بررسی صنعت کنسانتره | بخش ششم

101
telegram nokhbegan-start
بررسی صنعت کنسانتره | بخش ششمReviewed by احمد لحیم گرزاده on Oct 3Rating:

بررسی صنعت کنسانتره | بخش ششم

بررسی وضعیت طرحهای توسعه وافزایش ظرفیت گل گهر

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به عنوان یکی از قطب های تولید سنگ آهن ، کنسانتره و گندله کشور است. این شرکت بزرگترین تولید کننده گندله و دومین تولید کننده کنسانتره کشور می باشد. معادن گل گهر بیشترین ذخایر کشف و شناسایی شده سنگ آهن در کشور را در اختیار دارند. ایجاد ارزش افزوده بیشتر از طریق ورود به صنعت فولاد و تولید شمش و محصولات فولادی از برنامه های گل گهر در سال های اخیر بوده و می باشد. این شرکت از فعالان کلیدی در صنعت سنگ آهن در نظر دارد تا با حضور در زنجیره ارزش تولید فولاد کشور با تدوین برنامه استراتژیک و اجرای آن در تلاش است تا در سال 98 با بهره برداری از طرح های توسعه خود به تولید فولاد خام برسد. .تکنولوژی مورد استفاده در شرکت به روش  EAF(احیای مستقیم وکوره قوس الکتریکی) می باشد.

بر اساس اعلام شرکت، خط 5 و 6 با ظرفیت تولید 4 میلیون تن  کنسانتره در سال 93پیشرفت 88% داشته است که انتظار می رود تا پایان 93 به بهره برداری برسد و در سال 94  با ظرفیت 2میلیون تن در مدار تولید قرار گرفته در سال 95 با ظرفیت کامل دست یابد. همچنین بعد از تکمیل خط 5 و 6 احداث خط 7 با ظرفیت تولید 2 میلیون تن در سال شروع شده و  تا پایان سال 96 به بهره برداری برسد و در سال 99 با حداکثر ظرفیت تولید نماید.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

زمان راه اندازی پروژه های گل گهر با توجه به پیشرفت و سرمایه گذاری های صورت گرفته بین 1 تا 2 سال برآورد شده است.

مشخصات پروژه خط 5 و 6

1 تصویر بررسی صنعت کنسانتره | بخش ششم

مشخصات پروژه 7

2 تصویر بررسی صنعت کنسانتره | بخش ششم

منبع: تامین سرمایه نوین

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن