بازار بی رمق

366
telegram nokhbegan-start
بازار بی رمقReviewed by فرزاد عباس زاده on Jun 10Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان و فعالان بازار سرمایه

به نقل از بورس 24 بازار را در حالی آغاز می کنیم که به نظر با آغاز نمایشگاه،تالارهای معاملاتی خلوت تر از قبل شده است! ارزش معاملات به طور محسوسی کاهش یافته است و دامنه نوسان در اغلب نمادها به طور محسوسی کاهش یافته است. البته دلیل اصلی شرایط کنونی مذاکرات هسته ای پیش رو در اواخر خرداد ماه است. قطعا نتیجه این مذاکرات می تواند کلیت بازار را تحت تاثیر قرار دهد. برخی از کارشناسان معتقدند اگر در این دور از مذاکرات توافق نهایی میسر نشود ، عملا باید منتظر تمدید 6 ماهه مذاکرات بود.

از دیگر دلایل شرایط کنونی بازار ، همانطور که قبلا هم اشاره شد ابهام در افزایش نرخ بعضی از صنایع است که در راس آن می توان به گروه خودرویی اشاره کرد. گمانه زنی ها در مورد افزایش نرخ در این گروه شدت گرفته است و اخبار ضد و نقیض فراوانی به گوش می رسد. ظاهرا قرار است روز چهارشنبه تکلیف این گروه یک سره شود.

در همین راستا ، علی مددی اظهار داشت :مکانیزم قیمت‌گذاری برای 4 محصول پرفروش پراید، تیبا، ‌سمند و پژو تعیین شده و هنوز شورای رقابت به موضوع قیمت‌گذاری خودروهای خارجی ورود نکرده است. وی با اشاره به افزایش 3 تا 4 درصدی قیمت خودرو با فرمول تعیین شده است، افزود: تعیین قیمت خودرو امسال نیز براساس متغیرهایی است که شورای رقابت سال گذشته به عنوان تعیین کننده قیمت خودرو اعلام کرد، و صرفا تورم بخشی و متغیر حفظ منافع تولیدکننده به فرمول قبلی افزوده شد. مددی تاکید کرد: در حال حاضر ثبت نام‌هایی که توسط خودروسازان انجام می‌گیرد باید با لحاظ فرمول شورای رقابت صورت گیرد که در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی از ارائه قیمت برای خودروهای یاد شده خودداری کرد و گفت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده شورای رقابت قرار است از اعلام قیمت خودداری کند و صرفا به ارائه فرمول بسنده کند و قیمت محصولات یاد شده توسط تولیدکننده و با جایگزینی اعداد و ارقام در فرمول ارائه شده استخراج می‌شود.

مددی در عین حال اظهار داشت: افزایش قیمت پیش‌بینی شده صرفا برای قیمت‌گذاری‌های سال گذشته می‌باشد به نحوی که شاهد افزایش 3 یا 4 درصدی قیمت خودرو براساس قیمت سال گذشته خواهیم بود نه قیمت حبابی کنونی بازار.

اما در اخبار سیاسی ، هیأت‌های ایران و ایالات متحده آمریکا به سرپرستی سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران، ویلیام برنز قائم مقام وزیر خارجه آمریکا و با حضور هلگا اشمیت معاون کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر سر میز مذاکره به گفت‌وگو نشستند.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان پس از پنج ساعت رایزنی با هیأت آمریکایی با حضور هلگا اشمیت گفت: در این گفت‌وگوها که خانم اشمیت نیز حضور داشت موضوعات مطروحه در مذاکرات هسته‌ای مورد مشورت و رایزنی قرار گرفت. وی عنوان کرد که گفت‌وگوها در فضای مثبت و سازنده برگزار شد.

این گفت‌وگوها صبح امروز نیز ادامه خواهد داشت.

عراقچی دیروز در بدو ورود به ژنو در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری این دیدارها را رایزنی‌های جزیی‌تر و مفصل‌تر برای بررسی بیشتر گزینه‌ها و حالات مختلف دانست تا دو طرف بتوانند دیدگاه‌هایشان را به هم نزدیک‌تر کنند.

وی با بیان اینکه هنوز فاصله‌ها بین دو طرف در موضوعات مختلف وجود دارد، تأکید کرد: برای نزدیک شدن دیدگاه‌ها باید تلاش بسیاری شود و طرف‌های ما باید تصمیمات سختی بگیرند تا بتوانند دیدگاه‌های ما را تأمین و با پذیرش حقوق ملت ایران آن را تثبیت کنند.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به برگزاری دور بعدی مذاکرات هسته‌ای از 26 تا 30 خرداد در شهر وین گفت: انتظار ما این است که در این دور بتوانیم از کلیات وارد جزئیات شویم و نگارش متن توافق جامع را آغاز کنیم؛ انتظاری که از مذاکرات وین 4 داشتیم.

عراقچی ابراز امیدواری کرد که در نشست بعدی این هدف تحقق یابد تا بتوان اختلافات را در مسائل کلی به هم نزدیک‌تر کرد و به جزئیات پرداخت که به گفته وی البته این هنوز خوشبینانه است.

وی گفت: در این مذاکرات هدفی جز تثبیت حقوق ملت ایران در موضوع هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز نداریم که امیدواریم به این هدف در فرصت باقیمانده تا پایان شش ماه اول توافق ژنو برسیم.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای افزود: امیدواری‌ها بر این بوده است که توافق نهایی در این مدت حاصل شود، اما اگر چنین نشود ناچاریم توافق ژنو را برای شش ماه دیگر تمدید کنیم تا مذاکرات بتواند ادامه یابد.

عراقچی در عین حال گفت: هنوز زود است قضاوت کنیم که آیا نیاز به تمدید توافق ژنو هست یا نه، هنوز امیدواری وجود دارد که قبل از پایان شش ماه این توافق، 30 تیر بتوانیم به توافق نهایی برسیم.

در مورد وضعیت بازار واقعا حرفی برای گفتن باقی نمانده است! شرایط به گونه ای گره خورده که گویی قیمت ها فریز شده و تابلو معاملات ایستاده است. به نظر می رسد در برهه کنونی بازار به حالت standby در آمده است.

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیموج خستگی در معاملات…
نوشته بعدینمایشگاه هم بهانه ی خوبی نبود…
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

1 نظر

نطر گذاشتن