بازار این روزها

272
telegram nokhbegan-start
بازار این روزهاReviewed by منوچهر عطائی on Jul 29Rating:

در حالیکه شاخص در بازار امروز کار خود را با صعود شروع کرده بود به یکباره در دقایق پایانی با سقوط شدید 651 واحدی روبرو شد که عمده علت ان نیز بازگشای فارس با نوسان نزولی14درصد به دلیل تعدیل منفی 30 درصدی بود، و اما دلایلی که موجب نوسانات نزولی چند روزه بازار بود را شاید بتوان به نزدیکی به عرضه پتروشیمی جم و اینکه با توجه به شبهای احیا، به رسم سابق موجب این نزول ها شده است و از دیگر عوامل این موضوع انتظار برای سیاست های اقتصادی و خارجی دولت جدید است که تا چند روز دیگر کار خود را شروع میکند، بویژه در کابینه های وزارت اقتصاد و وزارت امور خارجه باید دید دولت چه سیاست هایی را در پیش خواهد گرفت.
در بازاری که در حالت انتظار و خارج از تحلیل حرکت میکند دید کوتاه مدت در خرید و فروش ها گزینه مناسبی نمیباشد ولی فرصتی مناسب برای ورود به سهم های پتانسیل دار میباشد که میان مدت و بلند مدت میتوان بازده ای خوبی از آنها بدست آورد.
از سهم های خوش آتیه که در جوهای منفی بازار نیزاز تقاضاهای بالایی برخوردار بود و قبلا نیز به ان اشاره داشته ایم واتی میباشد.اگر واتی تمام سهم شیران خود با مالکیت 33 درصدی سهم را بفروش برساند و با فرض قیمت 4000 تومان، سودی در محدوده 900 تومان به ازای هر سهم و حتی اگرهمین قیمت را برای فروش 3 درصد از سهم در نظر بگیریم سود هر سهم به محدوده 85 تومان خواهد رسید.
از گروه سرب و روی که از نظر بینادی در مقایسه با بقیه هم گروهی هایش وضعیت بنیادی بسیار مناسبی دارد. شرکت کالسمین است که تولید کننده سرب و روی بوده و توان افزایش تولید شمش رویرا در سال جاری دارا میباشد که گزارش سه ماهه شرکت نیز گواه این امر است و توان محقق کردن سود 170 تومانی را برای سال 92 را برخوردا است و اهداف قمیتی 750 تومانی را در پیش دارد.
از دیگر سهم های پتانسیل دار شرکت معادن و فلزات است این شرکت طرح های آتی بسیاری در دست اجرا دارد که اهم انها انعقاد قرارداد با سودان برای اکتشاف و بهره برداری از بهترین معدن طلای این کشور که دو هفته ای از شروع آن میگذرد،احداث دو نیروگاه 500 مگاواتی در سایت گل گهر توسط گهر انرژی، ایجاد واحد سنگ شکن به ظرفیت 15 میلیون تن سنگ آهن، تامین مالی بخشی از قرارداد ساخت 2 خط فراوری 2 میلیون تنی کنسانتره و صنایع بالادستی ان به مبلغ 120 میلیون یورو.
ذوب آهن نیز با اخبار مثبتی که از سهم وجود دارد و قبلا در مورد برخی جنبه های ان صحبت به میان آمد بلند مدت پتانسیل رشد خوبی را در پیش دارد.و در بازار چهارشنبه اگر بتواند مقاومت خود را رد کند راهی 380-400 میشود.
اخابر نیز فعلا منتظر اخذ مجوز افزایش 15 درصدی مکالمات تلفن ثابت است.
غمارگ نیز به محدوده جذاب خرید رسیده است.
نفت و گاز پارسیان هم که برای تعدیل بسته شده است احتمالا روز چهارشنبه بازگشایی شود،NAV سهم در محدوده 1300قرار دارد که انتظار برای گشایش در بالای 1000 میباشد ولی با توجه به سیاست های سازمان بورس برای حمایت از بازار و تشویق سرمایه گذاران، محدوده 960 تا 980 نیز گزینه مطرح است.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلینگاهی به وضعیت شکربن
نوشته بعدیتحلیل روند شاخص فلزات اساسی
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

7 نظرها

    • با سلام، واتی اهداف 920 تومانی را دنبال میکند و فروش شیران هم تایید شد است ولی میزان فروشش مشخص نیست. واتی در پرتفوی خود به غیر از شیران سهم های پرپتانسیل خوبی دارد و چشم انداز آن روشن و در آخر اینکه فردا آخرین روز کاری بازار در دولت 10هم میباشد و باید دید چه بر این سهم و بازار رقم خواهد خورد

نطر گذاشتن