در این هفته چه گذشت !!

287
telegram nokhbegan-start
در این هفته چه گذشت !!Reviewed by مدیر سایت on Aug 6Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

امیدوارم این هفته ی کسل کننده رو خوب پشت سر بگذارید.طبق پیش بینی دیروز که در پایان متن آوردیم امروز هم روز پر تنش و استرسی بود که گذشت.نماگر اوراق بهادار تهران توانست 80 واحد عقب نشینی کند که به یمن وجود پاسارگاد تاپیکو و صندوق بازنشستگی اتفاق افتاد.

بازار ما درواقع تحت تاثیر چند عامل است.اول بحث مذاکرات است که البته خاک خورده است و فعلا تا زمانی که شعله ی آن خاموش نشود از آن سخن نمی گوییم.دوم که منجر شد اعتماد ها برگردد تلاقی آرامش در اخبار و گزارش های متوسط رو به بالاست و در نهایت سومی که مهمترین آن خواهد بود همان بسته ی حمایت از اقتصاد و خروج از رکود تورمی ست.

انتظار داریم برآیند اتفاقات مثبت در نیمه ی دوم سال بیشتر خود را نشان بدهد.با این تفاسیر برای هفته ی بعد برای شاخص انتظار زیادی نمی رود اما تک سهم ها هنوز می توانند به راه خود ادامه دهند.

کدال

 

شیمیایی ها

شتراندر مجمع اش به ازای هر سهم 7500 تومان سود نقدی تقسیم کرد. مجمع اعلام کرد که تقسیم سود کم نسبت به پالایشگاه های دیگر، به دلیل ساختار این پالایشگاه است. همچنین در مجمع اعلام شد که کیفی سازی پالایشگاه تهران تا پایان سال 93 انجام خواهد شد که این موضوع بستگی به نوع کیفی سازی و فرمول آن دارد.

پترولدر عملکرد میاندوره ای ۹ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، مبلغ ۱۷۳ ریال سود خالص به ازای هر سهم محقق نمود .

 

 

فلزات

امروز شفاف سازی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان را داشتیم: پیرو شایعه منتشر شده در رابطه با آتش سوزی در ذوب آهن به استحضار می رساند آتش سوزی در حوضچه های نگهداری ضایعات قطران در پنج کیلومتری بیابانهای اظراف ذوب آهن بوده که بلافاصله اطفاء گردید و هیچگونه تاثیری بر کارخانه و عملکرد ذوب آهن نداشته است .در سایر نماد ها برتری خریدار در نماد هایی فرعی بیشتر بود.نماد فباهنر بارزترین این اعضا بود که انتظار می رود صف خرید آن متعادل شود.

بانک ها

بانک ایران زمیندر عملکرد میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، مبلغ ۱۶ ریال سود خالص به ازای هر سهم محقق نمود.اما در مجموع اوضاع این گروه کاملا خسته کننده شده است.

 

اما  در گروه بیمه ای که از دیروز مورد اقبال بازار قرار گرفت نمادی را در مطلب ا برای اعضای حرفه ای مورد بررسی قرار دادیم که در چند روز آینده آن را تحت نظر داشته باشند.

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 7000

نیکل (تن/دلار) 18288

آلومینیوم (تن/دلار) 1948

روی (تن/دلار) 2335

طلای جهانی (اونس/دلار) 1289

وضعیت یکی از بیمه ای های معروف را در بخش تکمیلی ببینید.

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

نطر گذاشتن