بازار قرمز و ارزش معاملات

353
telegram nokhbegan-start
بازار قرمز و ارزش معاملاتReviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 24Rating:

 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تکرار سناریوی یکشنبه بازار سیاه ریزش 338 واحدی را منجر شد.انتظار می رفت نه به خاطر ایکه یکشنبه بود بلکه به دلیل این که نمودار با ما حرف می زند.طبق همین نمودار در روند نزولی کوتاه مدت هستیم که فردا اولین حمایت از آن آشکار خواهد شد.

 

کدال و اخبار

 

بانک

وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن ابلاغ سند راهبردی بانک های دولتی برای اجرا، آنان را به افزایش نسبت داراییهای مولد (درآمدزا) به کل دارایی ها، افزایش رضایت مشتریان حقیقی و حقوقی، کاهش اضافه برداشت از بانک مرکزی، تکمیلسامانه بانکداری یکپارچه، افزایش نسبت درآمد عملیاتی به هزینه عملیاتی، کاهش نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات مکلف کرد.

 

 

ساختمان

اوضاع گروه کمی آشفته است.فعلا انتظار بازگشت فوری نداریم.شنیده می شود شرکت آ س پ متراژ بالایی زمین در فشم دارد که قطعه بندی کرده و درحال فروش آنهاست. گفته می شود سود مناسبی از محل فروش این زمین ها به آ س پ برسد.فردا ثتران به حمایت مهمی خواهد رسید.

تحلیل جامعی از این گروه را به همراه نمودار در مطلب « آیا شاخص گروه انبوه سازی وضعیت مناسبی دارد ؟ » که آقای صابریان زحمت کشیدند میتونید مطالعه کنید.

 

شیمیایی

در این گروه زمزمه هایی مبنی بر افزایش نرخ اوره داخلی به گوش می رسد اما گفته می شود میزان افزایش نرخ در رقمی کمتر از 800 تومان است و خیلی بالا نیست.خراساننرخ فروش اوره داخلی در بودجه سال 93را 6.12 ریال در نظر گرفته و با افزایش نرخ اوره سودخود را تعدیل خواهد کرد.

از طرفی هم افزایش صادرات متانول و آزادسازی محصولات پتروشیمی در بورس کالا ، باعث خوش بینی به رشدسود شرکت های این گروه شده است. حتی معاون شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تشریح برنامه جدید توسعه صنعت پتروشیمی از برنامه ریزی برای تبدیل متانول به پروپیلن خبر داد و اعلام کرد : با اجرای برنامههای جدید، واردات برخی از محصولات پتروشیمیایی متوقف می شود.

 

بیمه و تجهیزاتی ها

خبرهایی از احتساب نرخ خوراک گاز نیروگاهها با 20 سنت به گوش میرسد که هنوز توسط وزیر قطعی نشدهاست. البته این شایعه تأثیری بر روی بمپنا نخواهد داشت زیرا این شرکت تا پایان سال 96 گاز خود را باقیمت بسیار پایین درحدود صفر دریافت میکند. گروه معدن : نایب رئیس خانه معدن از اعلام آمادگی سرمایهگذاران خارجی برای حضور در پروژههای معدنی ایران خبر داد وگفت : سرمایه گذاران خارجی به محیطی ایمن و امن برای سرمایه گذاری نیازمند هستند.

 

 

 

فلزات

اوضاع گروه همچنان ضعیف است و این را می توان به پای اوضاع جهانی هم گذاشت.در خبر ها داریم که قرارداد احداث نیروگاه سیکل ترکیبی کرمانیان باظرفیت 492 مگاوات میان مدیر عامل شرکت های نیروگاهی کرمانیان به عنوان سرمایه گذار، ملی صنایع مس ایرانبه عنوان مصرف کننده نهایی برق تولیدی و گروه مپنابه عنوان پیمانکار امضا شده است. از طرفی هم شرکت آهن و فولاد ارفع در 3 ماهه دوم سال مالی 1393 با افزایش تولید آهن اسفنجی مواجه شده است که به صورت مستقیم بر روی عایدی شرکت تاثیر مثبت می گذارد. همچنین هیات مدیره شرکت ارفع در حال تصمیم‌گیری جهت سرمایه گذاری بر روی سهام شرکتهای بورسی و غیر بورسی می باشند.

 

پالایشی ها

در گروه پالایشی شنیده شده در آخرین روز کاری هفته قبل ، جلسه ای با موضوع مشخص کردن نرخ های خرید و فروش شرکت ها برگزار شده است که خبرها حاکی از افزایش سودآوری شرکت‌های پالایشی با اجرای این تصمیم دارد. هر خبر احتمالی که از این جلسه در معاملات فردا یا روزهای آتی منتشر شود می تواند بر بازار هم تاثیر گذار باشد.شبندر و شاوان نیاز به ارائه گزارش سه ماه دارند تا بازگشائی شوند با این حال شنیده شده با توجه به ابهامات مجوز عدم انتشار صوذتهای مالی از سازمان گرفته شود و این امر موجب بازگشائی این دونماد پالایشی گردد.

 

تک سهم ها و شنیده ها

شنیده شده قراردادساخت سیلوی جدید غلات وانبارسرپوشیده فی مابین اداره بنادر ودریانوردی مازندران و حسینا منعقد شده است.

از امور سهام سبزواشنیده شده شرکت افزایش سرمایه 50 درصدی از محل آورده را در برنامه دارد و ظاهراً نماد تا مهر ماه که زمان برگزاری مجمع شرکت میباشد، متوقف خواهد ماند.

بیمه دانا در این شرکت شنیده شده به علت انعقاد قراردادهای جدید، احتمال توقف جهت اعلام تعدیل مثبت در سود سهام وجود دارد.

 

در گروه قندی شایعه شده واردات شکر در تیر ماه کاهش محسوسی داشته است. این خبر میتواند تاثیرمثبتی بر این گروه داشته باشد.

قبلا شرکتهای این گروه مورد بررسی در مطلب « بررسی دقیق گزارشات شرکتهای قندی » قرار گرفته است. 

دبیر شورای تولیدکنندگان ضمن اعلام اینکه در سال جاری هزینه کارخانه های تولیدکننده محصولات شویندها از جمله سربار با افزایش 25 درصدی مواجه شده است نشده است و درصورت دریافت مجوز افزایش نرخ که در حدود 15 درصد نیز میباشد از نیمه دوم شهریور ماه سال جاری این افزایش نرخ درقیمت محصولات شوینده اجرایی خواهد شد.

گویا گزارش ارزیابی زمین تکمبا که توسط کارشناسان قوه قضاییه انجام شده است وسازمان بورس به کانون کارشناسان رسمی دادگستری برای ارزیابی مجدد ارجاع داده شده بود/بابیش از 75 درصد تایید کارشناسی به سازمان بورس جهت اخذ مجوز افزایش سرمایه ارسال شدهاست. لازم به ذکر است که افزایش سرمایه مورد نظر تکمبا 265 درصد بوده که با تعدیل فوق ارزیابی زمین، این میزان به 233 درصد کاهش می یابد. شنیده شده هر چند که آستا قدس رضوی طی روزهای گذشته عرضه کننده سنگین این سهز در بازار بوده است ولی برنامه و سیاستی برای عرضه بیشتر ندارند.

 

حخزر: نخســت وزیــر روســیه اعــام کــرده روســیه بجــای واردات مــواد غذایــی از اروپــا ایــن مــواد غذایــی را از ایــران و آمریــکا ی لاتیــن تامیــن خواهــد کــرد.

حپترو و خریداران پر فردت آن همچنان سهم را با صف جلو میبرند..مطلب مکمل بر بام بازار در مورد این سهم را در این بخش بخوانید.

در بــازار شــایعه شــده کــه وســپه افزایــش ســرمایه دارد و شــایعاتی از فــروش زمیــن هــای لواســان نیــز بــه گــوش می رسد.

افزایــش صــادرات متانــول و آزادســازی محصــولات پتروشــیمی در بــورس کالا ، باعــث خــوش بینــی بــه رشــد ســود شــرکت زاگرس شده است.

همراه اول از افتتاح ۱۱ پروژه بزرگ ملی با سرمایه‌گذاری ۱۴۲۰ میلیارد تومانی در هفته دولت خبر داد.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 7053

نیکل (تن/دلار) 18616

آلومینیوم (تن/دلار) 2012

روی (تن/دلار) 2343

طلای جهانی (اونس/دلار) 1280

تحلیل روی را در بخش  « روی از دریچه ی جهانی پالس مثبت میفرستد‌ » مشاهده کنید.

موفق باشید…

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن