بررسی تکنیکال سیمان هگمتان

406
telegram nokhbegan-start
بررسی تکنیکال سیمان هگمتانReviewed by سعید مشکانی on Dec 8Rating:

با سلام به کاربران عزیز تحلیلها

ابتدا یک نکته که گروه سیمانی در حال حاضر حدودا 20 درصد بیش از نرخ تعدیل شده روی تابلو به نسبت سال 90 و قبل از رشد بهای دلار در حال نوسان هستند.البته لازم است بگوییم که ارزش جایگزینی کارخانه های سیمانی حدودا 3 برابر قیمت های فعلی روی تابلو است به اضافه اینکه چند سال سرمایه اولیه تا به راه اندازی کارخانه اصطلاحا می خوابد.

دیگر اینکه سیمان در عراق هر تن 110 دلار است که با فرض دلار 3000 تومانی می شود 330 هزار تومان ، اما در داخل به ازای هر کیسه حدودا 6000 تومان ، تنی 120 هزار تومان می شود.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

هزینه حمل هم بنده دقیق حضور ذهن ندارم اما برای کارخانه های مرزی برآورد بنده تنی حدودا 80 هزار تومان است.با این حساب صادرات هر تن سیمان سود حداقل 25 درصدی خواهد داشت.

اما دولت عراق هم که متوجه این موضوع شده بود صادرات سیمان از ایران را ممنوع کرد و فقط تجار وابسته به دولت عراق اقدام به خرید سیمان درب کارخانه و به قیمت ریالی آن می کنند که این سود به جیب آنان می رود.

اما مبحث دیگر هدفمندی یارانه ها است.فاز دوم هدفمندی ( اصلاح قیمت حامل های انرژی ) از آنجا که سیمان جزو صنایع انرژی بر است می تواند تاثیر منفی بر روی این گروه داشته باشد.

آقای روحانی امروز در مجلس عنوان کردند که فاز دوم در سال آینده اجرایی خواهد شد البته ایشان انتقاداتی به عدم حمایت دولت از صنایع در فاز اول مطرح کردند.

برداشت بنده این است که ابتدا یک پله به سیمانی ها اجازه افزایش نرخ داده شود تا قدری قدرت مالی آنان افزایش پیدا کند و احتمالا پله دوم و اصلی افزایش قیمت ها همزمان با اجرای فاز بعدی هدفمندی یارانه ها خواهد بود.

در انتها اینکه منطقه خاور میانه در مسیر توسعه اقتصادی است و همین امر تقاضا را در سالیان آینده به سود کالاهای استراتژیک همچون سیمان ، فولاد و معادن نگاه خواهد داشت.البته تاکید می کنیم که دید بلند مدت می طلبد اما همین که بلند مدت این سهم ها مثبت است ریسک خرید ما را کاهش می دهد.

 

بررسی تکنیکال :

در تصویر اول روند سهم نمایش داده شده است.همانطور که می بینیدس از شکسته شدن خط روند نزولی قرمز رنگ سهم وارد کانال روند خنثی زرد رنگ ( گوسفندی ) شده همچنین پس از شکسته شدن روند خنثی در 330 تومان سهم وارد روند صعودی سبز رنگ گردیده است.پس از آن سهم تا 760 تومان رشد کرده که معادل 130 درصد سود دهی در بر داشته است.

 

1a

در تصویر دوم الگوی تکنیکال سهم نمایش داده شده است.این الگو در ادبیات کلاسیک تکنیکال مستطیل نامیده می شود و موج بعدی را هم اندازه موج گذشته ادامه خواهد داد.اهداف سهم در این الگو هدف اول 1110 و هدف هیجانی 1260 تومان است.مقاومت سهم بر روی 920 تومان و حد ضررها کم ریسک 740 و پر ریسک 700 تومان دیده می شود.بنده هدف 1110 تومان را قوی تر می بینم.

 

2a

 

تاکید می کنم حد ضرر ها را مد نظر داشته باشید.اما در تصویر سوم موج شماری الیوت سهم مد نظر قرار گرفته است.در بررسی های الیوت هدف اول 920 و هدف دوم 1110 تومان دیده می شود.

 

3a

 

bashgah-banner

13 نظرها

نطر گذاشتن