بررسی بنیادی بازار مس

353
telegram nokhbegan-start
بررسی بنیادی بازار مسReviewed by شقایق فرهادی پور on Sep 23Rating:

تولید و مصرف مس در جهان

در بخش مصرف آسیا مرکز رشد صنعت مس به حساب می آید . سالیانه 10 میلیون تن از فلز مذکور در این منطقه به مصرف رسیده و چین 45 درصد از کل تقاضا در جهان را به خود اختصاص داده است .

بزرگترین تولیدکنندگان مس معدنی در جهان

بزرگترین تولیدکننده مس در جهان شیلی می باشد که میزان تولید آن به دلیل اعتصاب و وقوع سیل در کشور تا حدی دستخوش تغییر بوده است .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

بررسی بازار مس

روند عیار سنگ معدن مس

بررسی بازار مس

روند قیمت مس

بهای این فلز اساسی پس از بحران مالی اخیر در سال 2008 و رشد موقتی آن تا 10 هزار دلار در سال 2011 روندی نزولی پیش گرفت و میانگین آن در سال 2014 به 7 هزار دلار برای هر تن رسید .

بررسی بازار مس

نتیجه گیری

طی چند ماه گذشته افزایش عرضه و کند شدن رشد اقتصادی چین همراه با دلار قوی از جمله عواملی بودند که بیشترین نقش را در افت بهای مس ایجاد کردند . محرک های مزبور حداقل در کوتاه مدت باز هم فشار منفی بر بهای مس وارد خواهند نمود و اگر چه متاثر از افت و خیز دلار و سیاست های اعلام شده از سوی دولت چین نوساناتی را در قیمت شاهد خواهیم بود اما در کل انتظار نمی رود تغییر چندانی در اوضاع رخ دهد .

منبع : شرکت کارگزاری بهمن

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن