باز هم نرخ خوراک، بلای جان پتروشیمی ها ..!!

162
telegram nokhbegan-start
باز هم نرخ خوراک، بلای جان پتروشیمی ها ..!!Reviewed by Khalili on Apr 15Rating:

معاون برنامه ریزی شرکت ملی پتروشیمی هفته گذشته جلسه‌ای داشتیم که در آن صحبت و قرار شد هیئت دولت پیشنهاد افزایش قیمت خوراک گاز طبیعی پتروشیمی‌ها را پس از بررسی تصویب کند. بر این اساس یک گزینه از میان قیمت‌های 10،11،13 و 15 سنت برای هر مترمکعب گاز خوراک پتروشیمی‌ها انتخاب خواهد شد. وی همچنین افزود :  قیمت خوراک گاز طبیعی حدود 7 سنت در نظر گرفته شده بود اما الان با توجه به افزایش نرخ ارز قیمت این خوراک به کمتر از 3 سنت رسیده است.

در جلسه اخیر که مصوبات آن به هیئت دولت پیشنهاد شد آمده است که بهای خوراک محصولات صادراتی به صورت ارزی پرداخت شود که نرخ ارز درباره آن بی‌معنا می‌شود اما در فروش داخلی، بهای خوراک به ریال دریافت می‌شود که نرخ ارز برای تبدیل بهای خوراک به ریال بر اساس هر تصمیمی که دولت در زمینه نرخ ارز بگیرد و در بودجه مصوب شود تعیین می‌شود.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

وی اضافه کرد: آقای وزیر معتقد بودند که از ابتدای سال گذشته بهای خوراک بر اساس ارز مبادله‌ای به جای ارز مرجع محاسبه شود اما لااقل از ابتدای مهر سال گذشته این بها بر اساس قیمت ارز مبادله‌ای دریافت خواهد شود.

با این اخبار باید اثر روانی آنها را روی پتروشیمی ها به خصوص گازی ها در روزهای اخیر شاهد باشیم.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن