بر بام بازار دوشنبه 06 خرداد ماه…

193
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار دوشنبه 06 خرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on May 27Rating:

 
 
 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

سلامی گرم به اهالی بازار ؛

کمی امروز عجیب به نظر می رسید.به نظر نمی آمد که شاخص افت داشته باشد.دلیل خاصی به نظرمان نرسیده اما تکنیکی دلیل داریم و آنهم رسیدن به سطح بازگشتی 50% فیبوناچی است که در 44112 قرار داشت.در هر صورت به نظر نمی رسد که صعود تمام شده باشد.شاید بازارهای موازی دست به کار شده اند…

با این حال منفی های امروز را کگل مپنا و فولاد گذاشتند که این امر را از دو بعد بررسی میکنیم.اول اینکه اقدام به نوسانگیری شده بود(عرضه با حجم بالا) که بعید به نظر می رسد چون خیلی از سهام دیگر بازگشته بودند.دوم اینکه مقاومتی پیش رو داریم که با ابهام بالا منجر به بی اعتمادی شده است.

و در انتها نیز بانک مرکزی امروز دوشنبه، نرخ تمامی ارزها را در مرکز مبادلات اعلام کرد که بر این اساس نرخ مبادلاتی دلار افزایش و یورو و پوند کاهش یافته است.

 

 

ارزش معاملات    1,268.035   میلیارد ریال

حجم معاملات      321.331    میلیون عدد

 

 $$$                 3610

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

  *خودرویی ها،

امروز با خبری سر و کار داشتیم مبنی بر اینکه رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو کشور از افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی طی دو هفته اخیر خبر داد.

خکار فعلا وفادار تر ظاهر شده.بقیه گروه هم با توجه به این خبر مورد تهدید واقع شدند.

 

*گروه بانکـی ،

رئیس این گروه اعلام کرده بانک مرکزی از برداشت ذخایر بانک ها پشیمان نیست و اگر بانکی در این مورد اشکالی می بیند آن را ثابت کند.

 

در خصوص پست بانک مدتی هست که می نویسیم.امروز سهم از صف خرید به تعادل رسید.

صادرات هم چند بار اشاره شد.همچنان مثبت است. این بانک اقدام به فروش 5.5 درصد از سهام فارس که در اختیارش بوده نموده است.گردشگری هم ریزش بالایی را تجربه کرد.

 

*در ساختمانیها،

این خبری که منتشر شده و دیروز در متن نوشتیم انگار گروه را متوجه خودش نکرده.خب یا واقعا اثر ندارد یا گروه ریسک های دیگری دارد یا هنوز رشدشان شروع نشده.در هر حال 50 میلیون تومان وام انبوه سازی نسبت جاری این گروه را بهبود خواهد بخشید.خلاصه ثغرب که این همه ادعای ارزندگی میکند هنوز گرفتار رنگ قرمز است.

 

*در گروه سیمان،آهک و گچ

در خبر ها داشتیم که رییس اتحادیه صادرکنندگان سیمان اهواز گفت: به دلیل ایجاد مشکلات متعدد هم‌اکنون صادرات سیمان با افت شدیدی مواجه شده است.امروز هم در انتهای بازار شاهد متعادل تر شدن صف های خرید بودیم.

* قندیها ،

گروه قند هم به سرعت به تغییرات بازار واکنش نشان داد.اما قشهد کارش را بلد بود.همچنان قزوین و قلرست را بهتر از بقیه می بینیم.به دلیل در کف بودن قیمت ها و چشم انداز سه ماهه و احتمال افزایش قیمت گمان نمیکنم گروه گفتار ترسی از آینده باشد.

 

*در گروه موادغذایی

غبهنوش به سرعت راه رفته را بازگشت.غالبر را نیز با زیرکی دوباره در انتهای بازار عرضه کردند.سیگنال نامحسوس آن را از اینجا ببینید.این گروه مجموعا قوی تر ظاهر شده.و دلیلش هم افزایش قیمت خوراک،سویا،لبنیات،سوخت و … بود.

 

*در گروه پتروشیمی

در خراسان شاهد توقف نماد بودیم.فارس هم مثبت مطلق اش را گرفت.شدوص چه زیبا صف خرید شد شاید تا دیروز کسی نگاهش نمیکرد.کمی ابهام در دل گروه نهفته…حالا کاری نداریم که دولت و مجلس سر نرخ نهاده ی این گروه دوباره به جان هم افتادند.

 

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی (،

در گروه روی و سنگ آهن افت قیمتی را به جز کاما میبنیم.بالاخره اعتقاد به ریزش بودن اونس که سرور فلزات است ممکن است سایر فلزات را نیز تحریک کند.زنگان به صف فروش هم رسید و فولاد با منفی میدان را ترک کرد. اما باهنر پابرجاست.این کسالت از دیروز شروع به کار کرد…

 

*در خصوص پالایشگاهی ها

امروز روز عجیبی هم برای این گروه بود.آنهایی که ابراز خوبی در مورد شان می شد کم آوردند.البته در مورد این گروه و سایر گروه ها نمی توان مجامع را از قلم انداخت.

 

*در گروه دارویی

شاید تنها گروهی که توجه به بازار و اتفاقاتش ندارد همین گروه باشد که همچنان پر قدرتند.دالبر و دکوثر از بهترین ها بودند.

 

*در گروه تجهیزات و مهندسی

اگرچه حال گروه مساعد نیست اما خبر های تعدیل فاذر آمده است.

 

همواره پر سود باشید… 

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیبازار امروز
نوشته بعدیتعدیل سنگین سیمان آرتا اردبیل
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

7 نظرها

نطر گذاشتن