بررسی اوضاع گروه تجهیزات در این روزها

174
telegram nokhbegan-start
بررسی اوضاع گروه تجهیزات در این روزهاReviewed by Khalili on Sep 14Rating:

بررسی اوضاع گروه تجهیزات در این روزها


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

این روزها تجهیزاتی ها روزهای طاقت فرسایی را در بورس تهران می گذرانند. اما آیا اوضاع این گروه با گذشت زمان و در کوتاه مدت بهتر خواهد شد و یا رو به وخامت می رود. همانطور که همهگی ما میدانیم اوضاع دلار و ارز در کشور بسیار ملتهب شده است و شرکت های وارند کننده از آن متضرر خواهند شد. یکی از این گروه شرکت ها، گروه تجهیزاتی بورس است که نیازمند واردات ابزارها و لوازم خود از کشورهای دیگر هستند. در واقع در حوزه ی ارز این گروه 2 مشکل دارد. یکی گرانی نرخ ارز و دیگر کمبود ارز در بازار است که چالش بر انگیز شده است.

حفاری، مپنا، فاذر و فاراک از مهم ترین شرکت های خدماتی و تجهیزاتی هستند.

حفاری شمال در قیمت های حدود 175 تومان قرار دارد و کاهش قیمت هایی را نیز متحمل شده است. این شرکت دکل هایی را برای حفاری خریداری کرده است و امید به افزایش سودآوری در بازار دارد. ظاهراً عملکرد این شرکت در بازار نسبت به دیگر تجهیزاتی ها از نظر سود و نظام کارکردی بهتر و منظم تر است. از نظر تکنیکی هم این شرکت در حال حاضر در کانال 150 تا 210 تومان حرکت می کند.

در مورد فاذر هم می توان گفت که در محدوده ی قیمتی 181 تومان قرار دارد. این شرکت هم عملکرد نوسانی را نشان می دهد. در روزهایی 3 یا 4 درصد کاهش قیمت را تجربه می کنند و در برخی روزها هم به زور خود را در محدوده ی سبز نگه می دارند و در واقع سهامداران عمده مانع کاهش هیجانی قیمت ها می شوند.

در مجموع می توان گفت که باید منتظر بود و سیاست های ارزی را مشاهده کرد. کاهش نرخ ارز تا حدودی رشد مقطعی این گروه به صورت کوتاه مدت را اثر می گذراد اما همیشه کارشناسان بر این باورند که گروه های تجهیزاتی در بازار به هیچ عنوان سهام با قابلیت اطمینان بالایی نیستند و دارای ریسک بسیاری هستند.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن