بررسی تاثیر مصوبات مجمع بانک اقتصادنوین بر شرکتهای وصنا ، وبشهر ، ثنوسا و وساخت

357
telegram nokhbegan-start
بررسی تاثیر مصوبات مجمع بانک اقتصادنوین بر شرکتهای وصنا ، وبشهر ، ثنوسا و وساختReviewed by محمد محمدی on Jul 7Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

شرکت سرمایه گذاری گروه  صنایع بهشهر( وصنا ) بطور مستقیم مالک 831میلیون معادل 7.35% ونوین میباشد که از محل سود تقسیمی 330ریالی ونوین مبلغی معادل 366 ریال به ازای هرسهم سود شناسایی خواهد کرد .  شرکت تو ششماهه اول سال مالی خودش هم 138ریال سود ساخته بود که با این حساب وصنا تا اینجای کار 504 ریال سود محقق کرده است . که نسبت به قیمت 213تومانی فعلی سهم قابل توجه میباشد . وصنا برای امسال توانایی تحقق سود 700ریالی را دارد . نماد شرکت ظرف روزهای آینده به منظور افزایش سرمایه 33% متوقف خواهد شد .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

شرکت توسعه صنایع بهشهر ( وبشهر ) نیز بطور موثر مالک 38%  ونوین میباشد که سودی معادل 380ریال سود تلفیقی شناسایی خواهد کرد که نسبت به مبلغی که در شرکتهای زیرمجموعه تقسیم خواهد شد در شرکت اصلی شناسایی خواهد شد . به همین دلیل بصورت دقیق نمیشه برآورد کرد که چه مقدار به سود شرکت اصلی اضافه خواهد شد.

 

 

ثنوسا تو صورتهای مالی خودش 23میلیارد تومان سود از محل ونوین پیش بینی کرده بود که با این حساب 2.5میلیارد تومان دیگر هم به سود شرکت اضافه خواهد شد و 83ریال به ازای هرسهم به سود شرکت اضافه خواهد شد . شرکت قبلا سود خودش رو 59ریال اعلام کرده بود که با فرض ثابت بودن بقیه مفروضات بودجه به سود 142ریالی دست خواهد یافت . یعنی تعدیل مثبت 140% در سود این شرکت ، که البته با توجه به قیمتهای فعلی سهم پیشخور شده است .

 

وساخت بصورت مستقیم مالک 1میلیارد سهم ونوین معادل 9.5% از این بانک میباشد که سود تقسیمی ونوین رو 300ریال در نظر گرفته بود که با این اوصاف 3.2میلیارد تومان دیگرمعادل 32ریال به ازای هرسهم ( تعدیل مثبت 10% ) به سود شرکت اصلی اضافه خواهد شد . همچنین شرکت بصورت غیر مستقیم نیز مالک 18.% از این بانک میباشد که بسته به سود تقسیمی زیرمجموعه ها روی سود شرکت اصلی تاثیر خواهد گذاشت .

 

موفق باشید .

bashgah-banner

2 نظرها

    • سلام دوست عزیز
      از لحاظ بنیادی وصنا وضعیت بهتر و کم ریسک تری رو دارد ، خرید تو محدوده 205-210تومان با هدف میان مدت سهماهه 265تومان مناسب خواهد بود. مقاوتهای پیش رو بترتیب 220 و 245 تومان میباشد . ضمنا در نظر داشته باشید سه شنبه 17تیرماه نماد سهم به منظور برگزاری مجمع فوق العاده تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه متوقف خواهد شد .

      موفق باشید.

نطر گذاشتن