بازار بعد از تعطیلات !

355
telegram nokhbegan-start
بازار بعد از تعطیلات !Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 20Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

امیدوارم تعطیلات خوبی رو گذرانده باشید و طاعاتتان مقبول درگاه حق باشد.خب بعد از این همه خبرایی که در خصوص مذاکرات آمد بازار باز هم خوب طاقت اورد.وضعیت امروز تقریبا با تمام یاس و نا امیدی حتی مثبت هم شد.اگر این مثبت های حتی کم جان به سمت حقیقی و حقوقی های واقعی بازار برگردد (نه صندوق توسعه) می توان گواه خوبی دانست.خبرگزاری های امروز این گونه در خصوص مذاکرات نوشتند:

 

خبرگزاری شینهوا نوشت: «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که که «چشم‌انداز خارق‌العاده‌ای» برای گروه ۱+۵ و ایران برای رسیدن به توافق جامع هسته‌ای وجود دارد.

 

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای درباره مذاکرات هسته ای ایران و 1+۵ اعلام کرد که می‌خواهیم هرچه سریعتر به توافق نهایی هسته‌ای با ایران برسیم اما لزوما به دنبال یک توافق خوب هستیم. ما طی هفته های آینده با آقای ظریف وزیر خارجه ایران دوباره گرد هم خواهیم آمد تا به بحث و مذاکرات ادامه دهیم.

 

فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس طی بیانیه ای که در وب سایت رسمی دولت این کشور منتشر کرد اعلام کرده است زمان بیشتری برای رسیدن به یک توافق نهایی و پایدار در مذاکرات هسته ای با ایران نیاز است.

 

*اعضای حرفه ای وضعیت تکنیکی شاخص کل را امروز در مطلب ” شاخص بالاخره مثبت یا منفی؟ ” در بخش تکمیلی بخوانند.

 

اما در گروه پتروشیمی سهم های برتر در حال استراحت هستند. نیروکلرپیش بینی درآمد هر سهم منتهی به شهریور ۹۳ را مبلغ ۲۸۰ ریال اعلام داشت.گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۱۴۱ ریال سود محقق کرده است(پوشش ۳ ماهه : ۵۰ درصد). شازندهم در عملکرد صورتهای میاندوره ای ۳ ماهه منتهی خرداد ۹۳ ، به ازای هر سهم مبلغ ۲۸۲ ریال سود خالص محقق نمود .

 

 

در گروه دارو زمزمه هایی مبنی بر رشد نرخ وجود دارد. اسوه در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۴۶۶ ریال سود محقق نمود. از طرفی دکیمیکه پیشنهاد بررسی را در همین بخش داده بودیم در عملکرد صورتهای میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، مبلغ ۲۱۹ ریال سود خالص به ازای هر سهم محقق نمود.

 

در گروه خاکستری هم که مدت هاست همه را پیر خود کرده است بر روی کدال سیمان دروددر عملکرد صورتهای میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، مبلغ ۸۵ ریال سود خالص به ازای هر سهم محقق نمود. سیمان خزرهم در عملکرد میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، به ازای هر سهم مبلغ ۳۱۹ ریال سود خالص محقق کرد.

 

اما در گروه سرمایه گذاری ها شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوندسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل مثبت ۳۵ درصدی از ۵۴۹ ریال به ۷۴۰ ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۱۲ ریال زیان شناسایی نمود.تعدیل خوب این سهم گروه را هم به تکاپو انداخت.

 

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 7122

نیکل (تن/دلار) 19144

آلومینیوم (تن/دلار) 1893

روی (تن/دلار2299

طلای جهانی (اونس/دلار) 1310

 

موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن