سایپا، زامیاد و خپارس را از سبدهایتان خارج نکنید.

از طرفی دیگر این روزها وضعیت فولادی ها هم در بازار خوب شده است به خصوص فولاد مبارکه. افزایش قیمت جهانی محصولاتشان از یک طرف و برنامه دولت برای افزایش تعرفه واردات محصولات این گروه از طرفی دیگر یک جریان عظیم نقدینگی را روانه این گروه کرده است. فولاد 180 تومانی اتفاقی عجیب نخواهد بود. این روزها معدنی ها که سابق بخت برگشته بازار بودند هم خوب هستند. خوش به حال دوستانی که کنور دارند یا می توانند داشته باشند.

مپنا هم صحبتهای خوبی با زیمنس داشت. اما با دماوندی که امروز عرضه شد و در آینده کوتاه بازار به آن قیمت خواهد داد ارزش مپنا و نیروگاه های ان برای بازار بسیار روشن خواهد شد. توصیه میکنیم با مپنا کنار بیایید که با شما کنار خواهد آمد.

اما در انتهای صحبتها از بانکی ها غافل نشویم؛ بانک ملت و صادرات و تجارتی که بانک های بزرگ و کم ریسکی هستند و نباید انتظار حرکت خودرویی از انها داشت اما باید باور داشت که سال 95 را بهتر از 94 سپری خواهند کرد(به قول یک کارشناسی کیک برجام را در سال 95 می خورند). انصار و سینا هم بانک های چشمک زن این گروه هستند.

این مطلب در خصوص افرادی بود که سهامدار هستند و نمیدانند که قبل از عید بفروشند یا نه، اما اگر به دنبال تشکیل یک پرتفوی خوب برای میانمدت هستید و در کنار ان تمایل به نوسانگیری و خرید و فروش روزانه هستید توصیه میکنیم از بخش های “خرید و فروش روزانه” سایت تحلیه و بخش “جدول سهام برگزیده بنیادی” سایت تحلیلها حتما بازدید بفرمایید.(جزئیات بیشتر با کلیک بر اینجا)

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن