تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری البرز ( والبر )

1425
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری البرز ( والبر )Reviewed by محمد محمدی on Sep 6Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

با توجه به وضعیت مناسب صنعت دارو میخواهیم یک بررسی بر وضعیت شرکت سرمایه گذاری البرز ( والبر ) داشته باشیم .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شرکت سرمایه گذاری البرز ( والبر ) یک هلدینگ دارویی میباشد که بصورت مستقیم و غیر مستقیم مالک اصلی شرکتهای دارویی بورسی : البرز دارو ، سبحان دارو ، تولید دارو ، ایران دارو ، کی بی سی و غیر بورسی : سبحان انکولوژی و مواد اولیه دارویی بابک می‌باشد .

شرکت در نظر دارد زیر مجموعه غیر بورسی خود بنام شرکت تولید مواد اولیه دارویی بابک را در بازار فرابورس عرضه نماید .

میزان ان ای وی شرکت در حدود 550تومان برآورد می‌شود که با توجه به قیمت 450تومانی فعلی سهم در محدوده 80% ان ای وی در حال معامله می‌باشد.

 

 

وضعیت بنیادی :

 

شرکت سرمایه گذاری البرز ( والبر ) یک هلدینگ دارویی میباشد که بصورت مستقیم و غیر مستقیم مالک اصلی شرکتهای دارویی بورسی : البرز دارو ، سبحان دارو ، تولید دارو ، ایران دارو ، کی بی سی و غیر بورسی : سبحان انکولوژی و مواد اولیه دارویی بابک می‌باشد .

شرکت در نظر دارد زیر مجموعه غیر بورسی خود بنام شرکت تولید مواد اولیه دارویی بابک را در بازار فرابورس عرضه نماید .

میزان ان ای وی شرکت در حدود 550تومان برآورد می‌شود که با توجه به قیمت 450تومانی فعلی سهم در محدوده 80% ان ای وی در حال معامله می‌باشد.

بنا بر بررسیهای انجام شده زیرمجموعه های شرکت وضعیت مطلوبی دارند و گزارشهای شش ماهه زیرمجموعه ها مناسب و احتمالا با تعدیل مثبت همراه خواهند بود .

بنابر اظهارات دکتر دیناروند ریاست سازمان غذا و دارو افزایش نرخ دارو در شش ماهه دوم و در حد تورم محقق خواهد شد.

 

 

تحلیل تکنیکال :

 

valber تصویر والبر

 

سهم یک حرکت صعودی 5 موجی را به همراه یک حرکت اصلاحی abc بصورت کامل تکمیل کرده است . بررسی رفتار قبلی سهم نشاندهنده تبعیت حرکت سهم بر مبنای درصدهای فیبوناچی می‌باشد .

بعد از تکمیل موج c اصلاحی سهم یک حرکت صعودی را از محدوده 350 تومان شروع کرد که تا محدوده 475 تومان ادامه یافت که میتونه در قالب موج 1 صعودی جدید باشد پس از اتمام موج 1 سهم در حال تکمیل موج اصلاحی 2 می‌باشد محدوده 430 تومان اصلاحی 38% فیبوناچی و 415تومان اصلاحی 50% فیبوناچی می‌باشد . که انتظار داریم پس از آن سهم در غالب موج 3 حداقل تا محدوده 650 تومان که همان محدوده 161% فیبوناچی موج 1 می‌باشد رشد نماید .

اولین پله خرید را محدوده 430- 440 تومان که محدوده اصلاحی 38% فیبوناچی می‌باشد در نظر میگریم و منتظر عکس العمل سهم به نقطه حمایتی 427 تومان میمانیم در صورت برگشت سهم از این محدوده خرید پله دوم را بعد از شکست سقف قبلی موج یک که محدوده 475 تومان بوده در نظر میگیریم . ولی در صورت شکست محدوده 427 تومان پله دوم خرید را محدوده 415- 420 تومان که محدوده اصلاحی 50% فیبونایچی میباشد در نظر میگریم .

در صورتی که سهم به زیر 395تومان که محدوده 61.8% نفوذ کند میشه گفت این تحلیل فیل شده است ، پس حد ضرر خرید خود را محدوده 390تومان در نظر میگریم .

 

در ادامه مقایسه صنعت داروی ایران با سایر کشور‌ها را در مطلب « دارو صنعتی کوچک ، با پتانسیلی بسیار » میتوانید بخوانید.

موفق باشید .

 

 

bashgah-banner

4 نظرها

نطر گذاشتن