بازار به روایت اجزا …

352
telegram nokhbegan-start
بازار به روایت اجزا ...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 26Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام بر اهالی تحلیل ها و فعالان بازار سرمایه؛

به نقل از بورس 24 بازار دیروز و امروز کار خود را با گارد منفی و افزایش عرضه های ناشی از عرضه اولیه نفت سپاهان آغاز نمود و تا انتها به روند نزولی خود ادامه داد. نکته جالبی که آمار ها نشان می دهند ، کاهش میل به نوسان گیری بازار در اردیبهشت ماه و حتی روز های ابتدائی خرداد نسبت به فروردین ماه است که نکته ای مثبت به شمار می رود و نشان از میل بازار نسبت به سرمایه گذاری بر اساس تحلیل های بنیادی دارد اما به هر حال کلیت بازار و علی الخصوص گروه های بزرگ و شاخص ساز تقریبا در حالت سکون به سر می برند و درجا می زنند.

حواشی بازار

الف) در خبر های مرتبط با مذاکرات هسته ای ، روزنامه نیویورک ‌تایمز نوشت : بنا بر اعلام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ، ایران اطلاعات در مورد چاشنی ‌های انفجاری را ارائه داده است، اطلاعاتی که بازرسان بین المللی چندین سال بود خواهان دستیابی به آن بودند. به ادعای این روزنامه، بازرسان بین‌المللی ایران را متهم می‌ کردند که این چاشنی‌ها بخشی از فعالیت محرمانه‌ اش است که برای حل علم پیچیده تولید یک سلاح هسته‌ ای مورد استفاده قرار می‌ گیرد. نیویورک ‌تایمز در ادامه آورده است: روز جمعه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به طور جزیی گزارش داد که ایران در رقیق کردن ذخیره اورانیوم غنی شده در سطوح متوسط که غرب ادعا می‌ کند می ‌تواند فوری به ماده مورد نیاز سلاح تبدیل شود، پیشرفت کرده است . اقدام ایران برای رقیق کردن این اورانیوم شاید بزرگ ‌ترین دستاورد توافق اولیه ایران و گروه 1+5 بود که سال گذشته به ‌دست آمد و راه را برای مذاکرات کنونی باز کرد. با این حال گزارش آژانس نشان می‌دهد که ایران به تعهداتش در توافق اولیه ژنو پایبند بوده و فعالیت ‌های هسته ‌ای ‌اش در بخش های حساس را متوقف کرده و در بخش های کلیدی دیگر فعالیت‌ هایش را کاهش داده است.

ب) معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: انتقال وجوه توافق شده به حساب بانک مرکزی کشورمان در حال انجام است. وی با بیان این موضوع افزود: برخی کشورها در انتقال وجوه به حساب بانک مرکزی کشورمان تلاش و نقش مثبتی ایفا می‌ کنند.

ج) عضو ارشد تیم مذاکره‌ کننده هسته ‌ای ایران گفت: در اصول نمی ‌توان به دنبال برد – برد بود اما در تاکتیک می‌ شود. عباس عراقچی تاکید کرد: ما هیچ امتیازی به غربی ها نداده و نخواهیم داد. آنچه ما می پذیریم تنها انجام برخی اقدامات اعتماد ساز است و این که ابهامات را پاسخ دهیم تا این که اطمینان حاصل شود برنامه نظامی هسته ای در کار نیست. وی ادامه داد: برای ما این که برنامه صلح آمیز از جمله غنی سازی داشته باشیم و تحریم نباشیم برد بوده و برای آن ها اگر اطمینان حاصل شود که سلاح هسته ای در کار نیست، برد است.

د) در خبرهای اقتصادی ، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که لازمه توسعه صنعت فعال شدن معادن است، گفت: ۴۰ درصد از صنایع کشور بنا به دلایل مختلف مانند بی تدبیری، تحریم ها و دیگر عوامل دچار معضل شده و بیشتر آن ها با مشکل سرمایه در گردش روبرو هستند.

ه) شرکت توتال نخستین غول نفتی در صف بازگشت به ایران و ادامه فعالیت در فاز ۱۱ پارس جنوبی است. بیژن زنگنه وزیر نفت ایران در گفت و گو با این نشریه بازگشت توتال را تایید نکرد،اما دیگر مقامات رسمی در تهران می گویند که شرایط برای بازگشت غول مشهور فرانسوی به ایران در حال فراهم شدن است.

4) خودرویی ها پشت چراغ قرمز !!

الف) خودرویی ها در ادمه افت روز گذشته با افزایش عرضه ها روبرو بودند که البته در دقایق پایانی،تحرکاتی در برخی از نماد ها خصوصا ایران خودرو دیده شد.

ب) در این گروه اخبار ضد و نقیضی در مورد قیمت خودرو به گوش می رسد. دبیر انجمن خودروسازان ایران از آغاز تخصیص ارز مبادله ای به شرکت های خودرو ساز خبر داد. نعمت بخش در رابطه با فرآیند افزایش نرخ خودرو در سال 93 ، با گلایه از عدم حضور اعضای انجمن صنفی در جلسات شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو عنوان کرد: طبق فرمول جدید شورای رقابت ، افزایش نرخ خودرو قطعی می باشد اما درصد و میزان آن وابسته به اجزای فرمول دارد.

وی در رابطه با ارز تخصیص یافته به این گروه افزود: در سال گذشته قرار بود ارز با نرخ 2.550 تومان به خودرو ساز ها تخصیص یابد در حالی که نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه خودروساز ها مجبور بودند ارز با نرخ آزاد را به صورت رقابتی از بازار تهیه نمایند. اما در سال 93 با مصوبه جدید دولت مبنی بر تخصیص ارز مبادله ای به شرکت های این گروه می توان چشم انداز بهتری را برای خودرو در نظر گرفت. وی ادامه داد: مراحل بروکراسی تخصیص ارز مبادله ای به خودروساز ها به مراحل عملیاتی رسیده و قرار است نرخ ارز با مبلغ تمام شده 2.620 الی 2.630 تومان به این شرکت ها اختصاص یابد. نعمت بخش افزود: در سال جدید با توجه به این مطلب که خودروساز ها 70 درصد افزایش تولید دارند، چنانچه تخصیص ارز مبادله ای به همین نحو ادامه یابد و شورای رقابت نیز به فرمول پیشنهادی خود عمل نماید ، می توان شاهد سودآوری محدود شرکت های این گروه باشیم.

ج) عدم افزایش نرخ خودرو و رشد اخیر ایران خودرو باعث شده تا این سهم مسیر اصلاحی 265 – 270 تومانی را در پیش بگیرد و امروز به حمایت خویش روی خوبی نشان داد.قطعا مجمع بانک پارسیان بر روی سهم تاثیر گذار است.زمزمه هایی مبنی بر تعدیل مثبت شرکت در گزارشات میان دوره ای به گوش می رسد که البته باید توجه داشت این تعدیل پیش خور شده است. به نظر سهم فردا جمع می شود اما برای لمس سطوح بیش از 300 تومانی فشار عرضه های سنگینی خواهد داشت. بهتر است تا زمان روشن شدن قدرت خریداران و فروشندگان کمی به سهم فرصت داد. سرمایه گذاری سمند و صندوق توسعه از خریداران امروز سهم بودند.

د) قیمت های 245 – 240 تومانی می تواند از هیجان فروش سایپا کاسته و تقاضای بیشتری را در این نقاط شاهد باشیم. سایپایی که با افزایش میزان تولید و ثبت رکورد های جدید در کنار بحث قرارداداش با خودروساز چینی می تواند به سود بیش از 30 تومانی دست پیدا کند. گفته می شود سایپا خط تولید سراتو را در اواخر این ماه راه اندازی می کند. انتشار رسمی خبر افزایش سرمایه می تواند سایپا را از وضعیت نجات دهد.

ه) تشکیل صف فروش در لیدر های گروه خودرویی باعث شد ورنا هم حرفی برای گفتن نداشته باشد. ورنایی که از محل فروش سهام زیر مجموعه سود خوبی شناسایی خواهد کرد و انتظار داریم شرکت در پایان دوره مالی تعدیل مثبت را به دنبال داشته باشد.

و) در لیزینگی ها شاهد شرایط بهتری بودیم. در این گروه کمانه زنی هایی مبنی بر افزایش سود در رایان سایپا و لیزینگ ایران به گوش می رسد. گفته می شود،وایران قرارداد 3 جانبه ای با ایران خودرو و ساپکو جهت لیزینگ خودرو امضا کرده که می تواند موجب تعدیل مثبت در سهم شود.

5) پتروشیمی ها به دنبال محرکی برای رشد !!

الف) در گروه پتروشیمی تحول خاصی به جزء افت قیمتی و بازگشایی پتروشیمی خراسان نداشتیم. به نظر روال معاملات در این گروه تا زمان انتشار گزارش های 3 ماهه به همین شکل ادامه داشته باشد. کارشناسان این صنعت معتقدند در بخش اوره با مازاد عرضه ها روبرو هستیم،اما در بخش متانول و با توجه به چشم انداز مثبت سیاسی و کمبود جزئی می توان به رشد سود شرکت های متانول ساز نظیر خارک ، زاگرس و فن آوران امیدوار بود.

ب) پتروشیمی خارک با نزدیک شدن به مقاومت 4.200 تومانی با افزایش عرضه ها روبرو شد. شخارک با اعلام سود 900 تومانی بازار را کیش و مات کرد و بعد از رشد 20 درصدی که از ابتدای سال به ثبت رساند ، احتمالا کمی درجا بزند اما اصلاح سنگین از خارک را نداریم چرا که شرکت برای گزارش های 3 ماهه می تواند یک تعدیل دیگر خصوصا از محل تسعیر ارز را برای بازار رو کند.

ج) پارسان با نزدیک شدن به قیمت های 770 تومانی و احتمال تشکیل الگوی هارمونیک می تواند مورد توجه قرار بگیرد. پارسانی که فعلا پتانسیل جدیدی برای رشد قیمتی نداشته و به دلیل افت زیر مجموعه ها روند کاهشی را در پیش گرفته است.

د) با نزدیک شدن به اتمام مهلت برای استفاده از حق تقدم پترول ، شاهد فشار فشار بر روی این نماد به همراه حق تقدمش هستیم. خریداران این روز ها ، سهم را به دلیل داشتن زیر مجموعه هایی که در حال توسعه هستند می خرند و مسلما سرمایه گذارانی که به دید بلند مدت به این سهم نگاه کنند بازدهی خوبی کسب خواهند کرد. به نظر حضور هلدینگ خلیج فارس در ترکیب پترول را باید به فال نیک گرفت.

مدیر سرمایه گذاری پترول درخصصوص گشایش اعتبار اسنادی(LC)  پتروشیمی لردگان گفت: روز سه شنبه هفته گذشته گزارش حسابرسی شده پتروشیمی لردگان را به بورس ارئه دادیم اما، فردای همان روز موفق به گشایش  (LC) این شرکت شده ایم که به زودی از طریق کدال اعلام می کنیم. به گفته وی ، گشایش اعتبار همیشه با 15 درصد انجام می شود و نقدینگی توسط شرکت پتروشیمی ایرانیان تامین شده و خرید ارز نیز توسط بانک سپه انجام شده است. همچنین بانک کشاورزی گشایش کننده این  (LC)است و وجه نقد از طریق این بانک به فروشندگان تجهیزات خارجی پرداخت می شود.

ه) در شرایطی که بازار امروز شرایط خوبی را تجربه نمی کرد اما وپترو موفق شد تا مقتدرانه مقاومت 248 تومانی را در هم بشکند. Nav وپترو برابر با 330 تومان می باشد که سهم در محدوده کمتر از 75 درصدی nav خود معامله می شود. رشد شرکت های زیر مجموعه می تواند شرایط را برای رسیدن سهم به سطوح 280 تومانی مهیا سازد.

معاونت امور سهام وپترو در مورد رشد اخیر سهم عنوان کرد : وپترو در نظر دارد تا پایان امسال یکی از شرکت های زیر مجموعه خود را وارد بورس نماید. وی گفت: در این زمینه چند شرکت هستند که در حال بررسی شرایط آن ها هستیم و یکی از آن ها که در نهایت شرایط لازم را داشته باشد برای این امر انتخاب خواهد شد.وپترو سر و شانه کف ساخته است.حتما نگاهی بیاندازید.

6) جشن مختصر برای ورود میهمان جدید !! آن هم چه میهمانی.دوستانی که موفق به دریافت نشدند چهارشنبه با همین قیمت خواهد گرفت.

الف) پالایشی این روزها با روندی کاهشی همراه هستند که البته در این بین رنج های مثبتی هم بر روی شبندر و شاوان می بینیم که نشان می دهد این گروه فقط از ابهام رنج می برد و رسیدن هرگونه خبری از طرح کیفی سازی و یا تعیین تکلیف پالایش و پخش جهت مشخص شدن قیمت فرآورده های پالایشی می تواند این گروه را از این شرایط خارج کرده و شاهد رشدی دیگر در نماد های این گروه باشیم.

ب) پس از مدت‌ها از زمان اعلام برنامه تغییر در قراردادهای نفتی ایران، مهم‌ترین محورهای قرارداد جدید تحت‌ عنوان قرارداد نفتی ایرانی (IPC) رونمایی شد. کارشناسان معتقدند تغییر قراردادهای نفتی که جاذبه سرمایه‌ گذاری در صنعت نفت ایران را با جهش روبه‌رو خواهد کرد به ‌منزله انقلابی در قراردادهای نفتی محسوب می‌شود. رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی با تاکید بر ضرورت عبور از تحلیل ‌های گذشته در مورد نفت، لزوم پیوند منافع نفتی ایران و شرکت‌ های خارجی را مورد اشاره قرار داد. وی همچنین با اشاره به این که سهم اوپک از بازارهای جهانی نفت افزایش خواهد یافت، بر ضرورت افزایش 3 میلیون بشکه‌ ای ظرفیت تولید نفت ایران برای حفظ جایگاه دومی در رده‌ بندی اوپک تاکید کرد.

ج) پالایش نفت لاوان با نزدیک شدن به کف قیمتی 2.170 تومانی مورد توجه قرار خواهد گرفت. لاوانی که افتتاح طرح های توسعه اش وضعیت دیگری را برای شرکت در سال جاری رقم زده و می تواند موجبات تعدیل مثبت در این سهم را فراهم کند.

د) در بازار شایعه شده بود که شراز با تعدیل منفی روبرو خواهد شد اما معاملات سهم در روز های اخیر و نبود فروشنده جدی نشان می دهد که خرید های هامون سپاهان در زمان ریزش بازار بی دلیل نبوده و به نظر خبر های خوبی در راه باشد. مجمع شرکت به دلیل مشکلات با پالایش و پخش به تعویق افتاده و حال رسیدن هر خبری از این حوزه می تواند شراز را برای برگزاری مجمع آماده کند.

6) فلزی ها ذوب شدند!!

الف) در گروه فلزی و معدنی باز هم بحث اخذ عوارض سنگین صادراتی از سنگ آهن مطرح شده است. این موضوع در کنار رکود فولاد در بازار های جهانی و افت نرخ سنگ آهن باعث کم توجهی به این گروه شده است.

ب) فولادی ها با افت قیمت همراه شدند که البته فخوز با توجه به رسیدن به نقاط حمایتی شرایط بهتری را تجربه کرد. رئیس اتحادیه کشوری آهن و فولاد با بیان اینکه هنوز مشکل اصناف آهن فروش با سازمان امور مالیاتی برطرف نشده است، گفت: اوایل هفته گذشته بازار آهن به دلیل رونق عرضه و تقاضا شاهد افزایش 60 تومانی قیمت ها در هر کیلو بود، اما در اواخر هفته گذشته به واسطه افزایش عرضه و کمبود تقاضا قیمت آهن به یکباره کاهش 70 تومانی را در هر کیلو تجربه کرد. وی با بیان این که این هفته نیز بازار آهن به ثبات قیمت نرسیده و کاهش 10 تومانی قیمت‌ها را شاهد هستیم، افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو تیرآهن 14 تا 16 حدود 1.800 تومان است و تیرآهن 20 هم در هر کیلو با قیمت 2.000 تومان مورد معامله قرار می‌ گیرد.

ج) گل گهر روز گذشته بعد از تصویب افزایش سرمایه 80 درصدی و با سرمایه 1.800 میلیارد تومانی به میدان بازگشت اما تعدیل منفی شرکت باعث شد تا سهم رشد قیمتی نداشته باشد. در حالی که بازار در انتظار تعدیل مثبت گل گهر برای سال مالی 92 بود که تعدیل این شرکت با چرخشی 180 درجه ای تبدیل به تعدیل منفی 9 درصدی شد تا بدین ترتیب پرونده شرکت برای سال 92 و با رقم 1.286 ریالی مختومه شود. گفتنی است، شرکت با سرمایه 1.800 میلیارد تومانی ، سود جدید خود را در سطوح 601 ریال به ازای هر سهم اعلام کرده است که کاهش 15 درصدی را به نسبت سال 92 نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت درخصوص طرح عوارض مالیاتی سنگ آهن که وزیر صنعت نیز دوباره مطرح کرده گفت: این موضوع باید در شورای اقتصاد مطرح شود و طبق قانون 3 ماه پس از ابلاغ اجرایی خواهد شد، مگر این که این ابلاغیه تابع آیین نامه خاصی باشد. وی در ادامه گفت: این موضوع حدود 3 سال است که از سوی دولت مطرح شده و مربوط به تمام مواد خام است و فقط شامل صادرات سنگ آهن نیست اما، هنوز در خصوص سنگ آهن خام اجرایی نشده و فقط کنستانتره و گندله در ازای صادرات مالیات پرداخت می کنند و از آنجایی که شرکت های سنگ آهنی گندله و کنستانتره را در داخل مصرف می کنند صادرات ندارند که عوارض پرداخت کنند.

مدیرعامل گل گهر در خصوص موضوع قانون حق انتفاع که به صورتی سالانه وضع می شود ، گفت: پیشنهادات خیلی زیادی در خصوص دائمی شدن قانون حق انتفاع مطرح شده است که در بودجه سالانه این مساله گنجانده نشود چرا که این موضوع مسئله ای نیست که هر سال در تصمیمات کوتاه مدت بودجه ای کشور مطرح شود. این موضوع باید در قالب یک قانون دائم تعیین تکلیف شود و شرکت های معدنی پیشنهادات خود را به کمیته معدن مجلس و مرکز پژوهش های مجلس ارائه کرده اند، اما هنوز رسمی نشده است.

وی در خصوص نیروگاه گل گهر که تا سال های دیگر به بهره برداری می رسد ، اذعان داشت: احداث نیروگاه 500 مگاواتی در منطقه سیرجان و در کنار معدن شرکت با مشارکت مپنا شروع شده و بخش گازی آن در سال 94 و سیکل ترکیبی این نیروگاه در سال 95 به بهره برداری می رسد.

8) عدم توجه بازار به گروه انبوه سازی !!

الف) نماد های گروه ساختمانی و انبوه سازی بعد از اصلاح و ریزش جدی اخیر در نقاط جذابی قرار گرفته اند. در این گروه ثتران با توجه به فروش ساختمان خیابان خدامی و همچنین صورت های مالی شفاف جز سهم های بنیادی این گروه محسوب می شود. محدوده 250 تومان حمایت بعدی ثتران خواهد بود.

ب) وساخت. nav برابر با 560 تومان می باشد که سهم در محدوده 56 درصدی آن معامله می شود.امروز سهم به صف فروش رسید.صفی شاید بتوان آن را به ریزش صف ونوین ربط داد.

ج) ثمسکن هم از دیگر نماد های مورد توجه در بازار امروز بود. سرمایه گذاری مسکنی که با داشتن nav نزدیک به 480 تومانی اما در قیمت های نازل 170 تومانی معامله می شود. انتظار می رود سهم با کف سازی اخیر خود در محدوده 160 تومانی ، به مرور به قیمت های بیش از 200 تومانی دست پیدا کند. خرید سهم با دید میان مدت گزینه مناسبی ارزیابی می گردد.

9) نگاهی به گوشه های دیگر بازار !!

الف) در گروه ارتباطات ، اخابر با معاملاتی منفی به قیمت 260 تومان رسیده است. معاون شرکت مخابرات ایران از بررسی و تدوین طرحی برای ارائه به دولت خبر داد که براساس آن، نرخ پالس مکالمات تلفن ثابت با توجه به تورم موجود در کشور، منطقی و عادلانه شود. داوود زارعیان با بیان این که براساس مصوبه مجمع عمومی سالیانه شرکت مخابرات ایران، این شرکت ملزم شده تا 2 ماه آینده طرحی را برای افزایش نرخ های مخابراتی به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات پیشنهاد دهد، ادامه داد: مخابرات خواستار افزایش نرخ های مخابراتی با توجه به تورم چند ده درصدی در کشور است. وی با تاکید براینکه از سال 82 تاکنون تعرفه های مخابراتی با تغییر خاصی همراه نبوده است، گفت: پیشنهاد مخابرات برای تغییر نرخ ها، به طور قطع پایین تر از نرخ تورم است اما آنچه که واضح است باید تعرفه مکالمات در حدی باشد که هزینه های این شبکه را پوشش دهد.

معاون شرکت مخابرات ایران افزود: تا کمتر از 2 ماه دیگر این طرح در قالب درخواست و پیشنهاد به سازمان تنظیم مقررات وزارت ارتباطات ارائه می شود. زارعیان اظهار امیدواری کرد که با توجه به شرایط موجود و جلوگیری از ضرر سهامداران حقیقی شرکت مخابرات ایران، وزارت ارتباطات با این تقاضا موافقت کند. خرید سهم در قیمت های 250 تومانی و به دید حداقل 6 ماه برای سرمایه گذاران صبور و صندوق های سرمایه گذاری گزینه مناسب و کم ریسکی خواهد بود. تحلیل تکنیکال سهم در روز های آتی به روی سایت درج خواهد شد.

ب) گروه قند و شکر همچنان معاملاتی منفی و کم حجم را تجربه می کند. اقدامات دولت جهت جلوگیری از تورم باعث بی اقبالی بازار به این گروه شده است. معاون انجمن صنفی تولید کنندگان قند و شکر گفت: در تلاشیم تا از طریق مذاکره نرخ تصفیه شکر خام تعدیل شود و به احتمال زیاد نرخ جدید تصفیه شکر خام در کارخانه های داخلی بر اساس میانگینی از 2 قیمت 106 تومان و 170 تومان خواهد بود که حداکثر تا اواسط خرداد ماه اعلام می شود.

 این مقام مسئول با اشاره به تعیین نرخ خرید 240 تومانی هر کیلو چغندر قند استحصالی در سال 93 ، از استقبال کشاورزان برای خرید بذر و افزایش کاشت چغندر در سال جاری خبر داد و افزود: به تبع افزایش قیمت چغندر قند انتظار می رود نرخ جدید شکر سفید در کارخانه ها در شهریور ماه امسال اعلام گردد. به گفته وی، نرخ جدید هر کیلو شکر سفید در کارخانه ها رقمی بالاتر از 2.000 تومان خواهد بود. رحمتی با اشاره به ممنوعیت ثبت سفارش واردات شکر خام ، از مازاد شکر در انبارهای کشور سخن گفت و افزود: امسال تنها سالی خواهد بود که دولت و بخش خصوصی از بابت واردات شکر  و تلاطم احتمالی قیمت ها  نگرانی نخواهند داشت.

ج) گروه حمل و نقلی هم با معاملاتی منفی همراه بودند که البته حخزر و حکشتی با خبر تعدیل مثبت 12 درصدی حخزر ناشی از افزایش نرخ تسعیر ارز شرایط بهتری را تجربه کردند. حخزر در این گزارش سود هر سهم خود برای سال مالی 93 را از 493 ریال به 554 ریال به ازای هر سهم افزایش داده است. شرکت همچنین اعلام کرد:سود 12 ماهه سال 92 طبق عملکرد واقعی مبلغ 454 ریال می باشد که نسبت به آخرین پیش بینی افزایش 3 ریالی داشته است.

10) نرخ ارز و سکه ( خرید – فروش ) :

الف) دلار : 3.277 – 3.281 تومان

ب) یورو : 4.494  – 4.500 تومان

ج) درهم امارات : 892 – 896 تومان

د) سکه طرح جدید : 984.000 – 992.000 تومان

دوستان عزیز حمایت و مقاومت سهم های کی بی سی ، اخابر و ذوب را در اینجا مشاهده کنید.(عضویت رایگان)

دوستان حرفه ای ، تحلیل کارشناسان ما برای نماد معرفی شده ثغرب را در اینجا مشاهده کنید.(حد ضرر کم)

همچنین نظر کارشناسان ما در مورد وبصادر ، ذوب و شبندر را در این قسمت مطالعه کنید.

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیگزارش کدال به زبان تحلیلها
نوشته بعدیگزارش مجمع بانک پارسیان
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن