بررسی وضعیت صنعت کربن بلاک (دوده صنعتی)

303
telegram nokhbegan-start
بررسی وضعیت صنعت کربن بلاک (دوده صنعتی)Reviewed by شقایق فرهادی پور on Sep 27Rating:

نکات مهم و کلیدی در تحلیل این صنعت به صورت موردی به شرح زیر می باشد :

  • مشتریان عمده این صنعت تایرسازان می باشند . بخش کوچکی از محصولات نیز در صنایع رنگ و رزین ، جوهر چوب ، چاپ و واکس مصرف می گردد .
  • در سال 93 ، نزدیک به 1 میلیون دستگاه خودرو در کشور تولید گردید که معادل مصرف 10000 تن دوده در سال می باشد . همچنین میزان تولید تایر در کشور نیز از 237 هزار تن در سال 92 به 246 هزار تن در سال 93 افزایش یافت
  • واردات تایر به کشور نیز در سال 93 از 108 هزار تن در سال 92 با افزایش 39 درصدی به 150 هزار تن در سال 93 رسید که این خود معادل مصرف 45 هزار تن دوده می باشد .

تولید و مصرف دوده در کشور در سال های 92 و 93 به شرح زیر می باشد :


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

بررسی وضعیت صنعت کربن بلاک (دوده صنعتی)

بررسی وضعیت صنعت کربن بلاک (دوده صنعتی)

تولیدات شرکت های این صنعت در سال های 92 و 93

dode 03

با توجه به اینکه واردات کربن با نرخ ارز مبادله ای انجام می گیرد ، باعث افزایش واردات و ضربه به تولیدکنندگان داخلی این محصول گردیده است . از طرف دیگر مواد اولیه شرکت نیز با ارز آزاد و در بورس کالا خریداری می شود که این نیز باعث افزایش قیمت مواد اولیه شده و از قدرت رقابت با محصولات وارداتی کاسته است .

  • مواد اولیه مورد استفاده در این صنعت : ترکیبات سنگین آروماتیکی مانند اکستراکت که از واحدهای تولید روغن موتور تهیه می گردد . CO از پس ماند واحدهای پالایشگاهی ، CFO پس ماند واحد الفین سازی صنایع پتروشیمی و قطران
  • %75 قیمت تمام شده محصولات شرکت را مواد اولیه تشکیل می دهد .

dode 04

منبع : شرکت کارگزاری رضوی

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن