بازار امروز

237
telegram nokhbegan-start
بازار امروزReviewed by منوچهر عطائی on Jul 15Rating:

در بازار امروز شاخص کل که هفته نزولی را شروع کرده بود، رشد 211 واحدی را به ثبت رساند هرچند که انتظار چندانی نمی رود این رشد شاخص حداقل در وضعیت صعودی چندان پرقدرت باشد ضمن اینکه با نزدیکی به پایان ماه و زمان تسویه اعتباری کارگزاری ها این ارزیابی قوت میگیرد.
همانطور که قبلا نیز در ارتباط با دوقلوهای روغنی یعنی غبشهر و غمارگو از ارزندگیشان گفته شد امروز با حجم قابل توجه خریداران روبرو شد و میان مدت چشم انداز روشنی را در پیش دارند.
دپارس و از جمله وتوشه نیز با توجه به وضعیت بینادی مناسب از یک سو و و از سوی دیگر نزدیکی به مجمع و تقسیم سود مناسب با اقبال بازار روبرو شده اند. ( دپارس 26 تیر و وتوش 27 تیر مجمع دارند).
پتروشیمی ها امروز نوسانی پیگیری شدند هرچند که با توجه به اخبار مثبت ایجاد شده در این گروه از جمله افزایش صادرات و افزایش جهانی نرخ محصولات پتروشمی ،میتوان منتظر گزارشات رو به رشدی از این شرکت ها بود، شخارک با ارزش ذاتی 2800 و زاگرس با ارزش ذاتی 2600 تومان از جمله شرکت های روبه رشد این گروه محسوب میشوند و البته فن آوران و همچنین در گروه شیمیایی ها که پتروشیمی ها را نیز در دل خود جای داده است به کربن هم باید توجه داشت.
در ارتباط با مجمع دو شرکت بورسی نیز باید به بانک اقتصاد نوین و دیگری از گروه منسوجات، ایران مرینوس اشاره داشت:
در مجمع ونوین از 55تومان سود محقق برای 91 سود 38 تومانی را بین سهامداران تقسیم نمود. از نکات قابل توجه در ارتباط با این بانک میتوان به برنامه افزایش سرمایه 40 درصدی از محل تجدید ارزیابی و تراز ارزی مثبتش اشاره کرد.
و مجمع دیگر مربوط به شرکت نمرینو است که عملکر بسیار مناسبی را از خود نشان داده است این شرکت موفق شده است تمام بدهی های بانکی خود را تسویه کند و بعد از چند سال به سود عملیاتی برسد و 25 تومان سود تقسیم نماید و در صدد افزایش سرمایه میباشد. این شرکت از 170 تومان سود پیش بینی برای سال 92 مبلغ150 تومان را محقق کرده است که مربوط به دریافت اسناد و مدارک زمین های شرکت که محضری و ثبت شده اند،میباشد.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد