بربام بازار شنبه 02 شهریور ماه…

273
telegram nokhbegan-start
بربام بازار شنبه 02 شهریور ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 24Rating:

 

احوال شاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

روز ابتدایی هفته مانند هفته ی گذشته خوب شروع شد و پایان یافت.اما امیدواریم روندش مانند گذشته نباشد.این هفته احتمالا هفته ی جالبتری خواهد بود چرا که احتمال بازگشایی پالایشگاه ها علی الخصوص شبندر بالا رفته است.جدای از آن ورود پتروشیمی جم نیز ماجرا ساز خواهد بود.

در مجموع می بایست مراقب رفتار معاملاتی بود و دیدمان را بلند تر کنیم.چرا که شیران نداریم که این گونه از ان فیض ببریم…

ارزش معاملات    2001 میلیارد ریال

حجم معاملات   4965 میلیون عدد

 

$$$            3125 (13:30)

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

بازگشایی سایپا یاد خودرو را برای سهامداران گروه زنده کرد.سهم با 12% صف را در پی گرفت.فعلا حمایت از سر این گروه دست بر نداشته است.خمهر و خمحور تنها منفی های بالای امروز بودند.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

اشاره داشتیم که این گروه در ماه آخر تابستان و بعد از رمضان بهتر هم خواهند شد.یک چیز این گروه را اذیت خواهد کرد در آینده و آنهم سقف کانال حرکتی شاخص گروه صنعت است.در کل ستران  و سفارس را می توانید برای میان مدت برگزینید.در خصوص سشرق تکنیکی سیگنال داده بودیم.امروز بنیادی برای  متوقف شد!

*گروه بانکـی ،

بانک دی پس از مجمه عمومی عادی جهت تقسیم سود با بیش از 20% بازگشایی شد.اکثر بانک ها پس از مصوبه ی اخیر و خبر جنجال برانگیز پرداخت حق عضویت به حدود حمایتی خود رسیده اند.به طور نمونه اشاره به تجارت داریم که در 209 تا 214 حمایت خوبی دارد.شاید به جرات بتوان گفت که در میان مدت بازدهی مناسبتری خواهند داشت.

*در گروه موادغذایی

گزارش های خوبی انگار در راه دارند.امروز غالبر با توجه به خبر افزایش سرمایه 500% به سختی عرضه شد.137 هزار عدد از این سهم عرضه شد که 50000 تای آن برای یک سفارش بود.غدام نیز با توجه به گزارشش در 6 ماهه 58% پوشش اعلام داشته است.

*در گروه پتروشیمی

خب گروه همچنان با ابهام جا به جا می شوند.شپاکسا به توجه به اقبالی که دارد اگر فردا هم این گونه باشد سیگنال اولیه برای ورود صادر خواهد شد.بخشی از گروه در حمایت خوبی در حال درجا زدن هستند که گویا منتظر خبرند.بازی خوبی سر شیران در آوردند.ابتدا نشر یک خبر منفی و سپس نقض آن که سبب شد سهم از منفی امروز به سمت صف خرید پیش رود.

نقل قول:

پترول معارفه 3شهریور چم و عرضه آن بیش از پیش نماد را مورد توجه قرار میدهد.
در بازه 4 ماه با توجه به مجمع و تقسیم 150ریال افزایش سرمایه 100درصدی پتانسیل 190 تومانی شدن را خواهد داشت.
محدوده 169تومان مقاومت حساس که گذر از آن برای ادامه روند مهم ارزایابی میشود.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

اصل کاری های این گروه فعلا مانند اصل کاری های گروه بالا با چراغ خاموش در حال حرکتند.فعلا بهترین ها فخاس و فروس و فمراد و وتوکا و فنورد و  وسدید شده اند.معادن سهم خوبیست که انتظار داریم حوالی 630 بازگشتی داشته باشد.اما شرح اقتصاد جهانی بدین گونه است:

نسبت به چهارشنبه:

مس  با رشد 0.9درصدی7327 دلار
روی با رشد 0.7درصدی1947 دلار
سزب با کاهش 2.9درصدی 2204دلار
آلومینیوم کاهش 0.9درصدی 1842 دلار

نفت با رشد 1.5درصدی 106.32 دلار

هر اونس طلا با رشد2.2درصدی 1398 دلار

نقل قول:

بهره برداری از واحد کوره بلند و افزایش ظرفیت چدن در این واحد مهم صنعتی در هفته دولت و محدوده حمایتی 370-380تومان شرایط مناسبی را برای میان مدت این سهم حداقل با هدف 480 تومان میتوان ترسیم نمود.
ذوب با شرایط بلندمدت و به خصوص در سال 93 انتظار افزایش سودآری تا 150تومان را میتوان از این سهم داشت وشرایط پیش روی سهم در سال جاری سود70تا80تومان را برایش میتوان متصور شد.

** ساختمان

این گروه با نزدیک شدن به دوره ی پیش بینی خود با عنایت به اینکه امکان رشد و تعدیل دارند این گونه مثبت شده اند.امروز به طور عجیبی عرضه ها روی صنعت بالا رفت.انتظار خوبی از ثمسکن داریم چراکه اخیرا موفق شده تراکم خود را رو به بالا بشکند.

نقل قول:

بررسی شاخص گروه از ادامه رشد و احتمال گذر از مقاومت تاریخی758 حکایت دارد.
بررسی برخی از نمادها و انتشار برخی اخبار مثبت  این امید را ایجاد میکند که در میان مدت در این گروه روند بهتری را شاهد خواهیم بود و اعتقاد داریم با ایجاد رونق نسبی ، ثبات قیمت ها در حوزه مسکن اثرات این امر منتج به رونق در گروه ساختمان خواهد شد .

سرمایه گذاری شاهد  اخباری از فروش زمین و تعدیا با توجه به گذراز 185تومان به عنوان حمایت جدی هدف سهم را 245 تومان متصور هستیم (مقاومت میانی 220)
آ.س.پ شنیده از این نماد با توجه به اتمام اکتریت پروژه ها میتواند تعدیل را شاهد باشد بررسی قیمت با توجه به گذر از 383 تومان هدف میان مدت 530 تومان را پیش رو دارد.
ثباغ گذر از 225 هدف 300 تومان
ثتران با شایعاتی از تعدیل احتمالی و گذر از 160 تومان هدف میان مدت 220
ثغرب با ارزش ذاتی بالغ بر 400 تومان هدف قیمیت 360 در میان مدت در این بین گذر از 310 تومان سیگنال رشد را تایید میکند
ثامان برخی خبر ها زا تعدیل در سود 93 حکایت دارد این سهم با گذر از167 تومان هدف 210-215
ثاباد گذر از 160 هدف آتی 220

*قند و شکر

نقل قول:

در خصوص قشکر سود 93 را 70تومان و سود 92 را با تعدیل 30درصدی 104تومان اعلام نمود.
اگر بحث قیمت گذاری شکر ختم به خیر شود قشکر توان رشدتا 1300تومان را خواهد داشت.
،کف قیمت 800اما به نظر میرسد در قیمت های حاضر بیش از فروشندگان است.

پر سود باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیدالبر و نقطه حمایتی مهم
نوشته بعدیجدول حرفه ای تحلیلها
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

5 نظرها

نطر گذاشتن