بررسی خبرهای داغ هفته

283
telegram nokhbegan-start
بررسی خبرهای داغ هفتهReviewed by فرشاد شبانکاره on Dec 5Rating:

واردات دارو به کشور 40 درصد افزایش یافت

گمرک ایران اعلام کرد: واردات دارو در آبان ماه امسال نسبت به مهرماه 40 درصد افزایش یافته است.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

به گزارش خبرنگار مهر، تازه.ترین گزارش گمرک از واردات دارو در دو ماهه گذشته نشان می دهد میزان واردات دارو در آبان. ماه نسبت به مهرماه امسال، از نظر وزنی 40 درصد افزایش یافته است. بیشتر از مهرماه بود.
همچنین ارزش این میزان داروی وارداتی نیز در آبان. ماه سال جاری به 119 میلیون دلار رسید که این میزان 23 درصد بیشتر از مهرماه امسال بود. ارزش داروهای وارد شده به کشور در مهرماه 97 میلیون دلار بود.
بنابراین گزارش، سهم دارو از کل ارزش واردات کشورمان در آبان. ماه به 3 درصد رسید و این در حالی است که سهم دارو از ارزش کل واردات کشورمان در مهرماه امسال 2 درصد بوده است.

با توافقات صورت گرفته با گروه 5+1 وضع این گروه بازار هم کمی بهتر شد و انتظار بهبود در شرایط آتی بازار را داریم.

—————————————————————————————————————-

تولید خودرو افزایش می.یابد

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه.سازی کشور گفت: با توجه به بهبود فضای کسب و کار افزایش تولید خودرو در کشور قطعی خواهد بود.
آرش محبی.نژاد در گفت.وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در هفته.های اخیر آرامش و ثبات نسبی به فضای کسب و کار بازگشته و دورنمای تولید روشن.تر شده است.
وی با بیان این.که به موازات این موضوع برگزاری همایش بین.المللی صنعت خودرو تاثیر بسزایی در روشن شدن آینده صنعت خودرو داشت، خاطرنشان کرد: در صورت ادامه ثبات در اقتصاد کشور سرمایه.ها از بخش.های غیر مولدی چون طلا و ارز خارج شده و باید با مدیریت درست به سمت واحدهای تولیدی هدایت شود.
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه.سازی کشور ادامه داد: باید از فضای شکل گرفته و آرامش ایجاد شده در فضای کسب و کار برای رشد تولید خودرو و قطعه در کشور استفاده شود.
وی افزود: در این زمینه بانک.ها باید فعال.تر شده و نقدینگی مورد نیاز واحدهای قطعه.سازی و خودروسازی را تامین کنند زیرا هم.اکنون نیاز صنعت خودرو و قطعه به نقدینگی برای رسیدن به تیراژ تولید قبلی پنج تا 15 برابر نیاز گذشته است.

همچنین با بررسی شاخص گروه خودرویی هم به نکات بسیار مثبت در آینده این گروه پی میبریم که تحلیل دقیق آن در این بخش است.

—————————————————————————————————————

مخابرات از این پس مکلمات تلفن ثابت مشترکان را به ازای هر پالس 44.7 ریال محاسبه می کند.

جهانگیر اسدی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هر گونه افزایش نرخ مکالمات در حوزه تلفن ثابت را غیرقانونی اعلام کرده است، اظهار داشت: بر اساس پیگیری های به عمل آمده از سوی این سازمان و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران ملزم به اصلاح تعرفه مکالمات مشترکان تلفن ثابت شده است.

وی با بیان اینکه نرخ مکالمات تلفن ثابت بر مبنای آخرین مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به ازای هر پالس 44.7 ریال در نظر گرفته شده است، ادامه داد: شرکت مخابرات ایران بر اساس دستورالعمل شورای رقابت از اسفندماه سال 90 به ازای هر پالس مکالمه مبلغ 51.03 ریال و از اسفند سال 91 به ازای هر پالس مکالمه مبلغ 58 ریال از مشترکان دریافت کرده که این دریافت ها غیرقانونی بوده و ملزم به بازگرداندن این مبالغ به مشترکان مطابق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است.

اسدی با اشاره به تاکیدات وزیر ارتباطات به عنوان رئیس کمیسیون تنظیم مقررات در مورد عدم افزایش تعرفه مکالمات تلفنی، اظهار داشت: قبوض این دوره تلفن ثابت بر اساس نرخ های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات و بر مبنای 44.7 ریال به ازای هر پالس محاسبه خواهد شد.

وی با بیان اینک مخابرات در دوره قبل به صورت علی الحساب مبالغی از مشترکان دریافت کرده بود، افزود: با مذاکرات صورت گرفته مخابرات ملزم شده است در قبوض جدید مشترکان تلفن ثابت این مبالغ را محاسبه و اضافه دریافتی ها را بازگرداند.

  پس از رشد خوبی که این سهم در چند ماهه گذشته در بازار داشت  ، خبرها و شایعات بسیاری در مورد این سهم شنیده میشد..در حالی که با بررسی دقیق تر این سهم از لحظ الگوهای شکل گرفته و مقاومت های موجود ، میتوانستیم به بازگشت قیمتی این سهم در مرز 400 تومن پی ببریم..

برای دیدن بررسی دقیقتر این نماد اینجا را کلیک کنید.

با ما در چکیده ای از مهمترین اخبار هفته همراه باشید.

bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن