بررسی بازارهای رقیب

201
telegram nokhbegan-start
بررسی بازارهای رقیبReviewed by سعید مشکانی on Feb 9Rating:

دیپلماسی ایران همزمان با ادامه فشارهای سیاسی و اقتصادی غرب همچنان رویه گذشته را دنبال می کند.در موضع گیری های کلان واکنش بالاترین مقام تصمیم گیرنده مبنی بر ساده لوحانه بودن اقدام کنندگان به مذاکره خوش بینی ها نسبت به انجام مذاکرات در کوتاه مدت را از بین برده است.هر چند بیشتر این طور به نظر می آید که مقامات ایران درصدد کسب امتیازات سیاسی از طرف مقابل خود باشند.

صحنه های اقتصادی همچنان نا شفاف به حرکت خود ادامه می دهند.هفته گذشته نرخ فولاد در بورس کالا رشد 10درصدی را تجربه کرد.پیشتر در مطالبی رشدقیمتی فولاد پیش بینی شده بود.این رشد مرهون خرید های فصلی و افزایش نرخ جهانی همچنین افزایش قیمت دلار است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

آزاد سازی و افزایش نرخ خودرو و کاهش تعرفه سالیانه 5 درصد ار خبرهای مهم هفته گذشته بود.تحلیلگران تکنیکال از درگیر بودن روند قیمتی سهام خودروسازان با خط روند نزولی بلند مدت خود خبر می دهند.هرچند مقامات خودرویی با توجه به مشکلات مالی و تحریم ها این افزایش نرخ را موقتی می دانند.

دلار نیز که در روزهای گذشته خود را تا سطوح نزدیک به 4000 تومان نزدیک کرده بود با توجه به عرضه بانک مرکزی و اخبار برون زایی سیاسی کاهش نرخ را در روزهای پایانی هفته تجربه کرد.تا زمانی که دلار نتواند با جو مناسب 4000 تومان را به بالا رد کند انتظار نوسان نرخ در محدوده 3100-3800 در بین فعالان بازار وجود دارد.

در بازار طلا معاملگران جهانی منتظر تصمیمات جدید پولی فدرال رزرو اند.سیاست هایی که می توانند روند جدید بازارها تا چند ماه آینده را مشخص کنند.تحلیلگران مقاومت قیمتی 1660 دلار را کف محکم قیمت جهانی می دانند.

در بازار داخلی تصمیم جدید بانک مرکزی مبنی بر پیش فروش سکه در پی حباب قیمتی در سکه های ربع و یک گرمی موجب افت قیمتی سکه گردید.هرچند با توجه به وضعیت اقتصادی اگر کاهش نرخ مد نظر بانک مرکزی اتفاق بیافتد و حباب بازار ترکیده شود احتمالا بانک مرکزی تغییراتی در تصمیم خود بدهد.

در حال حاضر در بین تحلیلگران انتظاری برای افت بلند مدت وجود ندارد.معامله گران جهانی نیز منتظر افزایش نرخ در ماه های آینده اند.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن