تحلیل تکنیکال بانک پاسارگاد (وپاسار) و سناریوهای پیش رو

1111
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال بانک پاسارگاد (وپاسار) و سناریوهای پیش روReviewed by علی خوش اقبال on Nov 16Rating:

تحلیل تکنیکال بانک پاسارگاد (وپاسار) و سناریوهای پیش رو

این تحلیل را اختصاص داده ایم به یکی از نمادهای بزرگ بازار سرمایه ایران، بانک پاسارگاد که با نماد وپاسار در بورس اوراق بهادار معامله می شود، یکی از نماد هایی است که در بین هم گروه های خودش از وضعیت بنیادی مناسب تری برخوردار است. این بانک به دلیل حجم مبنای بالا همیشه حرکات آهسته ای را تجربه کرده است و اصولا برای سرمایه گذاری بلند مدتی مناسب است.از آنجایی که این بانک حرکت خود را به تازگی شروع کرده است، میتوان قیمت های فعلی را بسیار نزدیک به کف قیمتی این نماد دانست.

بررسی نماد وپاسار در تایم فریم هفتگی

با بررسی نمودار در تایم فریم هفتگی به دو دیدگاه مختلف برخورد میکنیم که به بررسی هردوی آنها می پردازیم


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در دیدگاه اول میتوان حرکت فعلی سهم را یک موج چهار اصلاحی از یک توالی پنج موجی صعودی بدانیم،در شکل یک ملاحظه می کنید که با یک موج چهار دفرمه شده روبرو هستیم که کانالهای زمانی آن شکسته شده است، شاخص کسب سود پایین است و اسیلاتور الیوت نیز بیش از حد اصلاح شده است، با این دیدگاه میتوان گفت انتظار داریم که سهم در خوشبینانه ترین حالت سقف قبلی خود یعنی حوالی قیمت 230 تومان را تجربه کند.

بررسی نماد وپاسار در تایم فریم هفتگی

شکل یک

ملاحظه می کنید که ابزار ماشه الیوت سیگنال خرید قبلی سهم را در قیمت 165 تومان صادر کرده بوده است، و مشخصا این سیگنال درست بوده است.

با دیدگاه دوم اوضاع به مراتب متفاوت است، این بار حرکت فعلی سهم را از سقف قبلی تا کنون میتوان توالی یک پنج موج نزولی دانست که اکنون در موج چهار اصلاحی آن به سر می بریم و به این ترتیب باید منتظر هدف 140 تومانی بانک پاسارگاد در موج پنجم آن باشیم.

بررسی نماد وپاسار در تایم فریم هفتگی

شکل دو

همانطور که می بینید این دو دیدگاه کاملا با هم متفاوت است، ئلی همیشه به یاد داشته باشید بازار سرمایه بازار احتمالات است و حتی در بازارهای بولیش هم باید احتمالات منفی را در نظر داشته باشید، به جرات یکی از عواملی را که میتوان گفت باعث شد تا سهامداران پرسود بورس تهران، در نهایت مقدار قابل توجهی از سود خود را از دست بدهند همین بود که نمی توانستند باور کنند بازار بولیش سال گذشته پایان یافته است.

اما کدامیک از این دو دیدگاه را میتوان قبول کرد؟

 

برای مشاهده ادامه مطلب باید عضو حرفه ای باشید.عضویت حرفه ای

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن