بررسی بازار

232
telegram nokhbegan-start
بررسی بازارReviewed by سعید مشکانی on Jan 21Rating:
سلام به کاربران عزیز تحلیلها
 
 • همانطور که در مطالب هفته گذشته برای کاربران حرفه ای عرض کردیم در چند صحنه اقتصادی و سیاسی انتظار تحولاتی را داشتیم که به بررسی آنها می پردازیم.
 
 • در صحنه سیاسی اخبار مثبتی در مورد توافقات ایران با کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به بازار مخابره نشد که باعث از بین رفتن خوش بینی ها به حصول توافق زود هنگام گردید.مقامات امریکایی نیز برخورد دلگرم کننده ای با این دور از گزارشات نداشته و طرف ایرانی را مقصر قلمداد کرده اند.
 
 • در صحنه اقتصاد بین الملل همزمان با تحرکاتی در مورد نسبت برابری یورو به دلار که هفته گذشته دربخش سبد حرفه ای سایت درج شد شاهد رشد ارزش فلزات جهانی و طلا هستیم.
 
 • اخبار مخابره شده از بازار های اقتصادی داخلی همچون فلزات مسکن طلا و ارز نیز حاکی از رشد قیمت چشمگیر محصولات فلزی (بدلیل رشد نرخ جهانی، تحریم های فولادی و شروع فصل تقاضای ساختمانی ) فعالیت قابل توجه معامله گران در بازار مسکن و همچنین تحرکاتی مثبت در بازار های طلا و ارز می باشد.
 
 • جمع بندی : این قبیل اخبار در مورد بازار های موازی با بورس و ریسک های سیستماتیک موثر بر بازار سرمایه در صورت ادامه منتج به بوجود آمدن حاشیه های منفی برای بازار سرمایه خواهد شد.

 

 • در مورد بازار بورس نیز شایان ذکر است با پایان مهلت انتشار گزارشات فصلی و بررسی که کارشناسان سایت تحلیلها پیرامون این موضوع داشته اند برآورد ها حاکی از محافظه کاری بسیاری از شرکت هایی است که تاثیر مستقیم مثبت ازافزایش نرخ ارزها داشته اند.دلایل وقوع چنین رویدادی هنوز به طور واضح مشخص نشده است اما می توان به اشاراتی مبنی بر جلوگیری از رشد هیجانی بازار اشاره کرد.
 
 • راهبرد سرمایه:برای روزهای آتی بورس با توجه به رشد احتمالی نرخ های جهانی ،تحرکات مثبت مسکن طلا و ارز و همچنین گزارشات شرکت ها انتظار رشد خاصی را برای شاخص متصور نیستسم و تا زمانی که وزن رخدادهای فوق بر متغیر های کلان موثر بر بازار مشخص شود بهتر است بر نقدینگی خود بیافزایید و از ورود به سهم هایی که احتیاج به نقدینگی بالایی برای حرکت دارند پرهیز کنید.در این میان می توان از سهم های کوچک بازار که نقدینگی کمتری برای حرکت نیاز دارند و شرایط شان نیز مناسب است استفاده کرد.


 • سوال : در مورد وملت و وضعیت فعلی آن مجدد سوال پرسیده شده است

خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

جواب : وملت بدلیل سیگنالی که در آبان دیده شد در قیمت 41 تومان با اهداف 52 و 58 تومان به اطلاع کاربران رسید.در پست های بعدی با محقق شدن اهداف سیگنال فروش به اطلاع  کاربران رسید.هم اکنون هیچ سیگنالی برای رشد و یا افت قیمتدر کوتاه مدت در دست نیست و فقط می توان با بررسی تکنیکالی روند سهم را پیگیری کرد.محدوده 39 تومان مقاومت مهمی است که در صورت شکست و ادامه جو منفی احتمالا به قیمت های پایین تر نیز خوهد رسید


 • سوال : در مورد مپنا و شمواد و وضعیت جدید آنها سوال شده است

جواب : در مورد مپنا حد ضرر را 205 و حد سود را 280 مد نظر داریم.برای شمواد خرید 210 تومان بوده و حد ضرر را 195 تومان و حد سود را 310 فعلا مد نظر داریم
 

 • در مورد سوالات و سهم های پیشنهادی خارج از سبد حرفه ای لطفا مطالب را در قسمت پاسخ به سوالات شما ( صفحه اصلی سایت ) مطرح نمائید.
 • http://www.tahlilha.com/NewsGroup?Action=View&Id=22
bashgah-banner

6 نظرها

نطر گذاشتن