بر بام بازار دوشنبه 04 آذر ماه…

284
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 04 آذر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Nov 25Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

روز پر تلاطمی را گذراندیم.اوضاع تا میانه ی بازار بر وفق مراد بود اما شدت عرضه های اجباری از طرف حقوقی و سازمان خصوصی سازی را می توان استارت جرقه ی عرضه های بالاتر دانست.این وضعیت به این گونه بود که بسیاری از این افراد با دیدین چنین اوضاعی دست از خرید در درصد های بالا کشیده و تمایلی برای ادامه ی جو مثبت را از خود نشان ندادند.این وضعیت را باید تخمین می زدیم.قبلا  در این بخش عنوان شده بود که احتمال می دهیم که در کوتاع مدت اشباع در صنابع وزین را داشته باشیم.امروز نگاهی هم به شاخص گروه بانکی خواهیم انداخت.دوستان عنایت داشته باشند که در حال حاضر در سقف کانال صعودی کوتاه مدت شاخص هستیم که نمودار آن هم  به شرح زیر خواهد بود.

در حوزه ی سیاست خارجی نکته ی حائز اهمیت اظهار اتحادیه ی اروپا به شروع عقب گرد تحریم ها از ماه دسامبر بود که از طرف خبرگزاری های فرانسه عنوان شده بود.

نگاهی به وضعیت شاخص گروه بانک (بر روی عکس کلیک نمایید)

در نمودار زیر به نظر می رسد که بر اساس یکی از سناریوی قیمتی ، رسیدن موج 3 بزرگ به سومین تارگت گستردگی خود در حال انجام پذیرفتن است که این امر با تارگت موج 5 کوچک یکی باشد.

سناریوی دوم صرفنظر از موج شماری می توان اشاره به برخورد نمودار به خط بالای چنگال صعودی روند باشد.

شاخص بانک ها

گفته شده :

فروش صافولای بهشهر گویا جدی تر از پیش دنبال می شود از این بین گویا از محل این معامله غمارگ به سبد وبشهر افزوده خواهد شد .
خریداران و دارندگان دقت داشته باشند محدوده 440 محدوده پرعرضه ای  میباشدو حرکت سهم فعلا در 370-440 خواهد بود مطمئنا انتظار اخباری جدی تر فاز مثبت جدیدی را پس از گذر از 440 آغاز خواهد کرد.
این اعتقاد ووجود دارد که در یک پروسه زمانی میان مدت سهمی به اهداف بیش از 600 تومان دست یابد از سوی دیگر دارابودن 30 درصد اقتصاد نوین پشتوانه مناسبی برای این نماد سرمایه گذاری می باشد.

شکلر: انتظار داریم با توجه به بهره برداری از طرح های توسعه خود در از شرایط به مراتب بهتری برخوردار باشد شکلر که وصنعت بیش از 50درصد آن را در اختیار دارد انتظار داریم با افزایش سبد محصولات خود در سال آینده به سودی بالغ بر 300 تومان دست یابد محدوده 1000 تومان محدوده حمایتی و داخل کانالی قراردارد با مقاومت 1200-1250 و اهداف میان مدت بیش از 1500 تومان.

پتروشیمی ها :لغو تحریم خبر مثبت و کاهش نرخ ارز نگرانی هایی رادر کوتاه مدت ایجاد می کند اما افزایش میزان صادرات تولید و فروش و تسریع در فازهایی که پیش از این بهره برداری آن به کندی صورت می گرفت خلا کاهش نرخ ارز را پر خواهد کرد.
نمادهایی چون زاگرس خارک شفن جم مارون مجموعه فارس و سایر نمادهای مرتبط در شرایط ایده آلی قرار خواهند گرفت برای نمونه زاگرس 2 سال گذشته بیش از یک میلیارد دلار صادرات داشته که در حال حاضر این عدد به نصف کاهش یافته است.

کاهش نرخ ارز و لغو تحریم های مرتبط شرایط بسیار امید بخشی را در گروه ایجاد نموده است . بررسی شاخص گروه نشان می دهد خودرویی ها با گذر از مقاومت تاریخی خود (9800) وارد فاز جدید بلندمدت شده اند که حداقل هدف گروه 15200 می باشد بررسی انرژی سهم در کوتاه مدت  و بلندمدت تارگت های بالایی را نشان می دهد.خبهمن خزامیا خساپا و باقی نمادهای گروه مطمئنا مورد توجه اهالی بازار خواهند بود. این گروه برای جبران زیان های انباشته همانند خساپا خپارس مطمئنا دست به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی خواهند زد که در روند قیمت آنها تاثیر گذار و پیشنهاد می شود کما اینکه پیش از این نیز اعلام شده بود بخشی از سبد بلندمدت خود را به این گروه اختصاص دهید.

در این نماد رییس شورای رقابت با تایید خبر لغو  واگذاری هلدینگ خلیج فارس اظهار کرد: با توجه به مصوبه‌ی رسمی شورای رقابت تمامی معاملات این هلدینگ در بورس نیز باطل خواهد شد.
بر همین اساس  با توجه به گزارش شماره 243105/121 تاریخ 15 آبان 92 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، در جریان عرضه سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ ) و پیرو مصوبه 31 اردیبهشت 91 شورای رقابت که رعایت نشده است، لذا مقرر گردید بر اساس بند 1 ماده 61 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی، معاملات مربوط به سهام عرضه شده به صندوق بازنشستگی و پس انداز کارکنان شرکت ملی نفت و 5% سایر سهامداران فسخ شود.

در مجموع با توجه به عرضه های صورت گرفته این موضوع راهکار اجرایی نخواهد داشت اما بار منفی روانی آن میتواند دامنگیر فارس شود.

پالایشی ها به محدوده های مناسب قیمتی رسیده اند شبندر 1400 تومانی شتران 90 هزاری  شبریز 2400 تومانی شپنا 2900 و شراز 2100.
اما شرایط حاضر برگشت سریع قیمت را رد می کند و الگوهای فعلی نشان می دهد باید این گروه مدتی درجابزند و سپس برای حرکت بعدی که اهداف بالایی را مدنظر داریم آماده شود
در بازار این شائبه وجود دارد که کاهش نرخ ارز به ضرر گروه خواهد بود اما نکته درست اینجاست که با کاهش فضای تحریم مسیر برای افزایش ظرفیت تسریع در طرح های توسعه و افزایش صادرات بازخواهد شد و گروه با رونق بیشتری همراه خواهد شد.

سرمایه گذاری پتروشیمی (وپترو) که بیش از 48 در گازلوله را در اختیار دارد در عین حال پلوله رسما اعلام ورشکستگی نمود و انتظار می رود با اعلام ورشستگی گازلوله زیان لحاظ شده از صورت های مالی وپترو حذف شد.
محدوده قیمت فعلی مقاومت 20 ماهه می باشد که با انتظار داریم امروز عرضه های شدیدی بر سهم تحمیل شود رفتار معاملات امرزو در روند آتی تاثیر گذار خواهد بود.

دیروز در بورس کالا قیمت مفتول و کاتد با کاهش یک درصدی قیمت روبرو شد .بر همین اساس رینگ فلزات بورس کالا میزبان محصولات مس بود  که 548 میلیارد ریال انواع محصولات ملی مس مورد معامله قرار گرفت که قیمت مفتول و کاتد با کاهش یک درصدی به نرخ 194222 و 188382 ریال رسید، بررسی معاملات نشان می دهد از میزان 9000تن مفتول و کاتد عرضه شده 2720 تن مورد معامله قرار گرفت که کماکان میزان تقاضا در محصولات مس به نقطه مطلوب نرسیده است .

شائبه آزادسازی نرخ سنگ آهن همزمان با افزایش عوارض صادراتی در دوجهت مخالف دو گروه را قرار داده .سنگ آهن مثبت .فولادسازان منفی هستند.

شنیده شده:

شنیده ها حکایت از افزایش نرخ اوره در بازارهای جهانی و قابلیت تعدیل مثبت 10 درصدی سود هر سهم کرماشا از بابت تسعیرمنابع ارزی حاصل از فروش صادراتی به نرخ ارز صرافی دارند.

شنیده ها حکایت از بهبود وضعیت بنیادی و افزایش سودآوری در خساپا با توجه به کاهش تحریمهای صنعت خودرو و خروج  از زیان شرکت در سال آینده دارند.

شنیده شده در پی تحولات گسترده و افزایش سرمایه گذاری بانک تجارت در بورس اوراق بهادار، و از طرفی برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی این سهم بانکی طی هفته ها و یا ماههای آتی،نگاهها به این نماد بانکی دوخته شده و تعدیل مثبت بیش از 21 درصدی سود هر سهم طی گزارشات 9 و 12 ماه سالجاری در انتظار است. برخی گمانه زنی ها، سطوح قیمتی سهم را در محدوده 350 تومانی در کوتاه مدت پیش بینی کرده اند.

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیکدال به زبان تحلیلها
نوشته بعدینماد تحت نظر
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

13 نظرها

    • کچاد سهم خوبی است.دید میان مدت به چادر ملو با توجه به ورود زیر مجموعه اش به بورس شایان ذکر است.در خصوص شیران می دانید که مدتی است که به علت تعدیل ضعیف از چشم بازار افتاده است. سهم خوبیست اما اگر می خواهید هزینه ی فرصت متقبل نشوید،زمانی ورود کنید که بازار هم یا سهم آشتی کرده باشد.

  1. با سلام. لغو عرضه فارس از سوی شورای رقابت مگر موجبات کمبود این سهم را فراهم نمی نماید و به تبع آن افزایش تقاضا برای این هلدینگ بزرگ سود آور که دولت نیز رغبتی به عرضه آن ندارد. پس چرا می فرمایید تبعات منفی برای سهم دارد. میشه بیشتر توضیح بدهید .
    ضمنا حذف زیان لحاظ شده ( پلوله ) از صورتهای مالی وپترو در سود آوری شرکت چه تاثیری میگذارد؟ با سپاس

    • دوست عزیز لغو شدن در حد یک تصمیم است.هنوز جدال بر سر این موضوع ادامه دارد.در نظر داشته باشید که سهم در همین حوالی مقاومت داشته و احتمال می دهیم در دوره های گوناگون به این دلیل که سهمی وزن داری است تحت کنترل باشد.نرخ خوراک هم عاملی است برای اصلاح قیمتی یا حداقل زمانی.در خصوص وپترو اگر شرکت همین الان شروع به فروش دارایی های خود کند و منحل شود به نفع وپترو خواهد بود.فعلا رای دادگاه در خصوص تعیین مدیر تسویه و رفع بدهی ها هست و اقدامی مهم صورت نگرفته است.صف خرید شدن این دو سهم می تواند گواه هایی را صادر کند.

  2. سلام با توجه به اینکه سهگمت بعد از برخورد به مقاومتش نتوانست از ان عبور کند ایا بعد از کمی اصلاح روند رو به رشدش را با توجه به اخبار پیرامون سیمانیها اغاز خواهد کرد یا خیر؟؟ هدف بعدی سهم در چه قیمتی است؟؟؟

    • این امکان وجود دارد که اگر گروه همراهی نکند که احتمال این هم وجود دارد،سهم موج 5 را در 840 تکمیل کند.لذا موج 3 همین حوالی تمام شده و ممکن است تا 780 هم پسروی داشته باشیم.اگر گروه همراهی کند موج 3 از 5 در 840 تکمیل می شود و می توان موج 5 را تا 900 دانست.بازار را تعقیب کنید.

نطر گذاشتن