بازگشت اقبال سرمایه گذاران به گروه معدنی

255
telegram nokhbegan-start
بازگشت اقبال سرمایه گذاران به گروه معدنیReviewed by منوچهر عطائی on Apr 16Rating:

در حالی برخی از خبرها حاکی از انجام مذاکراتی مبنی بر آزادسازی قیمت سنگ آهن می باشد که عدم اقبال بازار سرمایه به سهام شرکت های معدنی در سال جاری بازدهی منفی را در اکثر نمادهای این گروه سبب شده است.

مرتضی علی اکبری مدیر مالی اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات در گفتگو با بورس ریپورت، آزادسازی نرخ سنگ آهن را منوط به موافقت دولت دانست و اظهار کرد: گفتگو هایی در رابطه با آزادسازی نرخ سنگ آهن انجام گرفته است اما نتایج آن هنوز مشخص نمی باشد .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

وی ادامه داد: آزادسازی نرخ سنگ آهن به نفع شرکت های فعال در این زمینه می باشد تا جایی که انجام این امر نتایج بسیار مثبتی بر روند سودآوری آنها خواهدداشت.

علی اکبری در خصوص عدم اقبال بازار سرمایه به سهام شرکت های معدنی عنوان کرد: نگرانی سرمایه گذاران از بابت تأثیر عوارض معدنی بر سودآوری شرکت های فعال در این زمینه و همچنین اقبال بازار به سمت شرکت های فعال در زمینه پتروشیمی و پالایشگاهی از عواملی به شمار می آیند که باعث ایجاد روند منفی در بازدهی شرکت های معدنی شده است.

وی نسبت به بازگشت اقبال بازار به سمت شرکت های معدنی اظهار امیدواری کرد و افزود: در حال حاضر مذاکراتی در خصوص عوارض معدنی با مجلس و سازمان های مختلف انجام گرفته است که به نظر می رسد نتایج آن به نفع شرکت های سنگ آهنی و در نتیجه پایان نگرانی سرمایه گزاران را به دنبال داشته باشد.

وی ادامه داد: همچنین اشباع قیمت سهام شرکت های فعال در زمینه پتروشیمی و پالایشگاهی حرکت سرمایه به سمت دیگر صنایع را در پیش خواهد داشت و در همین راستا با توجه به قیمت بسیار مناسب و همچنین پتانسیل بالای شرکت های معدنی یکی از آن گروه ها، شرکت های فعال در زمینه سنگ آهن خواهد بود.

معاون مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات با اشاره به قیمت 520 تومانی سهام شرکت اظهار کرد: قیمت سهام “ومعادن ” اکنون نزدیک به 50درصد ارزش خالص دارایی های شرکت می باشد و با توجه به ارزش خالص دارایی ها ی شرکت که بالغ بر 9717 ریال می باشد می توان نتیجه گرفت که این سهم اکنون در بهترین موقعیت برای خرید قراردارد.

بنابر باور این مقام مسئول وضعیت شرکت های معدنی به گونه ای است که احتمال کاهش سودآوری آنها امری بعید می باشد.
bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیشتران 99 درصد راه بازگشایی را پیمود
نوشته بعدیعرضه اولیه فارس
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن