بر بام بازار دوشنبه 04 شهریور ماه…

337
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 04 شهریور ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 26Rating:

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

شاه بندری که از آن حرف میزدند به سرعتی که بازار را رنگین کرد امروز نیز به پایین کشید.دوستی از منفی شدن شبندر پرسیده بود که دلیلش را یک چیر می دانیم و آنهم حس نیاز به نقدینگی سهامداران است.بالاخره پس از این مدت که ماهها طول کشید افرادی کمی هستند که بخواهند همچنان به سهم وفادار بمانند.لذا انتظار برای منفی شدن کامل منطقی بود.

در اوایل بازار شاهد شدت یافتم عرضه بر تقاضا ها بود که دلیل آن را می توان اوج گیری یکباره شاخص دانست کهه نیاز به درجا زدند در آن حس می شود.خلاصه در اکثر گروه ها شاید پیروزی رنگ قرمز بر سبز بودیم.در گروه خودرویی نماد هایی چون خودرو و سایپا نه تنها صف خرید خود را شکستند بلکه به درجات عمیق تری از منفی ها رسیدند.اما تمحرکه را از این بحث جدا میکنیم چرا سهمیست که می تواند از دید فقط تکنیکی پا جای پای خودرو و خساپا بگذارد.دلیل انهم می تواند پولبک به خط روند نزولی اش باشد.رسیدن شاخص گروه خودرو به سقف تاریخی اش را قبلا اعلام داشتیم.شما هم این امر را مد نظر داشته و طبق آن خرید کنید.

در خصوص بانک ها هم فعلا پست بانک سودایی در سر دارد.سهم تا چندی پیش با خبر افزایش سرمایه روند نزولی خود را نقض کرد و اکنون با تایید این اردر های 1400 را می بیند.در خصوص سایرین هم با توجه به روی کار آمدن سیف الله به عنوان رئیس بانک مرکزی میتوان فضای دفاعی را برای زیر مجموعه های صنعت ترسیم کرد چرا که نوع استراتژی بانک مرکزی در خصوص مباحث مهمی که بانک ها طرف آن هستن مانند سپرده ها و نرخ آن-وام ها و نرخ آن-ذخیره ی قانونی و مازاد و سایر مباحث دیگر،بسیار مهم و حیاطیست.اما نکته ای که همچنان می شنویم این است که هنوز از این گروه و اطراف آن نا امیدی نمی شنویم.

گروه سیمان هم تا تعارف را با سقف خود کنار نگذارد نمی توان اظهاراتی در خصوص کوتاه مدت شان کرد.اما برای بلند مدتی ها پیشنهاداتی داشتیم که مثمر ثمر واقع خواهد شد.بازگشایی متوقف ها می تواند کام گروه را سبزتر کند.

در گروه پتروشیمی معتقدیم که تا زمانی که ابهام ناشی از نرخ خوراک و تخفیفات ان و مباحثه ی کارگزاران صنعت با آقای زنگنه از یک طرف و سایر مباحث فرعی مانند روند صادرات و … شفاف تر نشود نمی توان آینده ی خوبی برای کوتاه مدتشان پیش بینی کرد.اما برای کسانی که به دنبال گروهند و قصد ورود دارند می توان شیراز و مارون و کرماشا و شاراک و … را خوب دانست.در خصوص شکربن نیز بار ها دنبال کردیم و این بار هم حمایت خوبی بر روی فیبوی خود داشت.

گروه فلزات با توجه به افت اخیر و رسیدن به نقاط حمایتی خود به سرعت راهی را انتخاب کردند که سهامدارنشان را خوشحال کرد.در خصوص فباهنر می تواند از این به بعد انتظار نوسانات مثبت داشت.

سری هم به گروه تجهیزات می زنیم.جایی که در آن خیلی ها اسیر نوسان مپنا شدند.اما رتکو حرف دیگری داشت.می توان از نمودارش مطمئن بود.از حمایتش هم می توان مطمئن شد…. در خصوص فاراک هم صف فروشش چندین بار جمع شد.

و در نهایت بترانس را تشریح کنیم.سهمی که با خبری مبنی بر رفع تحریم از منفی هایی حوالی 380 بالا آمد و اکنون 500 تومان را لمس می کند.اخیرا مواجه شده بود با مقاومتی از جنس  فیبو و به ارزش 488 تا 490 اما ظاهرا به این حرفا بدهکار نبود.این امروز جنجال بر انگیز ترین سهم بازار شناخته شد.دلیل آن هم تبدیل صف فروش 3 میلیونی به صف خرید 9 میلیون عددی بود.و اینجا این دلیل افزایش سرمایه ی 66 درصدی عنوان می شود.

در گروه کاشی هم می توان به روند خوب کچینی و کساوه اشاره کرد با این که صحبت ها پیرامون این گروه از اشباع است.اما می توان کسرا را مد نظر داشت.

bashgah-banner

6 نظرها

نطر گذاشتن