بررسی تک سهم های سبد حرفه ای

242
telegram nokhbegan-start
بررسی تک سهم های سبد حرفه ایReviewed by سعید مشکانی on Sep 24Rating:

با سلام به کاربران تحلیلها

امیدوارم روزهای سبزتان همچنان ادامه داشته باشد.در مورد بورس چند نکته را مد نظر داشته باشید.همانطور که در بررسی های پیشین تاکید کردیم ارزش ذاتی بورس بالاست و در روزهای منفی فروش اقدام منطقی نبود.هر چند ممکن بود به صورت تک سهم توصیه به خروج کنیم چون برخی سهم ها امواج صعودی شان به پایان رسیده بود اما در چند روز آخر بورس کاملا سیاسی شده بود.تقریبا می توان گفت در این بازار فقط با تحلیل می توان سهم خرید و برای فروش باید به سیاست توجه کرد.البته تحلیل سهم های با رشد بهتر را نشان می دهد و برای رش باید حتما سیاست آرام باشد و خوش بینی ها تداوم یابد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امشب دکتر روحانی در سازمان ملل سخنرانی خواهند داشت ، واکنش کشورهای غربی به این سخنرانی بسیار حائذ اهمیت است.همچنین نشست روز 5 شنبه دکترظریف با گروه 1+5 که در آن وزیر خارجه ایالات متحده نیز حضور دارد مورد توجه بازار است.این دو رویداد را با حساسیت دنبال کنید.چنانچه اخبار مناسب باشد که بورس به رشد ادامه می دهد اما در صورت بروز اخبار منفی احتمال عکس شدن روند بورس نیز وجود دارد هر چند که این احتمال کم برآورد می گردد.حتما دقت هم داشته باشید تا چنانچه تحریم ها به صورت موردی در حالت کم رنگ تر شدن بودند در بورس بر روی آن گروه سرمایه گذاری کنیم.

از آنجا که سهم های جدول تعداد زیادی هستند از سعی می کنیم روزانه یا یک روز در میان هر بار چند سهم را به صورت دوره ای مورد بررسی قرار دهیم.همزمان با این بررسی ها نواقص جدول نیز بررسی خواهند شد.

سهم ها را از انتها به ابتدا مورد بررسی قرار میدهیم.البته چند سهمی که اخیرا معرفی شده اند را چون تغییر نداشته ایم از روی آن گذر می کنیم.

غالبر : نزدیک به محدوده خرید ما است.با گذشت از 860 تومان با حد ضرر 850 به آن وارد خواهیم شد.

بترانس : به محدوده هدف اولیه ما رسیده است که سود حدودا 13 درصدی به همراه داشته است.چنانچه از 550 به بالا عبور کند احتمال رشد تا به 600 و 650 تومان وجود دارد اما اگر از 550 به بالا عبور نکند وارد موج 4 الیوت شده و کوتاه مدت تا 450 تومان کاهش خواهد داشت.پس از آن احتمالا مجددا وارد به موج 5 صعودی خواهد شد.

غمهرا : غمهرا در محدوده مقاومتی 800 تومان گیر کرد و نتوانست از آن به بالا عبور کند هر چند که انتظار ها بر این بود که از این محدوده به بالا عبور خواهد کرد.اقدام درست این بود که با توجه به حد ضرر 760 تومانی از سهم خارج می شدیم اما کسانی که از سهم خارج نشده اند مادامی که سهم بالای 700 تومان است می توانند سهم را نگهداری کنند.چنانچه 700 تومان به پایین شکسته شود و سهم زیر آن باقی بماند امکان افت به 610 و شاید 570 تومان وجود دارد.چنانچه سهم در قدم اول بالای 700 تومان بماند و در قدم بعد بتواند به بالای 800 تومان رشد کند هدف های 1150-1200 تومان در دسترس خواهند بود.

وبصادر : صادرات تا کنون سود حدودا 28 درصدی برای ما به همراه داشته است.سهم حوالی 226 تا 250 تومان باند مقاومتی دارد.اگر بتواند به بالا رشد داشته باشد و از 250 عبور کند در تداوم موج 5 امکان رشد به 300 تومان وجود دارد که پر ریسک است.افراد کم ریسک چنانچه سهم از این حوالی توانایی رشد نداشت و عرضه ها بالا بود می توانند اقدام به شناسایی سود کنند.

وساخت : وساخت حوالی قیمت خرید ماست.سهم پس از افت به 280 تومان و رشد بعدی آن به 330 تومان کمی پر ریسک شده است.جوالی 330 تا 350 تومان باند مقاومتی خفیفی وجود دارد.چنانچه سهم از این مقاومت به بالا عبور کند که در صورت تداوم شرایط سیاسی مثبت احتمال آن نیز بالاست اهداف سهم در دسترس خواهند بود.

وصنا : وصنا حوالی محدوده خرید ما قرار گرفته است و فقط یک ریسک اینکه سهم روی 250 و 270 تومان مقاومت دارد.چنانچه از این مقاومت ها به بالا عبور کند توانایی رشد به سمت اهداق را خواهد داشت.هدف سهم در صورت عبور از مقاومت ها حوالی 310 تومان خواهد بود.اگر سهم به حوالی 310 رسید مجددا بررسی خواهیم داشت.

bashgah-banner nokhbegan-start

18 نظرها

  • هدف بترانس 660 تومان است.اما یک مقاومت مهم در 600 تومان دارد که سهم به آن واکنش نشان داده است.احتمال رشد شهم است منتها به جهت ریسک به نظر بهتر است تقدام به فروش کنید.در مسیر افت یک حمایت روی 500 تومان دارد.چنانچه شکسته شود احتمال افت به 545 تومان وجود دارد.در مورد پالایشی ها سهم مورد نظرتان را بگویید بررسی کنیم

 1. با سلام جناب اقای مشکانی یک پیشنهاد داشتم در مورد معرفی سهم ها سبد حرفه ای
  اگر در کنار معرفی سهم نمودار ان را هم میگذاشتید خیلی بهتر هست چون اغلب کاربران شما در کلاسهای شما شرکت کرده اند و با گذاشتن نمودار و اهداف ان کاربران اشتباهات خودشان را در تحلیل هایشان متوجه و باعث پیشرفت خواهد شد .
  با سپاس از شما

  • با عرض پوزش سوال شما از زیر دستمان در رفته بود و بدون پاسخ ماند.نمودار سهم نشان می دهد چنانچه که سهم بالای 350 تومان بمان امکان رشد تا 500 تومان در بازه 2 ماهه وجود دارد.البته سهم حوالی 420-440 باند مقاومتی مهمی دارد که برای تحکیم روند رو به رشد اول باد از آن به بالا عبور کند.

  • فکر می کنم جای دیگری هم سوال فرموده بودی که بنده پاسخ دادم

   رتاپ : الیوت رتاپ احتمال افت را نشان می دهد اما قطعی نیست.به نظرم ریسک سهم بالاست.خرید نداشته باشید بهتر است

   شسینا :شسینا شاید تا 880 و 980 تومان رشد کند اما خیلی پر ریسک است.من بودم همین قیمت ها سهم را می فروختم اگر هم بالا رفت می گفتم ریسک داشت شاید به عکس می شد و سهم بر میگشت

   کگاز :کگاز حوالی ۷۰۰ و ۷۳۰ تومان مقاومت دارد.در صورتی که به بالای آنها نفوذ کند احتمالا تا حوالی ۹۰۰ تومان رشد خواهد داشت

   مپنا : مپنا در ۷۲۰-۷۴۰ تومان باند مقاومتی دارد.چنانچه از آن به بالا عبور کند احتمال رشد تا به حوالی ۹۰۰ تومان وجود دارد.اما اگر نتواند از آن به بالا عبور کند احتمال افت به ۶۰۰ تومان وجود خواهد داشت

 2. سلام
  من از اعضای تازه سایت شما هستم و توی بورس هم تازه وارد و بی اطلاع ام.
  اول یه گِله دارم که چرا سوال من رو در بخش پرسش و پاسخ مهر ماه جواب ندادید، حتی دو بار سوالم رو تکرار کردم. ممنون میشم پاسخ بدید!
  و بعد اینکه آیا وصنا رو خرید کنیم فردا؟ با توجه به اینکه روی 270 بسته شده امروز. یا صبر کنیم تا بالاتر بره؟

  • بنده سوال شما را ندیده بودم.در حال حاضر یکی از سوالات را بنده دیدم و پاسخ همان را هم در زیر آن درج کردم.وصنا کمی پر ریسک است.شاید سهم یک افت موقت به حوالی 250 داشته باشد اما اگر ریسک پذیرید همین حوالی برای 310 تومان می توانید خرید کنید.اگر سهم بتواند 310 تومان را به بالا عبور کند احتمال رشد تا 350 و شاید 380 تومان هم وجود دارد

نطر گذاشتن