بررسی یک پتروشیمی و یک پالایشگاهی در بازار …

145
telegram nokhbegan-start
بررسی یک پتروشیمی و یک پالایشگاهی در بازار ...Reviewed by Khalili on Oct 21Rating:

این روزها شاهد گزارش های میان دوره ای شرکت ها هستیم. در این بین شرکت های پتروشیمی به دلیل حساسیتشان در اموری مثل صادرات و تسعیر ارز در کانون توجه بیشتری است. در زیر به روند چند پتروشیمی در گزارشهای جدیدشان می پردازیم:


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

پتروشیمی فارابی در گزارش 6 ماهه توانست 1521 ریال از پیش بینی سود 2554 ریالی خود را محقق کند. این شرکت در مدت مشابه پارسال فقط توانسته بود 183 ریال سود محقق کند که این نشان از عملکرد خوب شرکت در بعد عملیاتی می باشد. آمار تولید محصولا این شرکت تقریباً با آمار سال گذشته برابری می کند و از وضعیت خوبی برخوردار است. ضمناً این شرکت 64992 میلیون ریال سود انباشته دارد. این درحالی است که در 6 ماهه اول پارسال ، ضرر انباشته را تجربه می کرده است. باید دید که در اعلام پیش بینی سود آیا تعدیلی را نسبت به قبل تجربه می کند یا خیر که امکان آن وجود دارد.

پالایش نفت بندر عباس هم گزارش داد. شرکت در گزارش خود توانسته بود در طول 6 ماه به مبلغ 78 ریال از پیش بینی سود را محقق کند. این شرکت در گزارش 3 ماهه پیش بینی خود را از سود پایان سال مبلغ 142 ریال اعلام کرده بود. یعنی توانسته 55 درصد از سود را محقق کند که کاملا منطقی به نظر می رسد. شبندر از جمله شرکت هایی است که در هنگام ورود به بورس با اما و اگر های کارشناسان همراه بوده است. اما هم اکنون وضعیت بدی ندارد و مورد استقبال است.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن