بررسی سهم های مطرح بازار به روایت گزارش روزانه

380
telegram nokhbegan-start
بررسی سهم های مطرح بازار به روایت گزارش روزانهReviewed by فرزاد عباس زاده on May 24Rating:

 

سلام بر اهالی تحلیل ها و فعالان بازار سرمایه؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

به نقل از بورس 24 هفته گذشته بازار روزهای متلاطمی را پشت سر گذاشت ، هیجان در بازار موج می زد و مشخص بود بخش زیادی از معاملات منطبق با احساسات بود نه از روی عقلانیت! به نظر می رسد با شروع هفته جدید شرایط بازار کمی بهبود یابد و هیجانات فروکش کند.

بازار امروز با چاشنی خبرهای سیاسی مثبت می تواند سبز باشد. در مهمترین خبر ، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد: آژانس نبود انحراف در فعالیت های هسته ای اعلام شده ایران را تایید می کند. یوکیا آمانو عصر جمعه گزارش خود درباره فعالیت های هسته ای ایران را در اختیار اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار داد.

در گزارش آمانو بر نبود انحراف در فعالیت های هسته ای اعلام شده ایران تاکید اما اعلام شده است در موقعیتی نیست که درباره فعالیت ها و مواد هسته ای غیراعلامی ایران تضمین دهد و نتیجه گیری کند که همه مواد هسته ای در این کشور برای فعالیت های صلح امیز بکار گرفته می شود.

در گزارش مدیرکل آژانس ضمن اشاره به پایبند بودن ایران به تعهدات خود آمده است: اقدامات عملی مورد توافق توسط ایران به مورد اجرا گذاشته شده و تعامل ایران با آژانس از جمله ارائه اطلاعات به همراه تجزیه و تحلیل جاری این سازمان به آژانس کمک کرده است تا برداشت بهتری از برنامه هسته ای این کشور کسب کند.

در بخش خلاصه این گزارش آمده است: ادامه تعامل ایران با آژانس برای حل و فصل موضوعات باقیمانده درباره برنامه هسته ای ایران اهمیت دارد و توافق ایران با آژانس در 20 ماه می 2014 برای اجرای 5 اقدام عملی، گام دیگری به جلو است و آژانس به نظارت و بازرسی اقدامات توافق نامه ژنو ادامه می دهد.

در بازارهای جهانی نفت برنت دریای شمال 110 دلار و نفت سبک آمریکا 104 دلار داد و ستد می شوند. هر اونس طلا در پایان روز جمعه 1293 دلار قیمت خورد. اما قیمت سایر فلزات رنگین با رشد خوبی همراه بوده است. هر تن روی بعد از مدت ها به بالای 2100 دلار رسید و اکنون 2129 دلار قیمت دارد. هر تن مس نیز 6999 دلار ارزش دارد.

در بازار آزاد هر دلار آمریکا 3290 تومان ارزش دارد و سکه بهار آزادی طرح جدید نیز990 هزار تومان به فروش می رسد.

اما بازار امروز می تواند با افزایش محسوس تقاضا خصوصا در دو گروه دارو و سیمان مواجه باشد. در روزهای قبل گفته بودیم که شاخص گروه دارویی الگوی هارمونیک bat صعودی ساخته است.

غول داروسازی یعنی تیپیکو ، نشان داده که با رسیدن به 620 تومان با افزایش تقاضا مواجه می شود. البته مدتی است که سهم وارد محدوده رنج شده و نوسان آنچنانی نمی کند. با این حال به لحاظ تکنیکی مقاومت اصلی سهم در محدوده 670 تومان است که با شکست آن قیمت به اندازه عرض کانال شکسته شده می تواند حرکت کند.

در این گروه دتولید در گام اول 1150 – 1160 تومان را تست خواهد کرد. در صورتی که سهم بتواند سقف کانال نزولی را بی اعتبار کند ، می تواند گام های صعودی بعدی را نیز بردارد.

اما اعتلا با دیتا تکنیکی بسیار کم ، مدتی است که در داخل یک محدوده تراکمی نوسان می کند. در حال حاضر 460 تومان مهمترین سطح مقاومتی پیش روی قیمت است. برای خرید سهم یا باید منتظر شکست این محدوده بود. یا در برگشت های منفی سهم را اضافه کرد.

در گروه خودرویی تعدیل مثبت 76 درصدی زامیاد را شاهد بودیم که البته غیرعملیاتی است. با این حال می تواند در این شرایط یک شوک مثبت را به گروه ایجاد کند. هر چند اعتقاد داریم بازی گروه خودرویی در این مقطع تمام شده است و نگاه بازار به سمت سایر گروه ها معطوف شده است.

البته در این گروه رنا مستعد تعدیل مثبت عایدی از محل فروش خودرو می باشد و احتمال رشد تا حوالی 180 تومان دور از ذهن نیست.

شاخص گروه سیمان نیز با کندل های قدرتمند در حال پیشروی است. ظاهرا کسی شاید هم حقوقی هنوز دست به کار نشده است که اعضا این همه بی روق معامله می شوند.مقاومت شاخص این گروه روی 950 واحد قرار دارد که در صورت گرفتن افزایش نرخ قطعا این سطح شکسته خواهد شد و شاخص این گروه می تواند رشد مناسبی را تجربه کند. سفارس ، سپاها و سبزوا از جمله گزینه های مناسب این گروه هستند.

اما برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که کم کم وقت رشد گروه بانکی فرا رسیده است. در این گروه بانک سینا با سود 80 تومانی 320 تومان معامله می شود. هر چند بخشی از این سود غیر عملیاتی می باشد. اما با این حال به نظر می رسد محدوده 300 تومان کف مناسبی در پیش روی قیمت است و می تواند خرید موفقی در میان مدت محسوب شود.

در گروه برقی گزارش بترانس انتظارات بازار را برآورده نکرد. در این گروه نیز بسویچ چه به لحاظ بنیادی و چه به لحاظ تکنیکی شرایط مناسبی دارد اما بازار از این سهم غافل است.

در سایر نمادهای بازار، وبانک با تقسیم سود مناسب شازند ، می تواند به سمت 900 تومان حرکت کند. به لحاظ تکنیکی احتمال شکل گیری الگوی Deep Crab دور از ذهن نیست و سهم می تواند با حد ضرر 780 تومان گزینه مناسبی برای خرید باشد.

در گروه لاستیک سازان ، پکویر الگوی ab=cd دو سویه تشکیل داده است. روند حرکتی سهم معمولا کند است. اما بنیادی قوی در کنار شرایط مناسب تکنیکی ، می تواند خیال معامله گر را برای خرید راحت کند. پکویر حوالی 1400 تومان برای ترید میان مدتی ریسکی ندارد.

گروه مواد غذایی هم با عنایت به شائبه هایی که در خصوص تک سهم ها و حتی خود گروه در خصوص افزایش نرخ لبنیات و بستنی مطرح شده این روزها را سبز به پایان رساندند.در این گروه به غالبر و غبشهر دیدگاه ویژه تری داریم.

و در نهایت گروه آی تی که با اشاره ی حقوقی هایشان صف خرید یا فروش می شوند تا بلکه نیروی محرکه ای از سوی آنها و حقیقی ها ایجاد شود و این نشانه ای از جذابیت فوق العاده کم شان دارد.با این حال سیستم از بهترین ها و رکیش هم دامنه ی حرکتی 580 تا 650 را به نام خود ثبت کرد.

دوستی در خصوص وصنعت پرسیده بود:در مورد این سهم بسیار مراقب پایانی سهم باشید که زیر 205 نفوذ نکند.پرتفوی سهم رابطه ی مستقیمی با ایران خودرو دارد که جذابیت و عدم آن را از این سهم و البته سفارس و نیرو کلر می گیرد.

دوستان عزیز حمایت و مقاومت خزامیا ، توریل و شاوان را در اینجا مشاهده کنید.

و همچنین سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان ما مطرح نمایند.(کلیک کنید)

 

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن