بروزرسانی تحلیل تکنوفاندامنتال سیمانی ها| تأثیر افزایش نرخ بر سیمانی ها

3885
telegram nokhbegan-start
بروزرسانی تحلیل تکنوفاندامنتال سیمانی ها| تأثیر افزایش نرخ بر سیمانی هاReviewed by عليرضا حاجيان on Jun 14Rating:

بروزرسانی تحلیل تکنوفاندامنتال سیمانی ها| تأثیر افزایش نرخ بر سیمانی ها

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

مقدمه:


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

با توجه به اینکه اخیرا خبرهایی مبنی بر افزایش نرخ سیمان به میزان 17% توسط رئیس انجمن صنفی کارفرمان سیمان منتشر و قرار است فردا درخواست خود را به وزارت صنایع و معادن تحویل دهد. لذا در این مطلب شما تحلیل تکنوفاندامنتالی را از 8 نماد گروه سیمانی را شاهد خواهید بود که در بخش بنیادی تأثیر افزایش نرخ 17% سیمان بر سود هر سهم شرکت ها بررسی گردیده است و میزان کاهش نسبت P/E پس از تعدیل نیز گفته شده است.

در قسمت تکنیکال حمایت و مقاومت های این 8 نماد سیمانی عنوان شده است و مختصری از تحلیل تکنیکال آنها آورده شده است که برای خرید نمادها پس از بررسی بنیادی سهام سیمانی می تواند قیمتی را برای ورود به این سهام به شما ارائه دهد.

تأثیر افزایش نرخ سیمان بر روی سود هر سهم(EPS) بودجه شده سال مالی 94 شرکتها:

در تصویر زیر EPS شرکت ها را بدون افزایش نرخ و پس از افزایش نرخ سیمان شاهد هستید:(اگر عکس واضح نیست اینجا را کلیک نمایید)

cement تصویر تحلیل تکنوفاندامنتال سیمانی ها| شنبه چه سیمانی بخریم؟

ذکر چند نکته در مورد تصویر بالا ضروری است:

1- از آنجایی که اغلب سیمانی ها مانند ستران سهامدار عمده دیگر سیمانی ها هم هست پس با تعدیل سود دیگر سیمانی ها سود آوری آنها هم تحت تأثیر مثبت قرار می گیرد که در اینجا از آن چشم پوشی کردیم(صرفاً افزایش نرخ سیمان بر روی خود سهم)؛

2- همانطور که در بالا ذکر کردیم درخواست افزایش نرخ اگر مورد تأیید وزارت صنعت قرار گیرد فرض نموده ایم که اعمال آنها از تاریخ ابتدای تیرماه جاری رخ دهد، بنابراین نسبت فروش پیش بینی شده شرکت ها را به نسبت ابتدای تیر تا انتهای سال مالی اشان در نظر گرفته ایم؛

3- این افزایش نرخ صرفاً در مورد سیمان است و کلینکر از فروش آنها در تحلیل بالا تفکیک گردیده است، همچنین افزایش نرخ نسبت به نرخ های سال 93 اعمال گردیده است.

نتیجه گیری از عکس بالا:

همانطور که در عکس بالا می بینید بیشترین تأثیر مثبت از افزایش نرخ سیمان را در بین 8 نماد بالا، نمادهای ستران و ساراب می گیرند که به ترتیب EPS آنها رشد 50 و 41 درصدی را شاهد خواهد بود. و همینطور این دو نماد کمترین نسبت P/E را پس از افزایش نرخ و تعدیل سود خواهند داشت که می تواند مورد توجه بازار واقع گردد تا با افزایش قیمت، این نسبت افزایش یابد و تعدیل گردد. اما نمادهایی همچون سقاین که P/E بالایی را دارا هستند بازار تعدیل بیش از اندازه ای را از آنها انتظار داشته است و می تواند به مروز زمان P/E خود را با کاهش قیمت تعدیل نماید.

تحلیل تکنیکال 8 نماد از صنعت سیمانی

با نتیجه گیری هایی که از تحلیل بنیادی بالا گرفتید اکنون برای ورود به سهم های فیلتر شده از تحلیل بالا می بایست قیمت مناسب برای ورود را به همراه اهداف قیمتی و بازدهی های مورد انتظار و مقاومت های فیمتی را بدانید که در ادامه به آن پرداخته شده است.

همانطور که در تصویر زیر می بینید حمایت و مقاومت های نزدیک و دور 8 سهم سیمانی مذکور در عکس بالا آورده شده است:برای مشاهده ادامه مطلب باید عضو حرفه ای باشید.عضویت حرفه ای

تحلیل تکنیکال این مطلب توسط آقای حاجیان و تحلیل فاندامنتال آن توسط آقای صیدی انجام شده است.

bashgah-banner
نوشته قبلیحمایت و مقاومت نمادهای پربیننده بورسی
نوشته بعدیامروز در کدال چه خبر بود؟ ( ملت | حفارس | دکیمی | تکنو )
اينجانب عليرضا حاجيان مدت 8 سال سابقه ي سرمايه گذاري در سازمان بورس و مدت 6 سال سابقه ي تحليلگري براي انواع سايت ها و اشخاص حقيقي و همچنین پورتفوی گردانی برای شرکت های سرمایه گذاری را به مدت 3 سال دارا ميباشم. همچنین مبتکر بسیاری از استراتژی های نوسانگیری / استراتژی های سود هفتگی و برنامه های کاربردی تحلیلی با ضریب خطای کم و چندین مقاله تحلیلی میباشم. دارای مدرک بین المللی تحلیلگری تکنیکال از سازمان ITCC انگلستان ( International Ltd ) مورد تایید وزارت علوم و سازمان بورس و به انواع نرم افزار هاي تحليلگري تكنيكال MT5 - Advance Get - Amibroker –Elwave Trader – Dynamic Trader تسلط و همچنین توانايي در زمينه ي تحليلگري بازارهاي سرمايه ، بورس هاي جهاني ، شاخص بورس هاي جهان و معاملات رواني ، روانشناسي بازار هاي بورس و زيرمجموعه هاي آن و مقابله با سطح هاي رواني و كنترل آن را دارا میباشم.

5 نظرها

نطر گذاشتن