بازاری که خریدار دارد

595
telegram nokhbegan-start
بازاری که خریدار داردReviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 19Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

سه شنبه هم مانند روزهای دیگر کسل کننده و برای ما عادی بود.چرا که شما خوانندگان بر بام بازار باید پیش از بقیه از وضعیت مطلع باشید و بمانید اگر خواننده مطلب ما باشید.

 

کدال

 

خودرویی

اوج خبر ها در این قضیه بود:شرکت سایپااحتمالا پراید و تیبا و در شرکت ایران خودرو پژو 405 و سمند به میزان 3 درصد قیمت نهایی را کاهش می دهند که می تواند در قیمت کارخانه به 5 درصد برسد.نکته ای که اینجاست می تواند این باشد که کاهش قیمت و کاهش سود ناخالص می تواند تا حدی زیادی با رشد تقاضا و تولید پوشش داده شود.پس امری نگران کننده نیست.شیوا گفت : این کاهش قیمت احتمالاً تا دو روز آینده از طرف خودروسازان اعلام خواهد شد.وی گفت: قیمت نهایی پس از اضافه شدن هزینه ارتقاء به یورو 4 ، کیسه هوا، شماره گذاری ، مالیات و بیمه محاسبه می شود.

امروز گروه کمی کسل تر بود و دلیلش هم این خبر عنوان شد.اما نمودار زبان شیرین تری دارد.دو هفته ای هست که این مطلب را برایتان قلم زدیم که شاخص گروه صنعت به وضعیتی رسیده که اگر یک روز سبز و یک روز قرمز باشد تعجبی ندارد.

پیشنهاد بررسی بروی خمحرکهرا از دست ندهید.بازار نگاه ویژه ای روی ان دارد.

 

ساختمان

فشار فروش و خرید تواما بالاست.این گروه حساسیت بالایی نسبت به اخبار واصله از گوشه و کنار دارد.با توجه به معاملاتی که در ثترانشکل گرفته بازار تمایل بهتری دارد که حمایتش کند.

شنیده می شود شرکت آ س پ متراژ بالایی زمین در فشم دارد که قطعه بندی کرده و درحال فروش آنهاست. گفته می شود سود مناسبی از مجل فروش این زمین ها به آ س پ برسد.

 

 

بانک

در نشست مشترک مدیران عامل بانک های پذیرفته شده در بازار سرمایه با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و دیگر مسئولان ارشد بازار سرمایه، فعالان نظام بانکی از برنامه مشترک بانک ها برای تأسیس صندوق اختصاصی بازارگردانی سهام بانکی در بورس خبر دادنـد.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در این نشست که به منظور بررسی وضعیت صنعت بانکداری در بازار سرمایه، در محل سازمان بورس تشکیل شد، بانک های حاضر در جلسه همچنین ضمن استقبال از برنامه دولت برای متعادل سازی نرخ سود متناسب با نرخ تورم، پیشنهاداتی را درخصوص اجرای بهینه این تصمیم مطرح کردند.

پیگیری جدی نهاد ناظر بازار پول و سایر دستگاه های ذیربط در موضوع ساماندهی موسسات پولی غیرمجاز، تعدیل در نرخ جریمه اضافه برداشت بانک ها از بانک مرکزی و ساماندهی بازار بین بانکی و حضور بانک مرکزی، در نقش تسهیل کننده مبادلات در این بازار، ازجمله پیشنهاداتی بود که در راستای اجرای مطلوب برنامه تعدیل نرخ سود بانکی، از سوی مدیران ارشد بانک های حاضر در بورس، مطرح و مقرر شد این پیشنهادات برای بررسی بیشتر، به بانک مرکزی ارسال شود.

 

شیمیایی ها

در جلسه مدیران صنعت پتروشیمی و هلدینگ های فعال در این حوزه با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر مسئولان بازار سرمایه، ضمن بررسی ظرفیت های و چشم انداز صنعت پتروشیمی، دغدغه های فعالان این صنعت بررسی شد.

در این نشست که با حضور مدیران عامل بورس تهران و فرابورس در محل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، موضوعاتـی همچون وضعیت و چشم انداز سودآوری شرکت های پتروشیمی حاضر در بورس، طرح های توسعه ای این صنعت و فرصت های پیش رو مورد بررسی قرار گرفت.

فعالان صنعت پتروشیمی در این نشست، با بیان اینکه چشم انداز کلی صنعت پتروشیمی، مثبت و رو به پیشرفت است، افزایش شفافیت در تعامل فیمابین دولت و صنعت پتروشیمی، به منظور رفع برخی ابهامات موجود در این صنعت را خواستار شدنـد.

مدیران ارشد صنعت پتروشیمی همچنین تعیین قیمت پایه محصولات پتروشیمی در بورس کالا، براساس ارز آزاد را اقدامی مثبت و موثر در راستای افزایش عرضه محصولات این صنعت در بورس کالا و رفع برخی موانع در این زمینه دانستند که در وضعیت سودآوری شرکت های پتروشیمی نیز اثرگذار خواهد بـود.

هماهنگی صورت گرفته با دولت درخصوص تعیین قیمت اوره، با رعایت ملاحظات شرکت های پتروشیمی ازنظر میزان سودآوری، حل مشکل خوراک شرکت های پتروشیمی، با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی و تأثیر مثبت این موضوع بر افزایش قابل توجه ظرفیت تولید پتروشیمی ها و نیز ماده 25 آیین نامه فضای کسب و کار مبنی بر پرداخت خسارت به شرکت های پتروشیمی، درصورت قطع گاز و برق و آثار مثبت این موضوع بر صنعت پتروشیمی، از دیگر مواردی بود که در این نشست پیرامون آن بحث شد.

 

فلزات

امروز در نماد کرویفشار خریدار برتری داشت.با انتشار گزارشی که بر روی کدال آمد احتمال توقف نماد برای تعدیل مثبت بالا رفته است.

قند و شکر

شنیده می شود واردات شکر در تیرماه کاهش محسوسی داشته است که خبر بسیار خوبی برای گروه است.

صحبت هایی شنیده می شود که در چند روز آینده افزایش نرخ شکر به ۲۳۰۰ تومان به بازار گزارش می شود. ظاهرا عده ای از فعالان گروه قندی بازار دیروز در قندی ها خرید داشته اند.

 

تک سهم ها

شنیده های مهم از سدبیر

شنیده شده این شرکت از واگذاری بخشی از سهام های زیر مجموعه ی خود با سودی معادل 6000 میلیون ریال مواجه و امکان تعدیل سود 15% برای شرکت در دوره 6 ماهه وجود دارد.

گمانه زنی در ارتباط با افزایش ترخ عمومی درصنعت دارو از نیمه شهریور ماه سال جاری جدی شده است.در این راستا گفته می شود که حداقل 17 تا 25 درصد افزایش نرخ در این اعلان عمومی برای کلیه داروها اعمال می گردد.

 

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 6907

نیکل (تن/دلار) 18564

آلومینیوم (تن/دلار) 1949

روی (تن/دلار) 2270

طلای جهانی (اونس/دلار) 1300

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیامروز حمایت چه سهم هایی است؟
نوشته بعدیثفارس از تمامی زوایا
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن