بازار همچنان در دوراهی ست؟

352
telegram nokhbegan-start
بازار همچنان در دوراهی ست؟Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 15Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

کمی کمتر شاهد هیجان و زرق و برق بازار بودیم.اخیرا عامل جدیدی به بازار اضافه شده به نام معجزه ی ساعت 10.دو سه روزی هست که در این ساعت شاهد فضار شدید بر روی گروه خودرو هستیم و به تبع آن سایر اجزای بازار دست به دست هم می دهند و یک سمفونی سبز رنگ اما بدون عرضه را رقم می زنند.این ماجرا ادامه دارد تا انجا که التهابات تمام شده و در نهایت بازار را با حجم معاملات و ارزش معاملات پایین تمام می کنیم.همانطور که شاهدید هنوز 73600 باقیست و بازار هم در پروسه ی انتظار از روی نوشته های روزنامه ای و سایت است.به عنوان نمونه نشست مشترک وزرای خارجه ایران و آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به پایان رسید. هنوز از جزئیات این مذاکرات خبری منتشر نشده ولی جان کری و عباس عراقچی، در اظهارنظرهای جداگانه، این مذاکرات را سخت ولی سودمند ارزیابی کرده‌اند و …

فعلا تمام اذهان پر شده از این کلمات و حقیقی و حقوقی نیز منتظر یک شنبه ی رنگینی هستند که ظریف از آن به عنوان یک رویداد تاریخی سخن گفته است.

از دل بازار سخن برانیم گروه سیمان با صف های متعدد خرید روبرو ش. به گونه ای که سشرقو سفارسدر جمع 5 صف برتر خرید بورسی قرار گرفتند و سشمال، سغرب، سکارونو سپاهادیگر صف های خرید نسبتا پرحجم گروه بودند. خبر لغو محدودیت ها و روند مطلوب صادرات سیمان به عراق که از سوی مسئولان سیمان فارس و خوزستان اعلام شده، از دلایل اقبال به این گروه عنوان شده است. همچنین گزارش سه ماهه سشمال حاکی از پوشش 37 درصدی سود سالانه است. شناسایی درآمد حاصل از سرمایه گذاری، از دلایل این پوشش خوب است.

در گروه خودروهم ظاهرا گروهی رانت ایران خودرو را داشتند که توانستند صف شدن سایپارا تخمین بزنند!! امروز خودرو برای تعدیل متوقف شد و امیدواری خاصی به سهامداران گروه داد تا جایی که 90% زیر مجموعه ها 4% را دیدند.گمانه ها مبنی بر تحقق 16 ریال سود برای این نماد دارد.

 

*امروز در کدال چه گذشت؟

 

پارس خودرواولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ را با سرمایه جدید ۰۰۰ر۷۷۴ر۶ میلیون ریالی مبلغ ۱۴ریال اعلام نموده است .

 

سرمایه گذاری گروه توسعه ملیدر عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۱,۲۵۲ ریال سود خالص محقق نمود .

 

 

کارتن مشهددر عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۱,۹۳۷ ریال سود خالص محقق نمود .

 

داروسازی ابوریحانپیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به اسفند ۹۳ بر اساس عملکرد واقعی ۳ ماهه ، را با ۲۲ درصد پوشش مبلغ ۳,۳۵۷ ریال اعلام داشت .

ایران داروسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با پوشش ۲۶ درصدی مبلغ ۱,۳۳۵ ریال اعلام نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماه مبلغ ۳۵۲ ریال سود محقق کرده است .

صنایع پتروشیمی کرمانشاهدر عملکرد صورتهای مالی میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، به ازای هر سهم مبلغ ۳۷۲ ریال سود خالص محقق نمود .

 

 

نیرو ترانسسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با ۱ درصد تعدیل منفی از مبلغ ۶۷۶ریال به مبلغ ۶۶۷ ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۱۳۹ ریال سود محقق کرده است . (پوشش ۳ ماهه : ۲۱ درصد )

 

سیمان شمال سودهر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل مثبت ۱۳ درصدی از ۶۹۰ریال به ۷۸۱ ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۲۹۲ ریال سود محقق کرده است . شرکت دلیل اصلی تغییر را افزایش نرخ فروش سیمان خاکستری از ابتدای تیرماه ۹۳ و افزایش نرخ حامل های انرژی اعلام نموده است.(پوشش ۳ ماهه : ۳۷ درصد (

 

شکر شاهرود، پیش بینی درآمد هر سهم منتهی به اسفند ۹۳ را مبلغ ۱۵۸ ریال اعلام داشت . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۶۹ ریال سود محقق کرده است . ( پوشش ۹ ماهه : ۴۴ درصد)

 

کشت و صنعت پیاذرسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل مثبت ۱۲ درصدی از ۳۶۴ ریال به ۴۰۶ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۷۵ ریال سود محقق کرده است . (پوشش ۳ ماهه : ۱۸ درصد)

اما نمادی که در حال تشکیل یک الگوی سروشانه معکوس میباشد و انتظار یک رشد ۱۰ ٪ از سهم و پس از آن هدف های دورتر خواهد داشت را در مطلب مکمل بر بام  بخوانید.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 7138

نیکل (تن/دلار) 19212

آلومینیوم (تن/دلار) 1897

روی (تن/دلار) 2312

طلای جهانی (اونس/دلار) 1310

 

موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن