بررسی شبندر و محدوده مناسب سهم

274
telegram nokhbegan-start
بررسی شبندر و محدوده مناسب سهمReviewed by سعید مشکانی on Dec 3Rating:

با سلام به دوستان عزیز

در این پست به بررسی آموزشی شبندر و همچنین بررسی محدوده های مناسب پر ریسک و کم ریسک برای ورود پرداخته ایم.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

همانسطور که در تصویر اول دیده می شود روند صعودی سهم شکسته شده و پس از آن سهم وارد روند خنثی شده است.با توجه به اینکه در روند خنثی پیش نمایشی از الگوی پرچم تشکیل شده است در نتیجه روند بعدی احتمالا موج 5 و صعودی خواهد بود.البته شکست RSI نزولی سهم نیز نشان دهنده این است که هنوز سهم جا برای رشد دارد.

شبندر روند

 

در تصویر دوم حمایت سهم بررسی شده است که سطح 1400-1360 تومان به عنوان حمایت قیمتی و روانی مد نظر می باشد.می توان گفت چنانچه این سطح به پایین شکسته شود دیگر روند سهم از خنثی به نزولی تبدیل شده است.در نتیجه مادامی که قیمت بالای این سطح است می توان اقدام به نگهداری سهم کرد.با این فرض بنده در چند روز گذشته خرید خود را روی 1380 تومان انجام دادم.البته این خرید پر ریسک بوده است.

شبندر حمایت

 

اما در تصویر سوم به بررسی الگو ی سهم پرداخته ایم که نشان دهنده تکمیل شدن الگوی پرچم سهم است.چنانچه 1500 تومان به بالا شکسته شود این الگو فعال شده است.با شکست 1500 به بالا می توان اقدام به خرید سهم کرد.اما چون امکان دارد در این محدوده صف خرید تشکیل شود سهم را تحت نظر می گیریم با در صورت خرید گسترده توسط بازار ما هم وارد خرید شویم.

هدف فیبو ناچی سهم در این الگو حوالی 2400 تومان می باشد.البته در هیجان شدید امکان رشد سهم به حوالی 3000 تومان به عنوان هدف هیجانی هم وجود دارد.

در این الگو مقاومت ها روی سطوح 1620 و 1770 و 2000 تومان قرار دارد.

افراد کم ریسک می توانند روی 1620 تومان همزمان با مقاومت سهم خرید خود را انجام دهند.مهمترین مقاومت سهم نیز روی 1770 تومان قرار دارد که با شکست آن به بالا قله قیمتی قبلی سهم شکسته شده است. می توان انتظار داشت در این محدوده نیز جریان فروش تقویت شود.

شبندر فیبو

 

اما در تصویر آخر به بررسی اهداف الیوت سهم پرداخته ایم.همانطور که در تصویر دیده می شود 1360 تومان به عنوان کف موج 4 سهم قلمداد می گردد.همچنین اهداف سهم نیز 2320 تومان و در حالت هیجانی 2950 تومان می باشد.

شبندر الیوت

 

جمع بندی : با توجه به همه بررسی ها می توان خرید کم ریسک را روی 1360-1400 تومان انجام داد.حد ضرر 1340 تومان است.هدف فیبوناچی سهم 2400 و 3080 تومان و هدف الیوت سهم 2320 و 2950 تومان می باشد.مقاومت سهم نیز روی سطوح 1620 و 1770 و 2000 تومان می باشد.

از نظر بنده محدوده فروش کم ریسک در هدف اول 2300 تومان و در هدف دوم با صف خرید کار می کنیم.اگر صف خرید حوالی 3000 تومان ریزش شدید داشت و حجم عرضه سنگین بود ما نیز اقدام به فروش می کنیم.

دوستان در نظر داشته باشند بررسی فوق نظر شخصی بنده برای خرید و فروش شخصی است و انتظار می رود دوستان قبل از خرید تحقیقات کاملی در مورد سهم انجام دهند.

 

دوستدار شما – سعید مشکانی

bashgah-banner nokhbegan-start

6 نظرها

  1. مدتی است توجه بازار به گروه های خودرو – بانک و پتروشیمی متمایل است و در خصوص پالایشگاهی ها با رفع ابهام در قیمت دلار و اقبال بازار در صورتی که موردی در بودجه به ضرر گروهای پالایشی تصویب نشود و تمامی موارد به نفع این گروه باشد می توان انتظار رشد داشت….ظمنا آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود مرتبا به این موضوع تاکید می کرد که باید از خام فروشی نفت جلوگیری شود….اجرای این سیاست می تواند به نفع گروه پالایشی باشد….

  2. استاد با قیمت فعلی (1464 تومان) وارد شویم مناسب است یا احتمال می دهید سهم در روزهای آینده باز هم نزولات مقطعی داشته باشد؟ ظاهرا در روزهای اخیر، سهم روند 2 روز مثبت 2 روز منفی زیاد داشته است.
    ضمنا ممنون میشم اگر در صورت امکان، تحلیل تکنیکال جدیدی از شرانل هم ارائه فرمایید. با تشکر فراوان

نطر گذاشتن